Buvome aštuntukais, tapsime nuliukais

Pastebėję skelbime telefono numerį prasidedant 0, o ne 8, nelaikykite to korektūros klaida. Nuo kovo 1-osios pasikeitė telefono numerių tvarka. Iki šiol gyventojų naudoto prefikso netrukus 8 teks atsisakyti, o vietoje jo naudosime tarptautinį prefiksą +370 arba 8 keisti įrašant 0.
Tiesa, iki šių metų pabaigos 8-tukas dar veiks.

Šio tūkstantmečio pradžioje įprasta mobiliojo ryšio numerių kombinacija patyrė pokyčių, ką retas prisimena. Nuo 2002-ųjų pradžios buvę mobiliejo kodai, prasidedantys skaičiumi 2, jau prasidėjo jį pakeitusiu skaičiumi 6. Taip tuometiniam „Omnitel“ priklausę kodai 280, 282, 286, 287, 288, 298 nuo 2002 metų kovo 1 dienos tapo 680, 682 ir t. t. „Omnitel“ tuomet jau suteikti ir „keistai atrodę“ kodai 610, 611, 612 ir 613 nesikeitė.

Lygiai taip pat buvo pakeisti ir tuometinei „Bitei GSM“ ir „Tele2“ priklausę kodai. Tokiu pat principu keitėsi ir radijo ieškos ir skambučių centro paslaugų bendrovės „Neltė“ naudojamas kodas 279. Anuomet Lietuvoje buvo registruota daugiau kaip 2 tūkst. vadinamųjų „peidžerių“.

Širvintose jau užaugo karta, o gal net dvi, kurios nebepamena mūsų rajonui turėjus ne dabar dar naudojamą laidinio ryšio kodą 382, o 232. Senasis pakeistas 2002 metų liepos 16-18 dienomis. Toks kodas ir šiandien reikalingas tik laidinio ryšio abonentams, kurie anuomet naudojosi operatoriaus „Lietuvos telekomo“ paslauga. Tada apskritai miglotai aiškinta, kad kodai keičiami, nes „riboti numerių ištekliai stabdo mobiliojo ryšio plėtrą“.

Dėl įvedamų pokyčių savivaldybėse esančių laidinių telefonų kodai jokių pokyčių nepatirs. Kaip ir anksčiau, taip ir paskui į Širvintas skambinsime vietinį telefono numerį pradėdami kodu 382. Tik prieš tai rinksime ne 8, o 0 arba +370. Tie, kam ženklas + nepatinka ar nėra galimybės įvesti, gali surinkti du nulius (00). Tada jie turi spausti 00370… Taip Pasaulyje daroma daug kur, Europoje – visose šalyse, išskyrus Baltarusiją ir Rusiją.

Tie, kas savo telefone numerius yra užrašęs naudojant kodą +370, jokių pokyčių nepajus. Naudojantys prefiksą 8 laiko pasikeisti turi iki Naujųjų. Naudojantiems išmaniuosius telefonus nebūtina redaguoti kiekvieno numerio atskirai. Į telefoną atsisuntus programėlę „Add Country Code“ keliais mygtuko paspaudimais galima į pageidaujamus pakeisti visus įrašytus telefonų numerius. Taigi ir tuos, kurių kodai prasideda skaičiumi 8 pakeisti į prasidedančius +370. Programėlė patikrina visus adresinėje įrašytus telefonų numerius ir pateikia jų sąrašą, belieka tik pažymėti, kad norima redaguoti visus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Buvome aštuntukais, tapsime nuliukais”

  1. Vardas parašė:

    Naudinga info ačiū!

  2. Anonimas parašė:

    Labai aktuali informacija.

Comments are closed.

scroll to top