Nežinome kaip, bet ne taip!

Po Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pranešimų apie susirgimų COVID-19 statistiką, Statistikos departamentas praėjusį penktadienį išplatino komunikatą, kuriame politikės paskelbtą informaciją pavadino melagienomis.

Priminsime, kad Širvintų merė manė, kad Širvintų rajone susirgimų koronavirusu skaičius yra mažesnis, nei rodo oficiali statistika. Jos pavyzdžiu pasekė ir kiti merai, atradę mažesnių ar didesnių nesutapimų. Tačiau solidžia valstybės institucija laikytinas Statistikos departamentas didžiakrūčių nuomonės formuotojų žargonu pabandė įrodyti, kad viskas yra kitaip.

Perskaičius Statistikos departamento teiginius, taip ir liko neaišku, kodėl Širvintų merės pateikiami skaičiai yra „melagiena“. Esmė ta, kad iš biudžeto mintantys skaičiuotojai, kalbėdami apie COVID-19 statistikos klystkelius, palyginti nedideliame pranešime net keturis kartus (!) savo poziciją pagrindė teiginiais, kad jie negali komentuoti, kam tuos sergančiuosius priskiria Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, nes to nežino.

Gal vienos biudžetinės įstaigos garbės sargybiniams reikėjo iš pradžių bent paskambinti kitos biudžetinės įstaigos atsakingiems atstovams ir sužinoti, kaip jie skaičiuoja tuos ligonius. Juk Širvintų merė vadovavosi ne ant sniego parašytais, o atsakingų institucijų duomenų bazėse fiksuojamais skaičiais ir pastebėjo, kad jie yra skirtingi, o kai kuriais atvejais neatitinka faktinės situacijos. Širvintų rajono merė pirmiausia ir siekė parodyti, kad tie duomenys skiriasi, o kokie yra tikrieji, derėtų išsiaiškinti atsakingoms institucijoms.

Po Živilės Pinskuvienės pastabų staiga ėmė keistis oficiali statistika, per kelias dienas stebuklingai pasveiko tūkstančiai užsikrėtusiųjų koronavirusu. Negi taip būtų nutikę, jei merė būtų melavusi?

Ko gero, to nesužinosime. Perskaičius Statistikos departamento pareiškimą, galbūt ištransliuotą už mokesčių mokėtojų pinigus, liko aišku tik viena: „Nežinome kaip, bet ne taip“.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Nežinome kaip, bet ne taip!”

  1. Anonimas parašė:

    Nuo merės skaičiukų nei vienam Širvintų rajono gyventojui sveikata nepagerėjo. Jeigu būtų skirta lėšų iš rajono biudžeto sveikatos įstaigoms, tai tikrai merė būtų šaunuolė.
    O iš biudžeto 2021 m. rajono sveikatos įstaigoms, pagal dalinę teikiamą informaciją visuomenei, neskirta nei Euro.
    Tai parodo, kad merė „myli“ rajono gyventojus. Jeigu galvoju neteisingai, galite papildyti.

  2. http parašė:

    Šaunuolė Širvintų merė!

Comments are closed.

scroll to top