Kaip išsirinkti geriausias padangas pagal savo automobilį?

Pasirinkti tinkamas padangas – nemenkas iššūkis tiek ilgamečiams vairuotojams, tiek jaunesniems automobilių entuziastams. Verta atkreipti dėmesį ne tik į oro sąlygas atitinkančias padangas, bet ir į jų dydį, kuris, tinkamai parinktas, leis visapusiškai mėgautis vairavimo malonumais. Pateikiame keletą patarimų, kaip rasti geriausias padangas pagal savo automobilį.

Padangos pagal automobilį – kur ieškoti informacijos apie tinkamą jų dydį?

Yra keletas būdų, kaip sužinoti, koks padangų dydis tinka jūsų automobiliui. Tai galima padaryti naudojantis automobilio techniniais duomenimis, padangų specialisto pateikta informacija arba interneto paieškos sistema.

Jei neturime automobilio žinyno, kuriame šią informaciją galima rasti techninių duomenų skyriuje, pirmiausia reikėtų atidžiai apžiūrėti automobilį ir net pačias padangas, kad rastume šiuos duomenis. Jei turime gerai suderintas vasarines arba žiemines padangas, renkantis naujas padangas verta remtis pirmųjų padangų indeksais.

Automobilio techniniai duomenys, įskaitant padangų dydį, taip pat yra ant degalų bako dangtelio, lipduke ant vairuotojo durelių statramsčio arba lipduke keleivio pusėje esančioje daiktadėžėje. Kaip matote, pats automobilis yra tikras informacijos apie rekomenduojamą padangų dydį šaltinis.

Padangų klasės pagal kokybę ir kainą

Yra trys padangų klasės: ekonominės, vidutinės ir premium.

  • Ekonominės padangos pasižymi tuo, kad, nepaisant nedidelės kainos, jos išlaiko minimalias saugumo ir komforto savybes. Daugeliui vairuotojų to visiškai pakanka, nes jie važinėja nedaug ir paprastai laikosi pagrindinių saugumo principų. Jei pradėsime lyginti biudžetinių padangų parametrus su šiek tiek aukštesnės, t. y. vidutinės, klasės padangomis, pamatysime, kad jos yra triukšmingesnės, mažiau ekonomiškos arba pagamintos iš prastesnių mišinių.
  • Vidutinės klasės pasirinkimas paprastai yra populiariausias – nenorime pigiausio, bet taip pat negalime sau leisti išleisti daugiau. Šios kokybės padangose turime aukšto lygio saugumą, gerus mišinius ir didesnes eksploatacines savybes triukšmo ar stabdymo ilgio atžvilgiu.
  • Premium klasė – tai kruopščiai atrinktos klasės padangos, skirtos išrankiems žmonėms, ieškantiems didelio našumo, puikių eksploatacinių savybių ir padangų, pritaikytų specialiems poreikiams, pavyzdžiui, sportiniams automobiliams.

Kiti parametrai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, renkantis padangas

Dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra prie padangos pritvirtinta etiketė, kurioje pateikiama informacija apie padangos tūrį (kuo mažesnis, tuo geriau), pasipriešinimą riedėjimui ir padangos sukibimą su kelio danga. Pastarieji du parametrai nurodomi skalėje nuo A iki G, kur A laikomas labiausiai pageidautinu. Pasipriešinimas riedėjimui nurodomas padangos ir degalų balionėlio piktogramoje ir lemia, kiek ekonomiška yra padanga (degalų sąnaudų požiūriu) ir koks jos poveikis aplinkai. Kita vertus, padangos sukibimas (padangos piktograma su lietaus debesėliu) parodo, koks ilgas bus stabdymo kelias sudėtingomis sąlygomis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top