J. Pinskus: Lietuvos Regionų partija auga ir nežada sustoti

Kiekviena partija ir politinis judėjimas du kartus per metus turi Teisingumo ministerijai pateikti informaciją apie savo statusą ir narių skaičių. Išanalizavus naujausius duomenis tampa akivaizdžios kelios tendencijos – senosios partijos praranda turėtą populiarumą ir jas sparčiai vejasi nauji politiniai judėjimai.

Tas, pasak Lietuvos Regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus, yra ypač akivaizdu žvelgiant į valdančiosios koalicijos rodiklius.

„Tarkim Aušrinės Armonaitės vadovaujama Laisvės partija. Praėjusių metų pradžioje ji turėjo 3406 narius, o naujausiais duomenimis jų liko 3181. Narių mažėjimas stebimas ir Viktorijos Čmilytės-Nielsen Liberalų sąjūdyje. Praėjusių metų pradžioje jų buvo 6871, dabar liko 6708. Tas pats vyksta ir Gabrieliaus Landsbergio „paveldėtoje“ partijoje Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – minėtu laikotarpiu jos narių skaičius sumažėjo nuo 13072 iki 11133“, – statistiką pateikė politikas.

Panašus „nukraujavimas“ fiksuojamas ir kituose politiniuose susivienijimuose.

„Andriaus Mazuronio Darbo partijoje narių sumažėjo nuo 10 141 iki 9357. Valdantiesiems simpatijų nebeslepiančių Vilijos Blinkevičiūtės socialdemokratų sumažėjo nuo 14 709 iki 14 366. Ramūno Karbauskio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per metus prarado beveik 110 narių ir dabar jų yra 3746. Staigiai spurtavusi buvusio premjero ir R. Karbauskio bendražygio Sauliaus Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, lyginant su praėjusiais metais, kiek paaugo, bet šiemet ją vis tiek paliko daugiau negu 10 narių. Šiandien jų 3746, – toliau situaciją analizavo J. Pinskus. – Tuo pat metu Lietuvos Regionų partija per pusantrų metų nuo turėtų 4212 išaugo iki 5904 narių ir toliau auga. Be to į partiją ateina ir tie žmonės, kurie anksčiau niekada nepriklausė jokiai kitai politiniai jėgai. Minėta aplinkybė ir bendros tendencijos leidžia daryti prielaidą, kad iki artėjančių Seimo rinkimų Lietuvos Regionų partija pagal narių skaičių gali patekti ne tik į Top 5, bet ir į Top 3, kas, tikėtina, turės įtakos ir rinkimų rezultatams.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top