Nuo 2023 m. liepos 21 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Asta Drėgvienė pradėjo dirbti bendruomenės pareigūne.
Astą Drėgvienę jau pažįsta mokyklos, vaikų darželiai, seniūnijų darbuotojai, taip pat nemažai bendruomenių. Smalsu sužinoti apie daugiau nei 18 metų tebesitęsiančią policininkės karjerą, laisvalaikį, pomėgius ir, žinoma, apie dabartinį iššūkį – prevencinį, informacinio ir švietėjiško pobūdžio bendruomenės pareigūnės darbą. Jame, be abejo, svarbus sugebėjimas įtaigiai, aiškiai, pagaviai bendrauti su įvairaus amžiaus rajono gyventojais.
-Pradėkime nuo to, iš kur esate kilusi ir kas sugundė rinktis policininkės profesiją? Kokius mokslus baigėte, kaip atsidūrėte Širvintų policijos komisariate?
-Esu gimusi ir užaugusi Širvintose. Visą savo gyvenimą gyvenu šitame krašte ir labai tuo džiaugiuosi, matau, kaip keičiasi, gražėja mano miestas. Pasirinkti policininkės profesiją apsisprendžiau jau 9 klasėje ir nuomonės nepakeičiau. Dėl tokio savo sprendimo nė karto nepasigailėjau. Esu įgijusi aukštąjį teisininko išsilavinimą, kitaip sakant, esu diplomuota teisininkė. Visada norėjau tarnauti savo krašto žmonėms, todėl nebuvo jokių svarstymų apie tarnybą kituose miestuose. Todėl ir dabar tebedirbu savo mieste.
-Daug metų esate dirbusi vyriausiąja tyrėja, aišku, esate bendravusi su visokio lygio „ereliais“, tvarkos pažeidėjais ir kitokiais veikėjais. Kas paskatino rinktis bendruomenės pareigūnės darbą?
-Esu įsitikinusi, kad žmonės iš prigimties nėra blogi, kad jų vienokį ar kitokį elgesį nulemia įvairios aplinkybės. Tirdama baudžiamąsias bylas, matydavau jau rezultatą – smurtą, turto gadinimą, turto pasisavinimą, svaiginimąsi ir t. t. Visada rūpėjo, kodėl žmogus pasielgė būtent taip negatyviai. Manau, kad didžiąja dalimi netinkamą žmogaus elgesį nulemia žinių ar socialinių įgūdžių stoka, auklėjimo spragos, neigiama visuomenės įtaka.
-Kaip atrodo eilinė bendruomenės pareigūnės darbo diena?
-Mano visos darbo dienos yra skirtingos. Nors visada stengiuosi savo darbo laiką susiplanuoti iš anksto, tačiau kiekviena diena įneša staigmenų, netikėtų susitikimų, skambučių, įvykių. Tenka laviruoti tarp savo darbo planų ir netikėtumų, dažnai mano veikla netelpa į aštuonių darbo valandų arba penkių darbo dienų rėmus.
-Pastaruoju metu žiniasklaidoje vos ne kasdien skambinama pavojaus varpais apie didėjantį įvairių kvaišalų plitimą Lietuvos mokyklose. Dėl suprantamų priežasčių neprašau minėti konkrečių atvejų, bet prašau informuoti visuomenę, kaip mūsų rajone tokie atvejai dažni? Ką Jūs mokiniams, o mokiniai Jums sako apie kvaišalų vartojimą?
-Mūsų rajonas šitoje srityje niekuo neišsiskiria iš kitų rajonų, netgi pasakyčiau, kad mūsų rajone tokių atvejų mažiau negu kituose rajonuose. Aš asmeniškai paskaitų metu, kalbėdama su moksleiviais apie teisinę atsakomybę, skatinu jaunimą atsisakyti bet kokių žalingų įpročių ir rinktis sveiką gyvenimo būdą (pvz., sportuoti, dalyvauti aktyvaus jaunimo renginiuose, kad kuo mažiau būtų laisvo laiko neigiamoms mintims ir veiksmams). Būtinai pabrėžiu ne vienokios ar kitokios atsakomybės esmę, bet kokią milžinišką žalą augančiam jaunam organizmui daro įvairūs kvaišalai. Jaunuoliams sakau, kad niekada nevėlu keisti blogus įpročius. Kiekvienas turi galimybę rinktis ir kiekvieną kartą tikiuosi, kad vis daugiau moksleivių tą išgirs.
-Kuo užsiimate po darbo? Kokių turite pomėgių? Gal mezgate, gal važinėjate riedučiais, gal grybaujate, gal šokate?
-Kadangi esu ne tik bendruomenės pareigūnė, bet ir mama, tai mano dažniausiai laisvas laikas yra skirtas šeimai ir dviem sūnums. Būna, kad po darbų žaidžiu su merginomis futbolą. Vakarais atsipalaidavimui skaitau knygas. Atostogų metu su šeima stengiamės keliauti ir aplankyti kuo daugiau dar nematytų miestų ir įvairių vietovių. Patirtus įspūdžius parsivežu namo ir stengiuosi perteikti juos puoselėdama namus ir aplinką.
Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotr. iš asmeninio A. Drėgvienės archyvo
Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 9 d. laikraščio numeryje.