Kodėl sėdo prie vairo, Dmitrijus aiškino valios neturėjimu

Tokį vaizdą prieš metus parodė Lrytas portalas.

Iki Dmitrijus sėdo į Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisiamųjų suolą, jis jau buvo tris kartus teistas, o du pastaruosius kartus – už vairavimą esant neblaiviam. 2019-ųjų rugsėjį Vilniaus miesto apylinkės teismas jį nuteisė 2500 Eur bauda, konfiskavo turtą ir 2 metams atėmė teisę vairuoti. Pamoka į naudą neišėjo: 2022-ųjų liepą tas pats teismas už tokį pat nusikaltimą baudžiamuoju įsakymu Dmitrijui ir vėl skyrė 2500 Eur baudą, konfiskavo turtą, tačiau šįkart teisę vairuoti atėmė 3 metams.

Baudą Dmitrijus sumokėjo, tačiau du pastarieji jo teistumai buvo dar neišnykę, kai 2023 metų balandžio 17-osios vakarą jo vairuojamas automobilis „Volkswagen Touran“ apsivertė kelyje Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos ties Taučiulių kaimu. Kaip jau supratote iš įžangos, Dmitrijus K. ir vėl vairavo būdamas neblaivus, nors nuo dienos, kai teisme išgirdo apie atimamą teisę vairuoti, nekalbant jau apie įstatymų įtvirtintą draudimą tai daryti apsvaigus nuo alkoholio, neprabėgo nė metai.

Galimą liūdną baigtį Paspėrių kaimo gyventojas Dmitrijus K. galėjo nujausti jau tuomet, kai į Viršuliškių kaimą vežė ten gyvenantį savo bendradarbį. Vyras nėra naujokas šiuose dalykuose ir puikiai nutuokė, kad vairuoti neturint tam teisės negalima. O ir įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui telefoninio pokalbio su Probacijos tarnybos atstove metu jam buvo išaiškintos paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės nesilaikymo teisinės pasekmės. Tai, kad sėdo prie vairo ir važiavo, vėliau Dmitrijus aiškino „būtinybe“, tarsi tai būtų žmogaus gyvenimo ir mirties klausimas. Ar buvo būtina vežti draugą namo, o prieš tai dar sustoti Bartkuškyje prie parduotuvės ir nusipirkti du 0,7 l talpos butelius degtinės, mažai kas tuo patikėtų. Atvažiavus į Viršuliškius paaiškėjo, kad draugo namuose svečiuojasi jo sesuo su sutuoktiniu, kurie irgi turėjo du 0,7 l talpos butelius degtinės. Jei jau vairuoja, kai negalima to daryti, argi dangus nugrius, jei išgers, nors paskui greičiausiai teks ir vairuoti. Kartą parpuolęs į balą, paskui jau nebesisaugai. Tad Dmitrijus su visais sėdo prie stalo ir stvėrė stikliuką. Vėliau vienas sugėrovų aiškins, kad visi, net moteris, gėrė po lygiai, tad kiekvienam „ant galvos“ teko po 0,7 litro degtinės.

Kai degtinė baigėsi, draugo sesuo pradėjo nervintis, kad laikas grįžti namo, nes kitą dieną – į darbą (beje, buvo pirmadienis), Dmitrijus sutiko juos parvežti.

Ir štai važiuojant Širvintų link, į įkalnę už Taučiulių kaimo, dar prieš Vileikiškius, Dmitrijus staiga pajuto, lyg būtų sprogusi priekinio rato padanga. Sako, automobilį „pradėjo nešioti į šoną“, kuris nulėkė nuo kelio į griovį, ten gal vieną, o gal ir du kartus vertėsi, kol galiausiais nusileido pievoje.

Kai į eismo įvykio vietą atvyko policija, Dmitrijui K. buvo nustatytas 2,08 prom. neblaivumas. Apžiūrėjus įvykio vietą buvo nustatyta, kad kelyje ir už jo ribų matomos automobilio padangų žymės tęsėsi 122,1 m. Automobiliui nuvažiavus nuo kelio į griovį, buvo nulaužti kelio ženklai „Ribotas greitis“ (čia jis 50 km/h) ir „Lenkti draudžiama“.

Keleivei Greitosios pagalbos ligoninėje Vilniuje buvo nustatytas kaklo slankstelių lūžis.

Kodėl vis dėlto neblaivus sėdo prie vairo, Dmitrijus K. sakė taip pasielgęs, kadangi „nesugebėjo atsakyti savo draugams jų prašymui, nes neturėjo valios, o apie galimas pasekmes tiesiog negalvojo“.

Jei manote, kad avarija kelyje buvo paskutinis lašas, pripildęs neatsakingumo taurę, labai klystate. Vos po dviejų savaičių, 2023-iųjų gegužės 1-ąją, Dmitrijus K. buvo sustabdytas vairuojantis automobilį. Aišku, tai darė neturėdamas teisės vairuoti kelių transporto priemonės, kai ši teisė jam buvo atimta. Be to, jo vairuojamas automobilis nebuvo įregistruotas. Dmitrijui K. už pastarąjį nusižengimą buvo skirta galutinė nuobauda – 900 Eur dydžio baudą su atėmimu teisės vairuoti kelių transporto priemonės 1 metų ir 9 mėnesių laikotarpiui.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų sprendimu Dmitrijus k. buvo pripažintas kaltas, padaręs dvi nusikalstamas veikas, t. y. vairavęs būdamas neblaivus, taip pat pažeidęs teismo skirtus įpareigojimus. Subendrinus jam skirtas bausmes, Dmitrijus K. nuteistas galutine laisvės atėmimo 1 metams ir 8 mėnesiams bausme, kurios vykdymas atidėtas 3 metų laikotarpiui. Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu kaltinamasis privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, privalo būti namuose nuo 23 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, taip pat jam uždrausta naudoti psichiką veikiančias medžiagas.

Be dar kelių įpareigojimų Dmitrijus K. turi dalyvauti elgesio pataisos programose, per 8 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos išklausant visą šių programų užsiėmimų kursą, jam uždrausta lankytis baruose, kavinėse ar kitose masinio susibūrimo vietose, kur yra vartojamas alkoholis ar prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Dmitrijui K. 6 metams (iki 2029 metų balandžio 25 dienos) sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones. Konfiskuotas jo vairuotas automobilis „Volkswagen Touran“.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top