Živilė Pinskuvienė

Susitikime su Ministru Pirmininku aptarti svarbūs klausimai

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Vasario 9 dieną Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kartu su kitais šalies savivaldybių merais susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie Vyriausybės ketinimus stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams. Skaityti daugiau »

Ar merė Živilė Pinskuvienė atsilaikys?

„Turėdami stiprią koaliciją su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais ir Liberalų sąjūdžiu, atlaikysime bet kokius opozicijos trukdžius. Ir toliau dirbsime dėl rajono žmonių,“ - sako Ž. Pinskuvienė

„Turėdami stiprią koaliciją su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais ir Liberalų sąjūdžiu, atlaikysime bet kokius opozicijos trukdžius. Ir toliau dirbsime dėl rajono žmonių,“ - sako Ž. Pinskuvienė

„Valstiečiams“ pastarasis metas iš tiesų sudėtingas. Kai didžiulį šalies gyventojų pasitikėjimą įgijusios partijos viršūnės klimpsta meilės-automobilių-kailinių skandaluose, likusieji rajone daro viską, kad tik taptų matomi ir girdimi. Būtent taip, atrodo, elgiasi ir mūsų rajono „valstietis“ Vytas Šimonėlis kartu su kitais vadinamosios opozicijos veikėjais. Gal ir galima suprasti žmogų: kai savo realiais darbais pasigirti negali, o „šlovingoje“ vadovavimo rajonui istorijoje prie didžiausių „nuopelnų“ iki šiol minimas miesto mokyklų suardymas, tikriausiai suima pyktis… O gal ir pavydas, kad kažkas ateina ir per metus kitus įveikia didžiausius iššūkius, nuveikia tiek darbų, kiek sau neleido net susapnuoti visi iki šiol dirbę rajono vadovai.  Skaityti daugiau »

Ž. Pinskuvienė: „Ar tikrai naujoji valdžia nori sumažinti Seimo narių skaičių?“

Živilė Pinskuvienė ir Valentinas Bukauskas

Živilė Pinskuvienė ir Valentinas Bukauskas

Seimas pradeda svarstyti Konstitucijos pataisas, kuriomis Valstiečių ir žaliųjų sąjunga siekia sumažinti Seimo narių skaičių. Iniciatyva sveikintina, tačiau, užuot gaišinę Seimo laiką vėl svarstant, diskutuojant ir ginčijantis dėl visiškai naujo įstatymo pataisų projekto, viešojo sektoriaus reformą ir valdininkų armiją žadantys mažinti „valstiečiai“ galėtų tiesiog iš stalčiaus ištraukti Darbo partijos Seimo nario Valentino Bukausko įregistruotas ir pateikimą Seime pernai rugsėjį jau perėjusias Konstitucijos pataisas, kuriomis siūloma sumažinti Seimo narių skaičių nuo dabar esančio 141 iki 111. Skaityti daugiau »

Naujoji Darbo partijos pirmininkė Ž. Pinskuvienė: „Mes eisime tik aukštyn“

Rinkimuose Živilei Pinskuvienei teko konkuruoti su kaimyninio Ukmergės rajono meru Rolandu Janicku.

Rinkimuose Živilei Pinskuvienei teko konkuruoti su kaimyninio Ukmergės rajono meru Rolandu Janicku.

Gruodžio 11 d. Kėdainių arenoje vykusio Darbo partijos suvažiavimo metu naująja pirmininke išrinkta Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Dar prieš balsavimą Ž. Pinskuvienė sakė, kad jos niekas niekada nevedė už rankos, viską ji pasiekė savo darbu bei pabrėžė, jog partijos laukia permainos, kurios ne visiems gali patikti.

Ž. Pinskuvienei palaikymą išreiškė ir suvažiavimo metu savo kandidatūras atsiėmę Valentinas Bukauskas ir Vydas Gedvilas. Skaityti daugiau »

Ar širvintiškiai už tolesnį rajono augimą?

Eilinis merės susitikimas su Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku P. Čimbaru.

Eilinis merės susitikimas su Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku P. Čimbaru.

Spalio 9-ąją vyko Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Apie tai, kaip jų rezultatai nulems Širvintų rajono gyvenimą, apie galimybes ir pasikeitimus pasiteiravome Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės. Skaityti daugiau »

Kuo J. Purvaneckui neįtiko Liukonių ir Pagirių kaimų gyventojai?

Kuo J. Purvaneckui neįtiko Liukonių ir Pagirių kaimų gyventojai?
Tai, kad naujoji rajono valdžia daug dėmesio skiria rajono keliams, kad pernai, t.y. 2015-aisiais, po ilgo laiko buvo atkreiptas dėmesys ir išasfaltuotos gatvės net keletoje skirtingų rajono seniūnijų kaimo vietovių, nesivadovaujant principu „myliu-nemyliu“, pasirodo, patinka ne visiems. Rajono merė Živilė Pinskuvienė kone kasdien sulaukia padėkos žodžių, skambučių iš rajono žmonių dėl to, kad pagaliau ir jų kaime vyksta darbai, asfaltuojamas naujas kelias, o štai Tarybos nariui Jonui Purvaneckui tai visai nepatinka. Kovo 31 d. Tarybos posėdžio metu, svarstant siūlomus Kelių priežiūros ir plėtros programos pakeitimus, J. Purvaneckas išreiškė savo nepasitenkinimą dėl Liukonių Sodžiaus ir Alionių sen. Pagirių k. gatvių asfaltavimo darbų įtraukimo į programą, apkaltinęs, esą nauji objektai į sąrašą yra įtraukiami pagal „partinę liniją“.  Buvo įvardyta netgi konkreti žmogaus pavardė!
Merė Ž. Pinskuvienė atsakė labai trumai: „Jei anksčiau ir buvo, kad gatvės ar šaligatviai skirstyti žmonėms pagal „partines linijas“, tai nereiškia, kad tai daroma dabar.“ Darbo partijos žmonių Širvintų rajone yra daug, gal net kiekvienoje gatvėje, tačiau kelių tvarkymo prioritetai yra skirstomi atsižvelgiant į gyventojų gausumą, kad naudą pajustų kuo daugiau rajono žmonių.
„Taip, galiu tik dar kartą pasidžiaugti, kad šiemet bus asfaltuojamos Liukonių, Alionių sen. Pagirių, 8 Širvintų kaimo gatvės, Kalnalaukio gatvė Širvintų mieste ir kt., kuriose gyvena tikrai daug visų partijų ir nepartinių žmonių. Jei kažkam matant, kiek darbų vyksta jau dabar, skauda galvą, siūlyčiau pailsėti, o ne vaidinti, kad atstovauja rajono žmonių labui,“ – sako Ž. Pinskuvienė.
ŠK replika
Merės Živilės Pinskuvienės nuostata tvirta:  Liukonių kaimo Sodžiaus gatvė bus asfaltuojama.
Merės Živilės Pinskuvienės nuostata tvirta:  Liukonių kaimo Sodžiaus gatvė bus asfaltuojama.

Merės Živilės Pinskuvienės nuostata tvirta: Liukonių kaimo Sodžiaus gatvė bus asfaltuojama.

Tai, kad naujoji rajono valdžia daug dėmesio skiria rajono keliams, kad pernai, t.y. 2015-aisiais, po ilgo laiko buvo atkreiptas dėmesys ir išasfaltuotos gatvės net keletoje skirtingų rajono seniūnijų kaimo vietovių, nesivadovaujant principu „myliu-nemyliu“, pasirodo, patinka ne visiems. Rajono merė Živilė Pinskuvienė kone kasdien sulaukia padėkos žodžių, skambučių iš rajono žmonių dėl to, kad pagaliau ir jų kaime vyksta darbai, asfaltuojamas naujas kelias, o štai Tarybos nariui Jonui Purvaneckui tai visai nepatinka. Skaityti daugiau »

Merės atsakymas nepatenkintam Tarybos nariui: ne žodžiais, o veiksmais

Merės atsakymas nepatenkintam Tarybos nariui: ne žodžiais, o veiksmais
Prieš metus pradėjus dirbti naujai išrinktai Tarybai, suformavus vadovų komandą, kur kas daugiau dėmesio skiriama rajono kelių tvarkymui, finansavimo galimybių paieškai. Atsižvelgiant į gyventojų prašymus, ne kartą koreguota Kelių priežiūros ir plėtros programa, į ją įtraukti nauji objektai. Merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė nuolat dalyvauja svarbiuose susitikimuose, teikia argumentuotus prašymus institucijoms, siekiant, kad tiems objektams sutvarkyti būtų skiriama lėšų. Žinoma, tai tikrai netenkina opozicijos Tarybos narių. Vytas Šimonėlis netgi 2015 metų Tarybos ir mero ataskaitos pristatymo metu per Tarybos posėdį merei išreiškė nepasitenkinimą, kad keliai asfaltuojami, bet pinigai neaišku iš kur: „Juk Pinskuvienė nepasiskolinot nei euro?“…
Merės atsakymas Tarybos nariui: „Norėjot kažką padaryti, reikėjo nuo šiltos kėdės pasikelti. Rajono žmonės merui atlyginimą moka ne už tai, kad sėdėtų, o už tai, kad dirbtų. Mūsų darbai kalba patys už save. Širvintų rajonas prie kasmetinių 650 000 Eur gavo papildomus 396 000 Eur keliams.  O opozicijos Tarybos narių prašyčiau nekaišioti pagalių ir nerašyti bereikšmių skundų.“
Nuoseklus darbas ir pastangos lėmė, kad šiltąjį metų laiką pasitinkame su gera žinia – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos, atsižvelgdama į Širvintų rajono savivaldybės ir Administracijos prašymus, prie numatytų 650 tūkst. Eur vietinės reikšmės kelių ir gatvių tvarkymui skyrė papildomai 396 000 Eur.
Merė Živilė Pinskuvienė nepatenkintam Tarybos nariui atrėžė, kad geri rezultatai pasiekiami aktyviu darbu, o ne beprasmių skundų rašinėjimu…
Merė Živilė Pinskuvienė nepatenkintam Tarybos nariui atrėžė, kad geri rezultatai pasiekiami aktyviu darbu, o ne beprasmių skundų rašinėjimu...

Merė Živilė Pinskuvienė nepatenkintam Tarybos nariui atrėžė, kad geri rezultatai pasiekiami aktyviu darbu, o ne beprasmių skundų rašinėjimu...

Prieš metus pradėjus dirbti naujai išrinktai Tarybai, suformavus vadovų komandą, kur kas daugiau dėmesio skiriama rajono kelių tvarkymui, finansavimo galimybių paieškai.

Atsižvelgiant į gyventojų prašymus, ne kartą koreguota Kelių priežiūros ir plėtros programa, į ją įtraukti nauji objektai. Merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė nuolat dalyvauja svarbiuose susitikimuose, teikia argumentuotus prašymus institucijoms, siekdamos, kad tiems objektams sutvarkyti būtų skiriama lėšų. Žinoma, tai tikrai netenkina opozicijos Tarybos narių. Vytas Šimonėlis netgi 2015 metų Tarybos ir mero ataskaitos pristatymo metu per Tarybos posėdį merei išreiškė nepasitenkinimą, kad keliai asfaltuojami, bet pinigai neaišku, iš kur: „Juk Pinskuvienė nepasiskolinot nei euro?“… Skaityti daugiau »

2015 metų Savivaldybės tarybos ir merės ataskaitoje – pagrindiniai darbai ir spręstos problemos

2015 metų Savivaldybės tarybos ir merės ataskaitoje – pagrindiniai darbai ir spręstos problemos
2016 metų kovo 31 d. Tarybos posėdyje merė Živilė Pinskuvienė pristatė 2015 metų Tarybos ir mero veiklos ataskaitą. Ataskaita yra skirta visiems Širvintų rajono gyventojams. Joje – pagrindiniai nuveikti darbai, spręstos problemos, 2016 metų planai.
Pristatydama ataskaitą Tarybos nariams, merė sakė:
- 2015-ieji buvo nelengvi, bet įdomūs ir spalvingi metai. Nuo balandžio mėnesio pradėjusiai dirbti naujos sudėties Savivaldybės tarybai ir man, pirmą kartą Jūsų, Širvintų krašto žmonių, tiesiogiai išrinktai merei, tai buvo įtemptas, bet darbingas ir rezultatyvus laikas.
Dar siekdama tapti mere, kiekvienam iš Jūsų kalbėjau apie būtinus pokyčius, apie tas problemas, kurias būtina imtis spręsti nedelsiant. Būtent šiais prioritetais ir buvo grindžiamas darbas pirmaisiais 9 darbo mėnesiais.
Balandį startavę su ribotu biudžetu ir didžiule, 2,75 mln. Eur siekiančia buvusios valdžios palikta skola, ėmėmės darbų, kurie svarbūs kiekvienam iš jūsų: atsakingai tvarkėme rajono kelius, ne vieną kartą, atsižvelgdami į jūsų poreikius, keitėme kelių priežiūros ir plėtros programą, įtraukdami į ją naujus objektus. Vadovavomės tuo principu, kad atliktas darbas teiktų naudos kuo didesnei gyventojų grupei, kad neliktų užmirštų ir „nemylimų“ rajono kampelių. Lapelės, Plikiškės, Žemosios Viesos, Pigašiai, Krašiena, Klonėnai, Šešuolėliai – tai kaimai, kurių gyventojų prašymai pagaliau buvo išgirsti, kuriuose susisiekimas tapo patogesnis.
Atlikę elektros teikimo viešosioms reikmėms paslaugų pirkimą, pasiekėme, kad mūsų rajono viešosioms reikmėms elektros tarifai gerokai sumažėjo, taip sutaupant biudžeto lėšų. Padėjome pamatus naujai ir moderniai gatvių apšvietimo sistemai.
Tam, kad mūsų mažas žalias miestas taptų jaukesnis ir patrauklesnis jaunoms šeimoms, ėmėmės vaikų žaidimų aikštelių statybos, tvarkėme miesto šaligatvius, pėstiesiems svarbiose vietose, suremontavome keletą įvažiavimų į daugiabučių kiemus, įrengėme patogią automobilių stovėjimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Buratinas“.
Šių santykinai nedidelių darbų žmonės laukė daugelį metų. Jie bus nuosekliai tęsiami ir toliau.
Būtina paminėti ir tai, kad šalia kasdienių nedidelių darbų, žvelgiant strategiškai, padėti pamatai ir kur kas svarbesniems didiesiems darbams, projektams – 2015 metais pradėti gatvių asfaltavimo darbai Širvintų kaime, padėti pamatai Kalnalaukio gatvės Širvintų mieste kapitaliniam sutvarkymui, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadiono statybai, naujo socialinio būsto įrengimui, kompleksiniam teritorijos aplink Širvintų miesto tvenkinį sutvarkymui ir kt.
2015-uosius užbaigėme nepasiskolinę nė vieno euro. Priešingai – sugebėjome grąžinti per 207 tūkst. Eur paskolų ir palūkanų. Tai įrodo, kad rajono gerovės postūmis įmanomas atsakingai skirstant turimas lėšas.
Teikdama šią ataskaitą, turiu paminėti ir tai, kad permainos dažnai būna sudėtingos, ypač, kai jos susijusios su žmogiškuoju faktoriumi. Siekiant progreso, rajono gyventojų poreikių užtikrinimo, kokybiškesnių paslaugų visoms be išimties rajono biudžetinėms ar Savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms buvo iškelti konkretūs tikslai. Tam, kad jie būtų pasiekti, prireikė ir struktūros pertvarkų. Ne vienas vadovas, nesutikęs su keliamais aukštais reikalavimais, atsisakė eiti pareigas. Į jų vietas buvo laikinai paskirti nauji žmonės. Mano ir valdančiosios Tarybos daugumos narių nuomone, šie pasikeitimai buvo būtini, siekiant užsibrėžtų tikslų.
Džiaugiuosi tuo, kad darbų sūkuryje darna ir atsakingu darbu pasižymi visa komanda – t. y. Tarybos valdančiosios daugumos nariai, Administracijos vadovės, visi nuoširdžiai ir atsakingai dirbantys specialistai. Darnus komandinis darbas, susiklausymas, pasitikėjimas vienas kitu padeda surasti problemų sprendimus, įveikti kliūtis. Deja, to negaliu pasakyti apie opozicijos veiklą. Šioje ataskaitoje pamatysite, kad per 2015 metus opozicijos nariai nepateikė nė vieno sprendimo projekto, o sutartinį balsavimą prieš valdančiųjų sprendimus vien dėl principų galėčiau įvardinti kaip kenkimą rajono ir jo žmonių gerovei, kito pastangų žeminimą. Tikiuosi, kad ateinančiais metais ir opozicijos nariai suras noro konstruktyviai veiklai, racionaliai kritikai ir bendram darbui.
Ši ataskaita, pristatoma visuomenei – tai tik nedidelė 2015 metų darbų dalis. Žadėdama, kad būsiu veikli merė, to nepamirštu nė vieną darbo dieną – man svarbus kiekvienas rajono žmogus, svarbus atvirumas ir pasiekiamumas. Dėmesys kiekvienam žmogui, kiekvienai problemai, kiekvienam pasiekimui ir toliau išliks mano darbo varikliu.
Ataskaitą galite rasti www.sirvintos.lt
Savivaldybės tarybos ir merės ataskaita buvo patvirtinta valdančiosios daugumos balsais. Opozicija susilaikė, nors jokio siūlymo ar komentaro per 10 dienų, kai ataskaitos projektas buvo viešai skelbiamas, nepateikė.

Savivaldybės tarybos ir merės ataskaita buvo patvirtinta valdančiosios daugumos balsais. Opozicija susilaikė, nors jokio siūlymo ar komentaro per 10 dienų, kai ataskaitos projektas buvo viešai skelbiamas, nepateikė.

Kovo 31 d. Tarybos posėdyje merė Živilė Pinskuvienė pristatė 2015 metų Tarybos ir mero veiklos ataskaitą. Ataskaita yra skirta visiems Širvintų rajono gyventojams. Joje – pagrindiniai nuveikti darbai, spręstos problemos, 2016 metų planai. Skaityti daugiau »

Širvintų rajono merė – tarp geriausiųjų Lietuvoje

Širvintų rajono merė – tarp geriausiųjų Lietuvoje
Praėjusį ketvirtadienį vykusioje savaitraščio „Veidas“ geriausių merų apdovanojimo ceremonijoje už rūpinimąsi savo gyventojais, šiuolaikiškas idėjas ir savivaldybės pažangą  padėkota geriausių merų titulo nusipelniusiems savivaldybių vadovams. Tarp geriausiųjų – ir  Širvintų rajono merė  Živilė Pinskuvienė, patekusi  į aštuntą kartą vykusiuose „Veido“ geriausių merų rinkimuose sudarytą trisdešimtuką.
Živilės Pinskuvienės startas ypač įspūdingas – Širvintų rajono istorijoje dar nėra buvę, kad vos septynis mėnesius (neskaitant laikotarpio, kai ji ėjo laikinosios merės pareigas) rajonui vadovaujantis meras būtų pelnęs tokį aukštą įvertinimą. Živilė  Pinskuvienė – viena iš nedaugelio merų naujokų, atsidūrusių geriausiųjų trisdešimtuke šalia tokių savivaldos darbo mohikanų kaip Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Klaipėdos miesto – Vytautas Grubliauskas,  Alytaus rajono  - Algirdas Vrubliauskas  ir kitų, dirbančių jau po kelias kadencijas. Trisdešimtuko užribyje palikti kelių kur kas didesnių kaimyninių savivaldybių merai (Vilniaus, Ukmergės, Molėtų rajonų).
Geriausi merai šiais metais rinkti taikant tris kriterijus: savivaldybės vieta „Veido“ savivaldybių 2015 m. reitinge, jau penktus metus rengiamo Lietuvos laisvosios rinkos instituto Lietuvos savivaldybių indekso 2015 m. duomenys ir apklausos dalyvių balsai. Pirmąją vietą geriausių merų reitingų lentelėje šiemet užėmė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka apdovanojimų ceremonijoje pabrėžė, kad šios kadencijos merai turi ypatingą statusą – jie tiesiogiai išrinkti savo krašto žmonių., tad jiems tenka ypač didelė atsakomybės našta.
Mūsų rajono merės pavyzdys rodo, kad ir nedidelės savivaldybės vadovas gali pelnyti išskirtinai gerų vertinimų, jei tik nuo pat pirmųjų savo darbo dienų energingai imsis konkrečių darbų,  įgyvendindamas rinkėjams duotus pažadus.
O kaip tokį pripažinimą vertina pati Živilė Pinskuvienė?
- Nesu linkusi pernelyg sureikšminti šio fakto, bet, žinoma, malonu, kad buvau pastebėta ir įvertinta, kad tokiu būdu garsinamas mūsų rajonas. Tai – ne vien mano, bet visos komandos nuopelnas. Dirbant sutelktai ir ryžtingai įmanoma labai daug nuveikti ir pasiekti.
„Širvintų krašto“ informacija
Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Praėjusį ketvirtadienį vykusioje savaitraščio „Veidas“ geriausių merų apdovanojimo ceremonijoje už rūpinimąsi savo gyventojais, šiuolaikiškas idėjas ir savivaldybės pažangą  padėkota geriausių merų titulo nusipelniusiems savivaldybių vadovams. Tarp geriausiųjų – ir  Širvintų rajono merė  Živilė Pinskuvienė, patekusi  į aštuntą kartą vykusiuose „Veido“ geriausių merų rinkimuose sudarytą trisdešimtuką. Skaityti daugiau »

Susitikimas su Širvintų miesto gyventojais: padėti pamatai didiesiems darbams

Susitikimas su Širvintų miesto gyventojais: padėti pamatai didiesiems darbams
Sausio 20 d. Širvintų miesto gyventojus į susitikimą pakvietė rajono vadovės, Tarybos daugumos nariai. Širvintiškiams pristatyta ir naujoji Administracijos komanda – skyrių vedėjai, atskiras sritis kuruojantys specialistai – žmonės, kurie, pasak merės Živilės Pinskuvienės, atsakingi už siekiamų pokyčių įgyvendinimą, už kurį beveik prieš metus balsavo dauguma rajono gyventojų.
Merė Živilė Pinskuvienė kalbėjo plačiai ir išsamiai. Prisiminė Savivaldybės finansinę situaciją, kuri  2015 m. balandžio mėnesį, pradėjus dirbti naujai išrinktai Tarybai ir vadovėms, buvo gana sudėtinga: buvusios valdžios palikta „dovana“ – paimtos didžiulės, brangios paskolos, Savivaldybę slėgė didžiulė našta.  2015 m. balandžio 13 d. bendra paskolų suma  buvo 2, 75 milijonų Eur. Per 2015 m. grąžinta beveik 234 tūkst. Eur paskolų ir sumokėta beveik 48 tūkst. Eur palūkanų, t.y. per 280 tūkst. Eur.
Administracijos direktorei Ingridai Baltušytei-Četrauskienei padėtį puikiai pavyko suvaldyti, per visą darbo laikotarpį naujų paskolų nebuvo paimta. Ž. Pinskuvienės nuomone, dirbant skaidriai ir racionaliai, daug darbų galima nudirbti ir nesiskolinant, o priimti sprendimai ir siekis, surėmus komandos narių pečius, pradėti gyventojams aktualiausius darbus – davė rezultatų jau pirmaisiais metais: patiesti nauji šaligatviai intensyviausiose miesto pėsčiųjų eismo vietose, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, sutvarkyti kai kurie įvažiavimai į kiemus, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė prie lopšelio-darželio „Buratinas“, kuriama jaukesnė ir gražesnė aplinka, miestas pritraukia daugiau svečių.
Tarp svarbiausių prioritetų išlieka kaimiškosios vietovės, jų infrastruktūra, gatvių tvarkymas, apšvietimas. „Kai kaime bus sutvarkyti keliai ir apšvietimas, ten norėsis gyventi,“ – sakė Širvintų rajono merė Ž. Pinskuvienė. Jau 2015 metais pradėta sparčiai gerinti kelių būklę kaimuose: išasfaltuota Rožių gatvė Kabaldoje, Musės gatvė Lapelėse, Žalioji ir Kalno gatvės Žemosiose Viesose, sutvarkyti Pigašių, Klonėnų-Kubiliškių, Krašienos-Būdos keliai. Pradėti 7 Širvintų kaimo gatvių, Girelės g. Šešuolėlių I kaime asfaltavimo darbai. Gautas kone 1 milijono eurų finansavimas nuotekų sistemos įrengimui Musninkuose. Musninkuose ir Gelvonuose bus statomi vandens gerinimo įrenginiai.
Ž. Pinskuvienės teigimu, 2015-aisiais teko priimti sprendimų, kurie rajono žmonėms galbūt atrodė neteisingi, tačiau dabar jau tampa aiški konkreti jų nauda. Vienas iš tokių – vasarą sustabdytos Barskūnų pagrindinės mokyklos valgyklos statybos, sukėlusios didelį triukšmą tiek tarp gyventojų, tiek žiniasklaidoje. Dabar jau yra skirtas Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimas šiam objektui užbaigti – 140 000 Eur. Taigi, rezultatas bus pasiektas, tik ne iš rajono biudžeto lėšų.
2016-ieji bus svarbūs metai rajono istorijai: jau projektuojama Kalnalaukio gatvė, pavasarį prasidės kapitalinio remonto darbai, bus projektuojamas ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadionas, iš Kūno kultūros ir sporto departamento gauta lėšų Sporto ir laisvalaikio centro projektavimui. Miesto gatvių apšvietimas bus keičiamas naujomis LED lempomis.
Komentuodama žmonių užduotus klausimus apie sveikatos priežiūros įstaigų veiklą, numatomus pasikeitimus pristatė merės pavaduotoja Irena Vasiliauskienė. Gyventojai prašė paaiškinti, kodėl padidėjo UAB „Širvintų komunalinio ūkio“ tarifai, kada baigsis sutartis su UAB „Ecoservice“, kaip keisis atliekų išvežimo sąlygos ir įkainiai. Į šiuos klausimus atsakė Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, jos pavaduotoja Elona Pečiukaitienė.
Susitikimas užtruko kone tris valandas, rajono vadovės sulaukė daugybės gyventojų klausimų, ne į visus suspėta atsakyti. Kai kurie klausimai reikalauja laiko ir išsamesnio paaiškinimo – atsakymai į juos bus pateikti atskiromis žinutėmis ir straipsniais spaudoje. Merės Živilės Pinskuvienės teigimu, Savivaldybės durys yra atviros kiekvienam, gyventojai visuomet priimami ir laukiami.
Susitikimas su gyventojais

Susitikimas su gyventojais

Sausio 20 d. Širvintų miesto gyventojus į susitikimą pakvietė rajono vadovės, Tarybos valdančiosios daugumos nariai. Širvintiškiams pristatyta ir naujoji Administracijos komanda – skyrių vedėjai, atskiras sritis kuruojantys specialistai – žmonės, kurie, pasak merės Živilės Pinskuvienės, atsakingi už siekiamų pokyčių įgyvendinimą, už kurį beveik prieš metus balsavo dauguma rajono gyventojų. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar vasario 16-ąją ant jūsų namo plevėsavo valstybės vėliava?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 17 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.