5 patarimai, palengvinantys darbą virtuvėje

Mėgstate gaminti maistą, bet jaučiate, kad ši veikla jus sekina? Norėtumėte, kad darbas virtuvėje būtų sklandesnis ir malonesnis? Jei taip, šis straipsnis – kaip tik jums. Paruošėme trumpą atmintinę, ką daryti, kad gaminti maistą būtų smagu ir lengva.

Pasirūpinkite kokybiškais virtuvės reikmenimis

Net ir geriausi virtuvės šefai pritars, kad maistą gaminti malonu tik tuo atveju, kai virtuvės reikmenys veikia taip, kaip turėtų veikti. Juk tikrai nėra malonu pjaustyti daržoves atšipusiu peiliu, gramdyti prie senos keptuvės prikepusį kepsnį ar laukti valandą, kol orkaitė pagaliau įkais. Taigi, pirmasis žingsnis link malonesnio darbo virtuvėje – reikmenų ir technikos atnaujinimas.

Susikurkite jums patogią virtuvės „sistemą“

Darbas virtuvėje bus kur kas sklandesnis, jeigu šioje erdvėje turėsite savo „sistemą“. Ką turime omenyje? Ogi tai, kad itin svarbu susikurti patogią ir aiškią tvarką. Nuspręskite, kurioje spintelėje laikysite bakalėjos prekes, kurioje prieskonius ar virtuvės reikmenis. Maisto produktus aiškiai susidėliokite ir šaldytuve.

Beje, nepamirškite ir tokių smulkmenų kaip, pavyzdžiui, prieskonių indelių ženklinimas. Priklijuokite ant jų lipdukus su pavadinimais. Gaminant maistą bus kur kas paprasčiau rasti taip reikalingus pipirus, džiovintas petražoles, baziliką ir pan.

Iš anksto susiplanuokite meniu

Ar žinote tą jausmą, kai pilvas gurgia, virtuvėje pilna produktų, bet ką gaminti – nežinia? Tikrai ne pati maloniausia patirtis. Dažniausiai tai baigiasi ne pačiu gardžiausiu patiekalu arba… Panika. Ką daryti? Rekomenduojame iš anksto susiplanuoti visos savaitės meniu. Pasidomėkite, kokios akcijos šiuo metu taikomos parduotuvėse, susidarykite pirkinių sąrašą ir apsipirkite maisto visai savaitei į priekį. Tada tiksliai žinosite, ką ir kurią dieną gaminti. Bus mažiau streso, tad darbas virtuvėje vyks kur kas sklandžiau.

Gaminimo metu stenkitės palaikyti tvarką

Tikriausiai daugelis žmonių pritars, kad maisto gamyba erzina dėl labai paprastos priežasties. Taip, tai – netvarka. Atrodo, nieko sudėtingo nedarei, bet stalo paviršius liko limpantis, viryklė – dėmėta, o kur dar krūvos nešvarių indų… Ką daryti? Rekomenduojame tvarkytis iš karto. Pjaustydami produktus aptaškėte stalą? Nuvalykite tą pačią akimirką. Troškinys jau verda? Per tą laiką suplaukite puodus ir indus, kuriuos naudojote gamindami. Sugaišite vos kelias sekundes ar minutes, bet vėliau būsite kur kas laimingesni.

Į gamybos procesą įtraukite ir šeimos narius

Ką virtuvės šefai daro, kad darbas virtuvėje būtų sklandesnis? Ogi turi patikimą komandą! Šia išmintimi pasinaudokite ir jūs: į maisto gamybos procesą įtraukite ir savo šeimos narius. Vienas gali pjaustyti ingredientus, kitas – tarkuoti sūrį, dar kitas – gaminti marinatą. Patikėkite, darbas virtuvėje bus tikrai lengvesnis. O dar ir maloniai pabendrausite su artimaisiais. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top