Balandžio 14 dieną Širvintų policija užregistravo 1968 metais gimusio Juodelių kaimo gyventojo pareiškimą, kad prieš kelias dienas Kabaldos kaime jį sumušė pažįstamas asmuo. Pristačius į Širvintų ligoninę, nukentėjusiam Č. V. buvo nustatytas galvos sumušimas, sumuštas pakaušis, medikai susiuvo antakį.
Gavus skundą, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Byla atsidūrė Vilniaus regiono apylinkės teisme, o Ukmergės rūmuose buvo priimtas ir baudžiamasis įsakymas. Juo teisiamajam P. P. skirta galutinė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. P. P. įpareigotas per paskirtą laisvės apribojimo laiką neatlygintinai išdirbti 100 val. sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Taip pat uždrausta bausmės atlikimo laikotarpiu vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Skirdamas laisvės apribojimo bausmę, teismas P. P. paskyrė intensyvią priežiūrą – 3 mėnesių buvimo vietos kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant šias intensyvios priežiūros sąlygas: nuo 23 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, jei tai nesusiję su darbu, mokymuisi arba lankymuisi sveikatos priežiūros įstaigose.
Istorija galėtų būti viena iš daugelio, jei ne nūdienos aktualijoms būdinga aplinkybė. Priežastimi nusikalsti tapo … Ukrainoje vykstantis karas.
Akmens šlifuotoju dirbantis P. P. buvo apkaltintas balandžio 10 dienos popietę neblaivus (nustatytas 1,72 prom. girtumas) kieme prie namo per kilusį konfliktą tyčia trenkęs stikline Č. V. į galvą. Pastarajam pargriuvus, P. P. koja prispaudė jo galvą prie žemės ir dar bent du kartus stikline trenkė jam per galvą, taip padarydamas kirstines žaizdas kairio antakio srityje ir muštinę žaizdą viršugalvio srityje. Smurtaudamas, P. P. nežymiai sutrikdė V. Č. sveikatą.
Teisiamasis neneigė nusikaltęs. Č. V. jis pažįsta maždaug nuo tų laikų, kai pradėjo dirbti darbdavio įmonėje – nukentėjusysis ateidavo padėti ūkyje, gana dažnai užsukdavo ir pas jį. Iki šiol konfliktų tarp jų nebuvo kilę. Tačiau balandžio 10-ąją viskas pasisuko kitaip. P. P., kaip pats aiškino, turėjo butelį degtinės, Č. V. – alaus. Jo žodžiais, abu gėrė virtuvėlėje. Geriant „žodis po žodžio“ apsipyko. Visas konfliktas kilo kalbantis apie karą Ukrainoje. Iš pradžių, kaip aiškino teisimasis, Č. V. ranka trenkė į skalbimo mašinos dureles, kas jam nepatiko. Paskui Č. V. metė į jį stiklinę, nes jam nestipriai buvo prakirsta galva. Kai ko P. P. neprisiminė, tačiau įstrigo, kad abu voliojosi kieme prie betoninio bortelio. Gal į jį ir susižalojo?
Kai vyrai išsiskyrė ir P. P. vos tik apsiprausė, atvažiavo policija.
Č. V. apie tai, kas nutiko, prisiminė daugiau. Bent jau papasakojo. Remiantis jo žodžiais, kai tądien užėjo pasiimti pjūklo, P. P. sėdėjo ūkiniame pastate ir žiūrėjo televizorių. P. P. akivaizdžiai buvo girtas, „jo akys buvo baltos, iš burnos ėjo putos“. Užėjus, kaip tik pradėjo rodyti žinias. Jo paklausė, ar „neatsibodo žiūrėti žinias apie Ukrainą“. P. P. pasakė, kad jis negerbia Ukrainos ir liepė išeiti. Išėjus pro duris į kiemą, Č. V. pajuto, kad P. P. pakišo koją ir jis vos nenugriuvo. Atsisukęs pastebėjo, kad P. P. rankoje turi stiklinį alaus bokalą, kuriuo trenkė jam į pakaušį. Po smūgio jis nugriuvo. Tada P. P. koja prirėmė jį veidu prie žemės ir dar porą kartų sudavė alaus bokalu į galvą. Kiek galėjo, tiek jis rankomis dengėsi galvą, kad išvengtų smūgių. Nuo smūgių jis patyrė fizinį skausmą bei prarado sąmonę. Ar jam dar buvo suduota smūgių nežino, nepamena. Po kurio laiko atgavęs sąmonę pajuto, kad jo galva ir veidas kraujuoja. Kai atsikėlė nuo žemės, nieko aplink nebuvo. Išėjęs į gatvę sustabdė važiuojantį automobilį ir paprašė, kad iškviestų policiją bei medikus. Atvykęs policijos ekipažas jį pristatė į Širvintų ligoninės priimamąjį. Po medikų apžiūros Č. V. buvo suteikta pagalba ir jis išleistas į namus.
Vilniaus teritorinė ligonių kasa dėl nukentėjusiojo Č. V. gydymo pateikė 9,65 Eur civilinį ieškinį, kurį P. P. atlygino.