Ž. Pinskuvienė: Migrantai Širvintų rajono miškuose neklausinės „kelio į Paryžių“

Lietuvą užgriuvusią nelegalių migrantų krizė valdantieji bando spręsti galvos skausmą perkraudami savivaldybėms. Kai kasdien pasienyje su Baltarusija sulaikoma dešimtys, o kartais – daugiau kaip po šimtą nelegalių atvykėlių iš Azijos ir Afrikos šalių, Ingridos Šimonytės vyriausybė susigriebė, kad Lietuva neturi kur tokius neprašytus svečius apgyvendinti.

Štai tada ir paprašyta šalies savivaldybių solidarizuotis su valstybės struktūromis, priimti pabėgėlius „bent laikinai“, „karantinuotis dėl COVID-19“, o per tą laiką valstybė atseit pastatys modulinių namelių ar palapinių stovyklas.

Bene pirmoji dėl situacijos pasisakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, pareiškusi, kad mūsų rajonas tokių migrantų nepriims ir jų čia laikinai ar nelaikinai neapgyvendins.

„Širvintose neteisėtų migrantų nebus: kas prisidirba, tas srebia,“ – taip pokalbį su Širvintų rajono savivaldybės mere apibūdino portalas DELFI.

Tokios krizės, pasak merės, buvo galima tikėtis: „Tą reikėjo planuotis, o ne laukti ir tada, kai naktį per tvorą perlipa 160 pabėgėlių, tada „savivaldybės, gelbėkit“. Mūsų matymas toks ir tikrai Širvintų rajonas jų nepriims“.

Živilė Pinskuvienė informavo, kad trečiadienį vyko Lietuvos merų ir LR Vidaus reikalų ministerijos atstovų pasitarimas dėl susidariusios situacijos, dar kartą aptartos savivaldybių galimybės. Po susitikimo Ž. Pinskuvienė išsakė savo poziciją: priimdama sprendimus, valdžia visiškai neprognozavo galimų padarinių ir tam nesiruošė, o dabar, užgriuvus migrantų bangai (Lukašenka tą pažadėjo senokai), paaiškėjo, kad grasinimų ir įspėjimų valdžioje niekas negirdėjo. Žadama pasiruošti „per kelias savaites“, bet tą jau buvo galima padaryti.

 • Antrąkart mūsų prašoma padėti. Panašiai buvo per pandemiją, kai sakė: savivaldybės, gelbėkite. Žadėjo resursų, lėšų, žmonės dirbo savęs negailėdami, daugelis darė net ne savo darbą, o paskui liko kvailio vietoje, kai nesulaukė žadėtų lėšų, atlygio. Kam duoti, jei padaryta iš savivaldybių lėšų? – kalbėjo Živilė Pinskuvienė.

Jos žodžiais, susirinkę merai tai priminė centrinei valdžiai. Merė akcentavo, kad Širvintų rajono biudžeto ir vietos žmonių sąskaita rajone tikrai neatsiras „modulinių miestelių“, kuriuose apie įsikūrusius lengvos duonos ieškotojus tūpčios širvintiškiai, vietos žmonėms skirtomis priemonėmis testuos atėjūnus, maitins, apgyvendins, plaus jų priterštus tualetus, kai yra to stokojančių rajono gyventojų.

 • Merai supranta susidariusią situaciją, tačiau pasigenda konkretumo, turi karčios patirties, kad Vyriausybė nesilaiko duotų pažadų, savivaldybes paverčia atpirkimo ožiais, – kalbėjo Živilė Pinskuvienė.

„Širvintų krašto“ inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.43 (101 įvert.)

31 Atsakymas į "Ž. Pinskuvienė: Migrantai Širvintų rajono miškuose neklausinės „kelio į Paryžių“"

 1. to birute parašė:

  gavai slapiu skuduru per morda? zinosi kita karta kad reikia „teisingai“ komentuoti ir rasyti komentara pagal „teisinga“ instrukcija?

 2. Birutei parašė:

  Birute (ar kas cia slepiasi po siuo vardu), ar sugebate parasyti komentara neprikisdama kito, jusu taip nemegstamo ir pastoviai visu cia zeminamo, laikrascio?

 3. birute parašė:

  Ačiū merei už gražią sventę, tikrai viskas nuostabiai suorganizuota ir tiek laimingu veidų, o ,,teisinga “ ale ziniasklaida ne zodeliu apie tai , kad viskas gerai suorganizuota.

 4. paskutinei parašė:

  nuo šmeižikų ir skundikų niekada neišsivalys! Pas mus irgi išimčių nebus.

 5. Babula iš Bartkuškio parašė:

  O tai kiek bylų praleimėta, Ir baudų sumokėta iš visų kišenės? Lietuva valosi po truputį ateis ir jiems laikas. Dar žmonės prisimena kaip su bambaliais po kaimus lakstė, kaip balsus pirko. Taip besiraitantys prie lovio į gerą nesikeičia lengvai. Subyrės tuoj visas kičas už kosmines sumas darytas. Kai kažkas gerai pakels popierius visų projektų, už milijonus pirkimų – raus abu su savo klapčiukais slėptis kur nors už ES ribų kaip ir jų idėjinis lyderis Viktoras lėkė. Klausimas tik ar spės

 6. nu i parašė:

  o ka t en gali kratyti , tikrinti ar sodinti? Jau praeitoj kadencijoj puse Sirvintu buvo tardyta ir niekur nieko nebuvo. Skundikai visada liks skundikais. Tie kas patyre zino tuos visus tardymus.

 7. Dainius Graužinis parašė:

  Priminsiu, kad konservatoriai valdžioje jau beveik metai. Ko negaudo, netikrina, nekrato ir nesodina vagių?

  Kol opozicija ieškos tik kabliukų ir priešai aplinkui vaidensis, o drąsos turės tik anoniminiams pasišpilkavimams, kol negeneruos idėjų ir nieko konkretaus nesiūlys, nekurs projektų, nedalyvaus tarybos posėdžiuose arba jų metu miegos, nesidomės arba tyčia atmetinės tai, ko reikia daugumai, tol niekas nesikeis.

 8. ?? parašė:

  Galėtų intulektualesnių komentarų rašytojų pasisamdyti?????????????????????
  ***
  Matosi, kad tamstos intulektas tiesiog superinis! Turbūt iš gilaus dugno varlės tokį intulektą ištraukė ir tokiai intulektualei padovanojo?

 9. Antis iš Alytaus parašė:

  Ne skundiku yra būti blogiausia. Blogiausia yra būti vagimi, narcizu. Tarybiniais laikais skundikų nemėgo nes tai buvo daroma už žirnelių dėžutę ir tikrai nebuvo doras dalykas. Nemaišykite pilietiškumo su skundimu. Kai žmonių pinigai yra vagiami tokiais mąstais darant pseudo projektus už milijonus kurie turėtų 4 kart pigiau kainuoti tai va čia yra dugnas. Dugnas yra nesugebėti atsakyti į elementarius klausimus ir atsiskaityti su rinkėjais. Tarnavimas tokiems vadukams, kad numestų kriaukšlę po stalu yra moralinis dugnas. Tik savigarbos neturintys gali taip daryti.. Save liaupsinančių komentarų rašymas ir jų užsakinėjimas kad svetainės administratorius rašinėtų yra dugnas. Skundimas čia ne prie ko. Galėtų intulektualesnių komentarų rašytojų pasisamdyti, nes dabar ta pati dainelė apie kažkokius skundikus – kaip kokios varlės kvaksi iš už meldų. Gal tik varlės protingesnės truputį

 10. jurgis parašė:

  Gal grybai dygsta?

 11. to bevardis parašė:

  Geriau būti buduliu ir pijoku nei šmeižiku ir skundiku. Tai paskutinis amatas.

 12. Dainius Graužinis parašė:

  Tai imk ir parodyk empatiją, prisiimk atsakomybe ir dalinkis nasta. Rodyk pavyzdį. Kas trukdo pasiskelbti savo vardą, pavardę bei gyvenamą vietą? Užvešime keletą egzempliorių šio gėrio

 13. bevardis parašė:

  Nenustebino, nes (nors buduliams ir pijokams cia kazkoks tvirtas stuburas matosi) is tiesu tai tik parodo buka provincialuma, situacijos nesuvokima ir nevalstybinguma bei surireiksminima. O ko gi daugiau galima is jos tiketis 😀 Kur kas daugiau drasos reikia parodyti empatija bei prisiimti atsakomybe ir dalintis nasta kartu nei parekauti nuo backos buduliskais terminais.

 14. akacija parašė:

  kiek daug graziu atsiliepimu apie musu mere
  zmones ir vel uz ja balsuos, o gal kada nors net prezidente isrinks

 15. Margarita parašė:

  Pagarba Sirvintuu merei Z. Pinskuvienei . Tik sviesaus proto ir Geros orientacijos zmones turi buti valdzioje. Tvirtai Ir aiskiai pasakyta- netarnaus sirvintiskiai kazkokiems perejunams, lengvos duonos ieskotojams . Jei taip kas is musiskiuu perzengtuu juu valstybes sienaa nelegaliai, sprendimas butu daromas labai konkretus… Ir , patikekite- nebutuu malonus jums . Pas mus iiprato zaisti zaidimus su perejunais.

 16. Gražina parašė:

  Gerbiu merę už tvirtą poziciją ! Jai savi žmonės svarbiau , o pabėgįlius tegu priima Vilniaus “ elitas “ ir tie kurie margai perėjas ir suoliukus dažo !!!

 17. nu va. parašė:

  Kai kam, matau, teks pabendrauti su teisėsauga. Čia ne tas portalas, kur drąsūs būna šmeižėjai. Turbūt kai kam liepos saulė galvą perkaitino.

 18. Anonimas parašė:

  Palaikau mirę.Valdantieji prisiprašė,tegul ir rūpinasi.

 19. facebook user parašė:

  pinskuviene yra kurva prostitute vagilka buvo pavogusi sveikatos duomenis

 20. Ačiū merei parašė:

  Va tokius žmones norėčiau matyt vyriausybėje! O ne Briuselio chalujus!

 21. Vycka su kupra parašė:

  Kriminalinė valdžia ir toliau imituoja baisią kovą su pabėgėliais o tuo tarpu būsimi nusikaltėliai kerta sieną..

 22. du batai parašė:

  Respublikine spauda jau gana gerai atsiliepia apie Pinskuviene ir VERTINIMAI buna super. Šmeižyklos “ skaitytojai “ turbut jau plaukus raunasi is sielvarto, kad taip gerai mere vertinama .l

 23. Vygandas parašė:

  Mano didžiausia pagarba Širvintų Merei Živilei Pinskuvienei. Linkiu stiprybės ir ateityje laikytis tokios pozicijos. Sėkmės Jums!

 24. federika parašė:

  Pinskuviene visada aukstumoje ir turi dideli palaikyma, bet vietiniai ale politikieriai nuolat visokias nesamones rasineja ir skundzia.

 25. Brone parašė:

  Kokia arogantiška Pinskuvienė, tikrai turi laisvų patalpų, bet juk jai ir tokiam Karbaiskiui bus lsbai gražu ir linksma, kad Vyriausybė įstrigs šiuo klausimiu, juk valstybibibkų labai mažai, svarbu partijėlė

 26. Anonimas parašė:

  Puiki merė! Tikra pstriotė! Šaunuolė! Balsoju už ją! Būkite mūsų prezidentė! Gerbiu!

 27. Pilietė parašė:

  Tai bent merė.Turinti galvą ir protą.Tai ne valdžios avys,kurios pačios nežino,nemoka ką daryti.Tai krauna darbus ant kitų. Živilei tik prezidente būti. Lietuvoje būtų tvarka ir atsakomybė.Kiekvienas turi atsakyti už savo darbus ir žodžius.Dabar Gabrielius lodamas kaip šuo ant kitų valstybių vadovų laksto.Kitas valstybes snarglys mokina,kaip gyventi. Dabar turi.Ko norėjo tą ir gavo.Savo namuose.Austėjos,Mortos mokyklose,darželiuose priimkite pabėgėlius,maitinkite,išlaikykite.O ne iš Lietuvos žmonių uždirbtų pinigų,suneštų į biudžetą.Savairrūpinkitės.KiekLietuvoje jau yra benamių,vargšų, kurie prarado darbus ,pajamas.

 28. Rima parašė:

  Šaunuolė merė. Stiprybės, sveikatos ir didelio palaikymo Jums nuo žmonių. Jūs tukra merė, pagarba.

 29. N.P. parašė:

  Teisingai : iš pradžių pinigai,po to kėdės😂

 30. Dainius Graužinis parašė:

  Opozicija, kaip įprasta, bėga Žvilei iš paskos ir laukia kokią poziciją ji užims, ką pasakys partijos vadai. Savo galvos neturi, o ir kam draskytis? Juk atostogos…

  Opozicijos vietoj užtikrinčiau, kad viską padarysime, jog Širvintų rajonas bus paskutinis, kuris teiks prieglobstį sienos pažeidėjams ir nei vienas nelegalas niekada neperžengs mūsų švietimo įstaigų patalpų slenksčio

 31. Zita parašė:

  Šaunuolė merė gerb. Pinskuvienė. Taip ir toliau laikykit. Rajonai, savivaldybės privalo pakovoti už save ir vienas už mitą.

Comments are closed.

scroll to top