Kokių Šv. Kalėdų šiemet sulauksime Širvintose?

Andriaus Repčio nuotr.

Tuoj įpusės lapkritis. Lietuvoje iki pat mėnesio pabaigos paskelbtas karantinas, kuris, situacijai negerėjant, gali būti dar ir pratęstas.

Tačiau mūsų skaitytojai jau vis pasiteirauja ir domisi – kokios gi bus šiemetinės Šv. Kalėdos? Ar turėsime kalėdinę eglę? Ar bus puošiamas miestas? Ar bus šventė, veiks kalėdinis paštas? O galbūt ir pasakų namelis, kaip pernai?

Į šiuos klausimus paprašėme atsakyti Savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę:

„Suprantama, kad situacija šiuo metu yra labai įtempta. Ir mūsų rajone turime sergančių koronavirusu, užkratas palietė daugelį įstaigų, organizacijų, įmonių, plinta tarp šeimos narių…

Visgi Šv. Kalėdų dvasią į mūsų miestą tikrai stengsimės prišaukti. Gal kiek kukliau ir paprasčiau nei kasmet. Juk šiemet dėl pandemijos negalime kviesti burtis, važiuoti į Širvintas tokių srautų žmonių, kaip ankstesniais metais. Šiemet pasitinkant Šv. Kalėdas, akcentuosime saugumą ir kviesime žmones daugiau laiko praleisti jaukiuose namuose. Tačiau pasivaikščioti, pakvėpuoti žiemos oru, pasigrožėti aplinka ir šventinėmis šviesomis – ne tik norisi, bet ir reikia. Juk pakili nuotaika labai prisideda prie žmonių sveikatos bei emocinės būsenos.“

EGLĖS ĮŽIEBIMAS

Ž. Pinskuvienės teigimu, masinės Širvintų kalėdinės eglės įžiebimo šventės, koncerto ar mugės šiemet nebus. Tačiau pagrindinė miesto puošmena jau yra kuriama ir ji tikrai bus pastatyta naujojoje centrinėje miesto aikštėje. „Eglės įžiebimo momentas bus filmuojamas ir transliuojamas tiesiogiai. Širvintiškius pasveikinsime kartu su Kalėdų seneliu internetu. O tikslią datą ir laiką pranešime, kai tik bus suderintos visos detalės,“ – sako merė.

KALĖDINIS MIESTAS

Pasak merės, šventiniu laikotarpiu miestas bus jaukiai ir estetiškai papuoštas, prie Kalėdų eglės, jei leis saugumo reikalavimai, planuojama minimali prekyba karštais gėrimais ir šventiniais saldumynais. Veiks ir tradicinis Kalėdų paštas, kviesiantis mažuosius atskleisti savo svajones laiškuose ir suteiks džiaugsmo laukiant paties Kalėdų senelio atsakymų. Kultūros centras ir Viešoji Igno Šeiniaus biblioteka, mokyklų bendruomenės yra numačiusios rengti nuotolines kūrybines dirbtuvėles, užsiėmimus, skaitymus. „Tikiu, kad pats savaime ypatingas Šv. Kalėdų metas ir šiemet bus kupinas stebuklų. Svarbiausia – branginkime tai, ką turime, saugokime vieni kitus, džiaukimės artimųjų dėmesiu ir jaukiais, šiltais namais. Šventė ateina pirmiausiai mūsų širdyse,“ – linki Ž. Pinskuvienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

3 Atsakymai į “Kokių Šv. Kalėdų šiemet sulauksime Širvintose?”

  1. sirvintiete parašė:

    Egle bus grazi ir teiks zmonems dziaugsma.

  2. Aukštaitė parašė:

    Tikiuosi šiemet eglė kainuos mažiau, nei 2 kambarių butas:)

  3. žemaitis parašė:

    Tikimės, kad bus taupios ir mažiau išlaidų reikalaujančios kalėdos

Comments are closed.

scroll to top
+