Džiugu, kai linkima mažiau viskuo skųstis ir labiau džiaugtis gyvenimu bei artimaisiais

Simas Buinickas Ukrainos palaikymo akcijoje.

Simas Buinickas – gerai žinomas Širvintų krašto žmogus. Jis matomas įvairiuose rajono renginiuose, girdimas savo idėjomis ir pasiūlymais, garsus ne tik rajoninių, bet ir respublikinių sporto varžybų dalyvis, labai bendruomeniškas jaunas vyras, gerai pažįstantis Alekniškio, Šiaulių, Bagaslaviškio kraštą. Simas Buinickas maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų ir savo įžvalgomis pasidalyti su „Širvintų krašto“ skaitytojais.

-Esate žinomas Širvintų krašto žmogus. Kas lėmė, kad nepakėlėte sparnų ir neišlėkėte iš tėviškės laimės ieškoti svetur?

-Ne toks ir žinomas, tiesiog, kai galiu, dalyvauju visur, kol galiu ir kol yra laiko. Bent kelis kartus per metus stengiuosi dalyvauti bėgimo varžybose. Bėgimas padeda prasiblaškyti ir įgauti naujų jėgų bei idėjų. Šiemet Širvintose teko ir Maratoną įveikti! Savame mieste ir jėgų atsirado su kaupu įveikti šį tikslą. Esu baigęs Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinę mokyklą. Vaikystė prabėgo Šiaulių kaime, o dirbu Alekniškio kaime.

Tad šie kraštai – nuo vaikystės iki dabar neatsiejama mano gyvenimo dalis. Su Bagaslaviškiu sieja tik geriausi prisiminimai. Tenka ir dabar ten nuvykti pažaisti krepšinį ar lauko tenisą. Šiauliuose taip pat dažnai lankausi, nes ten tėvai gyvena bei esu kaimo seniūnaitis, tad tenka ir vieną kitą problemą išspręsti ar šventėje sudalyvauti. Į užsienį ar didmiestį niekada nenorėjau išvykti, ypač dabar, kai prasidėjo miesto atnaujinimo darbai. Darbas vietoje, miestas kasdien gražėja ir veiklų daugėja. Kaip sakau, tai yra jaunimo svajonių miestas: darželiai ir mokyklos vietoje, veiklų ir pramogų pakankamai, tik „gyvenk ir žvenk“.

Dar vienas Simo laimėjimas…

-Ne vieną kartą širvintiškiai yra girdėję, jog dirbate vienoje iš stipriausių Širvintų rajone veikiančių verslo įmonių UAB „Baltic Filter“ gamybos vadovu. Ar galite patvirtinti, kad tai Jūsų pirmoji darbovietė, kurioje besidarbuodamas kylate karjeros laiptais? Gal galite pasidalyti sėkmingos karjeros receptu?

-Tai pirmoji, bet ne vienintelė darbovietė, kurioje teko dirbti. Tuo pačiu metu, dirbant UAB „Baltic Filter“, teko padirbėti ir statybose bei padavėju pajūryje. Taip buvo susiklostę sumažėjus darbams esamoje įmonėje. Daug kas tada paliko įmonę, bet aš mačiau joje daug potencialo ir galimybių. Šiandien manau, kad tai buvo vienas geriausių mano gyvenimo sprendimų. Dirbu joje jau 15 metų. Pradėjau „Baltic Filter“ nuo pakavimo skyriaus, ateidavau mokyklos laikais savaitgaliais padirbėti su broliu, vėliau vasarą teko ir rimčiau dirbti prie konvejerių. Pačioje gamyboje dirbau 6 metus ir tuomet sulaukiau direktoriaus pasiūlymo išbandyti skyriaus vadovo pareigas. Tikriausiai vienintelis sėkmingas receptas, norint kažko daugiau pasiekti, tai tiesiog daug dirbti ir visada į tai bus atsižvelgta, nepriklausomai nuo profesijos.

-Niekam nėra paslaptis, kad sportuojate. Kokias sporto šakas kultivuojate? Kas, kada ir kokiu būdu pastūmėjo imtis tokios veiklos?

-Sportuoju laisvu laiku, bet pastaruoju metu jos vis mažiau ir mažiau lieka dėl greito gyvenimo tempo. Vasarą tenka plaukti vandenlente, pažaisti krepšinį, lauko tenisą bei nubėgti nuo kelių km iki maratono, žiemą pračiuožiu snieglente. Taip pat yra tekę dalyvauti pėsčiųjų žygiuose ir žiemą, ir vasarą. Visos sporto šakos bei žygiai labai gerai perdėlioja mintis po visų darbų bei kasdienių rūpesčių. Visos šios veiklos atsirado pakvietus draugams.

-Kuo Širvintų krašte gyvenimas jaunam žmogui ypatingas? Kokių naudingų veiklų gali imtis jaunuomenė?

-Širvintų miestas, kaip minėjau pokalbio pradžioje, yra subalansuotas jaunimui, nes yra ir sporto klubai, ir nauja krepšinio salė, ir baseinas, ir futbolo stadionas, ir darželiai bei mokyklos vietoje. Jeigu ko ir trūksta, tai, net nespėjus pagalvoti, jau ir prasideda koks naujas projektas, skirtas miesto gyventojams ir jaunimui.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Simo Buinicko nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.41 (17 įvert.)
scroll to top