Skaičiai neturėtų bauginti. Kuo jie didesni, tuo mažiau nežinomų

Trečiadienį per pastarąsias dvi savaites Širvintų rajone užfiksuotų susirgimų COVID-19 infekcija skaičius priartėjo prie šimto, o pagal sergamumo lygį 100 tūkst. gyventojų savivaldybė įsitvirtino antroje vietoje šalyje, nusileisdama tik nuo koronaviruso liepsnojančiam Plungės rajonui. Tačiau ketvirtadienio rytas atnešė geresnių žinių. Skelbtais duomenimis, Širvintų rajone serga 89 žmonės, o sergamumo lygis kiek sumenko ir siekė 610,2 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų. Iš antros vietos šalyje smuktelėjome į penktą.

Kaip ir visoje šalyje, didžiausią įtaką daro vadinamoji antra banga. Nuo pandemijos pradžios Širvintų rajone iš viso užfiksuoti 127 susirgimai koronavirusu (per pastarąją parą – 3), pasveiko 37 žmonės, mirusiųjų dar nėra.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė mano, kad statistikos baimintis nereikia, nes skaičius daugiausia lemia ne vien įsiplieskę COVID-19 židiniai, bet ir tai, kaip vienos ar kitos savivaldybės testuoja gyventojus dėl šios infekcijos. Nuo trečiadienio rajone pradėjo veikti testavimo postas, tad, merės manymu, statistika dar labiau šoktelės. Bet geriau žinoti tikrąją situaciją nei raminti save, kad „pas mus geriau nei pas kitus“. Kaip rodo patirtis, daug nustatytų atvejų yra besimptomiai ar sergantieji patiria silpnesnius ligos požymius, nei kiti, tad nemaža tikimybė, kad kai kurie sirgdami COVID-19 toliau gyvena įprastą gyvenimą ir net neįtardami platina ligą.

Ruošdamas šį numerį spaudai „Širvintų kraštas“ pakalbino Živilę Pinskuvienę apie situaciją rajone. Merė įspėjo, kad kai kurių faktų ji negalinti atskleisti, kadangi asmens duomenims yra taikomi apsaugos reikalavimai.

 • Mere, kadangi kalbama, jog COVID-19 įsisuko į Savivaldybę, ar galite pasakyti rajono gyventojams, kas iš vadovių yra susirgę?
 • Taip, Savivaldybėje yra daug sergančių. Jei suskaičiuoti ir jų šeimų narius, sergančių yra tikrai daug. Tačiau nei aš, nei vicemerė, nei Administracijos direktorė ar jos pavaduotoja COVID-19 neserga, nors gandų, kad, pavyzdžiui, aš sergu, esu girdėjusi. Saugomės. Pagal galimybes dirbame pamainomis, kad mažiau tiesiogiai kontaktuotume tarpusavyje ir kurios nors susirgimo atveju galėtume pavaduoti. Galiu pasakyti, kad daugiausia serga Savivaldybės specialistai, tačiau dėl to valdžios institucijos darbas labai nenukentėjo. Priėmėme nutarimą iki šio penktadienio dirbti nuotoliniu būdu, iš namų. Tai kažkiek padės išvengti tolesnio infekcijos plitimo, apsaugos pačius Savivaldybės tarnautojus nuo naujų susirgimų.
 • Kalbama, kad serga vienas seniūnų?
 • Širvintos – mažas miestelis, rajonas nedidelis, todėl žinios dažnai aplenkia oficialius duomenis. Kartais pirma išgirstame šnekant kitus, o paskui pamatome tai patvirtinančius įrašus sistemoje. Faktas tas, kad koronavirusu susirgo ir izoliuojasi vienas kunigas. Šiuo atveju galiu patvirtinti – tikrai serga vienas seniūnų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (6 įvert.)

15 Atsakymų į “Skaičiai neturėtų bauginti. Kuo jie didesni, tuo mažiau nežinomų”

 1. optimistas parašė:

  tas virusas jau mutavo ir tapo kaip kitokia gripo forma, neisvengiamai prasirgsime visi, taip jau buna su tomis naujomis ligomis

 2. skaitytoja parašė:

  Ačiū, kad skelbiate tiesą.

 3. tik mano nuomone parašė:

  Pono nuomonė yra tik pono nuomonė. Nebutina jos piršti visiems. Nesolidu – kaip kad mėgsta komentaruose kartoti viena sovietinės nomenklatūros veikėja.

 4. Dainius Graužinis parašė:

  Tai taip ir supratau, kad Pinskai visur pirmi kai apdovanojimus ir ES pinigus duoda, o kai tik kokios problemos – jie, žinoma, ne prie ko. Kalti marsiečiai

 5. Anonimas parašė:

  Kol zmogus gyvas, tol šoka. Niekas šokiu prieš 2 ar 3 menesius nedraude. O ir svente buvo gal liepos menesi. Tokie visokie isvedziojimai garbes nepriduoda. Juolab liga siaucia visame pasaulyje, o gerb. mere nesigirdejo, kad būtų šokusi Ispanijoje ar Italijoje.

 6. pries tai rasiusiam... parašė:

  gal paumejimas del pilnaties….

 7. Dainius Graužinis parašė:

  Jau nepamenat kokia šventė vyko prieš pat rinkimus, kurioje Pinskuvienė ant scenos reklamavo savo vyrelį, kuris šventės metu platino virusą šokdamas minioje liaudies šokius? Pasiskaitykite to meto publikacijas, jei atmintis šlubuoja

 8. pries tai rasiusiam parašė:

  o kokio miesto ir kokia priesrinkimine svente cia buvo??

 9. Dainius Graužinis parašė:

  Kas dabar prisiims atsakomybę už viruso paskleidimą? Aišku, ne Pinskuvienė, organizavusi pompastiškas miesto ir priešrinkimines šventes,

 10. birute parašė:

  taip skaniai prisikvatojau is varna;esų istoriju, kad net kvatoju, kaip juokinga .

 11. paskutiniam parašė:

  Straipsnio neskaičiusiam komentatoriui gali pasireikšti haliucinacijos.
  O autoriui ačiū už rajono žmonėms reikalingą informaciją.

 12. Einana parašė:

  Straipsnio autorius toks ramus, kaip būtų vaistus išradęs nuo koronos – klounas

 13. vijola parašė:

  Issamus ir aiskus straipsnis. Visa perskaičiau ir ačiū autoriui uz informaciją.

 14. Vilkelis parašė:

  Malonu kaip sakoma tiesa ,jeigu tai tiesa.

 15. Gitana parašė:

  Visa laimė, kad žmonės sveiksta. O tas punktas irgi labai gerai.

Comments are closed.

scroll to top
+