Ant raudono kilimo su kaulėta špyga kišenėje

Seimo narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio siūlymas finansiškai paremti skurstančius vienišius liko neišgirstas.

Kai neskaičiuojami milijonai NATO viršūnių susitikimui, nerandama politinės valios padidinti išmokas vienišiems asmenims ir gausias šeimynas išauginusiems pensininkams

Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Jonas Pinskus po atliktos kairės kojos kelio sąnario operacijos ir paskui sekusios reabilitacijos į aktyvią politinę veiklą grįžo darbingai nusiteikęs. Prabėgus savaitei, birželio 22-ąją jis pateikė įregistruoti du įstatymų projektus, kuriuos „Facebook“ socialinio tinklo Lietuvos regionų partijos paskyroje pristatė taip:

„Nuo 34,89 euro iki 52,34 euro didinti vienišo asmens išmoką.
Nuo 136,58 euro iki 273,16 euro didinti 5 ir daugiau vaikų išauginusių tėvų valstybines pensijas.
Pagalba socialiai jautrioms visuomenės grupėms – siūlymai didinti pensijas vienišiems ir daugiavaikiams.
Labai tikiuosi Seimo kolegų pritarimo. Todėl bus įdomu pažiūrėti, ar šie prioritetai bus palaikomi ne tik žodžiais, bet ir balsavimu UŽ,“
– teigė parlamentaras.

Siūlyta, kad Vienišo asmens išmokos įstatymo pakeitimas įsigaliotų nuo 2024 metų sausio 1 dienos.

Tai, kad Lietuvos regionų partijai atstovaujantys parlamentarai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis siūlo padidinti vienišo asmens išmoką neliko nepastebėta šalies žiniasklaidos apžvalgininkų. Kaip rašė stambiausias šalies dienraštis „Lietuvos rytas“, tokiu pasiūlymu parlamentarai siekia apsaugoti socialiniai pažeidžiamiausius gyventojus nuo neigiamo infliacijos poveikio.

„Projekto autoriai pažymi, kad vyresnio amžiaus žmonių skurdo rizikos lygis yra didžiausias tarp įvairaus amžiaus žmonių, net 37,9 proc. asmenų nuo 65 metų gyvena žemiau skurdo ribos.
Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys J. Pinskus ir A. Palionis sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėtų įvertinti, kiek prireiks papildomų lėšų įgyvendinti siūlomas įstatymo pataisas,“
– skelbia dienraštis.

Atrodė, kad Jono Pinskaus viltis sulaukti palaikymo gali išsipildyti. Štai buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis manė, kad vienišo asmens išmoka, o taip pat ir našlių pensija turėtų didėti, nes nes šiuo metu egzistuojantis dydis niekaip neatitinka dėl infliacijos išaugusių vienišų žmonių poreikių. Pirštu rodoma ir į netesimus Šimonytės vyriausybės įsipareigojimus. Jos programoje įrašyta, kad 2024-ais metais vienišo asmens išmokos dydis sudarys ne mažiau 11 proc. vidutinės pensijos, kai šiuo metu, Kukuraičio pastebėjimu, sudaro tik 6 proc.

„Tai yra gėdingai mažai ir išmoka turėtų būti bent dvigubai didesnė. Deja, nieko nesigirdi, kad Vyriausybė dėl šio savo įsipareigojimo ką nors planuotų daryti, tad šis siūlymas bent priartintų prie Vyriausybės duoto pažado visuomenei“, – ELTA agentūros cituojamas buvęs ministras.

Deja, deja. Miglose skęstančių milijonų NATO viršūnių susitikimo ir skandalų dėl „kosminių kainų“ pirkimų fone pernelyg didele našta biudžetui pasirodė tie keliolika eurų, kuriais po Naujųjų siūlyta padidinti vienišo asmens išmokas.

Visą gyvenimą sunkiai dirbę, didesnei pensijai taupę, o kai kurie tos pensijos net nesulaukę mūsų šalies piliečiai savo gyvenimo partnerius paliko gyventi gaunant sumenkusias namų ūkio pajamas ir priklausomus nuo valdžios malonės.

Kaip parodė tą pačią dieną Seimo vakariniame posėdyje vykęs balsavimas, už vienišo asmens išmokos padidinimą balsavo tik 46 Seimo nariai, prieš buvo 25. Didžiausia jų dalis, t. y. 20 – konservatoriai, tarp jų Šimonytė, Landsbergis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Navickienė.

Susilaikė, t. y. buvo be nuomonės šiuo klausimu net 35 parlamentarai! O juk tai – ketvirtadalis viso Seimo. Seniai teko regėti tiek daug besiblaškančių išrinktųjų.

Kad balsuodamas susilaikė širvintiškių draugas politikos pensininkas Sysas, nors šiuo klausimu pasisakė, – ne pirmas kartas. Pastebėsime kitką: tarp susilaikiusiųjų buvo net 20 konservatorių. O tai jau šiek tiek panašu į prošvaistę, nes ta pusė susilaikiusiųjų, apsimeskime, galimai nepakluso partijos diktatui buldozeriu nustumti jautrią iniciatyvą į užkulisius.

Arba įvykdė partijos nurodymą elektoratui bent taip parodyti, kad partija tik iš dalies nusistačiusi prieš socialines iniciatyvas. Balsuoti UŽ jiems gi neleista.

„Seimo valdančiųjų verdiktas – Lietuvoje gyvenantiems vienišiems žmonėms, daugiavaikiams tėvams didinti išmokų nereikia.
To turbūt ir galėjome tikėtis.
Juk prasideda NATO viršūnių susitikimas.
Milijardai taškomi į kairę ir į dešinę raudoniems kilimams pasitiesti ir gerų draugų kišenėms pripildyti.
Aišku, liūdina tai, kad už borto paliekami sunkiausiai besiverčiantys žmonės.
Ir kad prie to savo pasyvumu prisideda ir „opozicinės“ Seimo partijos, kurių nariai net nedalyvauja svarbiuose balsavimuose,“ –
apgailestaudamas parašė Jonas Pinskus apie tuos niekaip nepasisakiusius 2 darbiečius, 3 „mišriuosius“, 4 socialdemokratus, 4 „skvernelininkus“ ir 8 „valstiečius“.

Būtų turėję nuomonę – iniciatyva, tikėtina, būtų palaikyta.

Seimas vakariniame posėdyje 23 parlamentarams balsuojant prieš ir 36 susilaikius nepritarė ir Jono Pinskaus bei Andriaus Palionio siūlymui dėl valstybinių pensijų padidinimo išauginusiems gausias šeimynas. Nors socialdemokratų draugas Sysas ir vėl pasisakė šiuo klausimu, balsuodamas jis ir vėl susilaikė. Gerutis visiems.

Gintaras Bielskis

Neatremiamas valdančiųjų argumentas. ŠK montažas pagal apostrophe.ua
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top