Kaip nukalkinti kavos aparatą?

Įsigiję kavos aparatą, tikimės, kad naujasis prietaisas tinkamai savo funkciją atliks ilgą laikotarpį, per kurį mes galėsime mėgautis nepriekaištingo skonio gėrimais. Visgi, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir gėrimų skoniui įtakos turi besikaupiančios kalkės – būtent dėl to svarbu nepamiršti šių prietaisų nukalkinti. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip, su kuo ir kada tai reikėtų daryti.

Kavos aparatą nukalkinkite reguliariai

Didžioji dalis naujesnių kavos aparatų turi specialius indikatorius, kurie informuoja apie tai, jog prietaisui reikalingas nukalkinimas. Tačiau jei Jūsų modelis yra senesnis, šį procesą reikėtų atlikti pagaminus maždaug 200-300 puodelių. Tam, kad nereikėtų pasižymėti kiekvieno išgerto gėrimo, galite preliminariai paskaičiuoti, kiek puodelių aparatas pagamina per dieną – taip galėsite įsivaizduoti, kaip dažnai jį teks nukalkinti. Tačiau jei apsileisite, labai greitai tai pajausite: netruksite pastebėti besikaupiančias nuosėdas, o gėrimų skonis nebus toks, koks buvo anksčiau. Tai – ženklai, kad prietaisą reikėtų kuo greičiau nukalkinti.

Pasirinkite tinkamas nukalkinimo priemones

Atlikdami daugelį buities darbų, esame linkę pasikliauti liaudiškais receptais, tad ir šis atvejis nėra išimtis – kavos aparatui neretai nutariama pasitelkti actą ar citrinos rūgštį. Tokios priemonės iš tiesų gali būti veiksmingos, tačiau turėtumėte žinoti, kad jos gali turėti ir šalutinių, ne visai malonių pasekmių. Pavyzdžiui, per silpnas koncentratas deramai nepašalins visų nuosėdų, o per stiprus gali pažeisti prietaiso detales ar „padovanoti“ ilgalaikį rūgšties skonį Jūsų gėrimuose. Norint to išvengti, verčiau rinktis specialiai šiam tikslui pritaikytas priemones – kavos aparatų nukalkinimo skysčius ar kapsules. Šie produktai sukurti taip, kad nepriekaištingai atliktų savo darbą ir leistų išvengti bet kokios žalos.

Vadovaukitės bendriniais nukalkinimo patarimais

Kavos aparato nukalkinimas vyksta keliais paprastais žingsniais. Pirmiausiai prietaisą reikia gerai ištuštinti, patikrinti, ar jame neliko kavos likučių. Tuomet – išvalyti, išskalauti vandens talpą ir pripildyti ją švariu vandeniu. Į jį reikia įpilti pasirinktą priemonę ir luktelėti, kol ji ištirps. Jei prietaisas yra aprūpintas automatine nukalkinimo programa, įjungus ją, Jums patiems daugiau nieko daryti nereikės. Tačiau jei tokios programos nėra, turėtumėte patys gaminti gėrimus be kavos, po kiekvieno tokio paruošimo palaukdami 5-15 minučių tol, kol baigsis talpykloje esantis vanduo. Jam pasibaigus, indą reikėtų švariai išplauti, išskalauti ir, pripildžius vandeniu, dar kartą pakartoti tą patį procesą, nebenaudojant nukalkinimo priemonės – taip bus pašalinti visi jos likučiai.

Nepamirškite atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas

Nors prieš tai aprašytas nukalkinimo procesas yra universalus, priklausomai nuo konkretaus gamintojo ar netgi modelio, tam tikri niuansai gali šiek tiek skirtis. Pavyzdžiui, Saeco ir Philips kavos aparatai, kurie naudoja specialius „AquaClean“ filtrus, reguliariai juos keičiant, gali būti nukalkinami paruošus net penkis tūkstančius puodelių. Tuo tarpu Nespresso kavos aparatuose nukalkinimo programa gali būti įjungiama paspaudus atitinkamą simbolį arba specialią mygtukų kombinaciją. El. parduotuvėje Pigu.lt Nespresso kavos aparatai susilaukia didelio susidomėjimo – čia juos įsigysite gera kaina.

Grįžtant prie nukalkinimo procesų, reikėtų paminėti, kad ir kiti gamintojai gali turėti panašių subtilybių. Tad vos tik įsigiję šį prietaisą, kuo atidžiau ir išsamiau turėtumėte susipažinti su jo naudojimo instrukcijomis.

Nuolat prižiūrėkite kavos aparatą

Tam, kad nukalkinimo procesai būtų kuo retesni, o prietaisas tarnautų ilgesnį laikotarpį, reikėtų įdėti papildomų pastangų. Dažnai patariama naudoti kokybišką, filtruotą vandenį ir papildomai įsigyti specialiai atitinkamam modeliui tinkančius filtrus. Taip pat reikėtų reguliariai valyti korpusą ir visas kitas išorines, Jums lengvai prieinamas detales.

Pritaikę šiuos patarimus praktiškai, iš savo pusės būsite padarę viską, jog kalkės nepaveiktų nei kavos aparato veikimo, nei puikaus gėrimų skonio. Nukalkinimas tikrai nėra sudėtingas procesas – svarbiausia jį daryti tikslingai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top