Rugsėjo 5-toji – Vidos Vaivos Mainelytės gimtadienis

15-metė Vaiva Mainelytė. zmones.lt nuotr.

Viena garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių 1948 metų rugsėjo 5-tąją gimė Rokiškyje, tačiau jos biografijoje Širvintos – ne tik geografinė vietovė, kurioje ji buvo vertinama dėl savo kūrybos.

Mergaitei baigus tris klases, Mainelių šeima iš Rokiškio išsikraustė į Trakus, kur ji lankė Trakų internatinę sporto mokyklą. Kai gyvenimo vingiai Mainelius atbloškė į Širvintas, būsimoji aktorė 1966 metais mūsų mieste baigė paskutinę mokyklos klasę.

Tėvas Adolfas dirbo vykdomojo komiteto pirmininku Trakuose, Širvintose.

Rugpjūčio pradžioje žurnalas „Žmonės“ paskelbė Faustinos Bružaitės pokalbį su aktore. Kaip galima suprasti, Vaiva Mainelytė prisiminė kai ką iš savo mokyklinės jaunystės Širvintose:

„Vienuoliktoje klasėje jau buvau išsilukštenusi, su formomis ir traukiau berniukų akis. Ją baigiau Širvintose, o iki tol mokiausi Trakuose. Naujoje klasėje man pradėjo rodyti dėmesį iškart du berniukai sportininkai. Dėl to užsitraukiau senbuvių mergaičių nemalonę ir jos nekviesdavo manęs į savo šventes. Visos buvome kuklios, kosmetikos nenaudojome, tačiau kartą sukėliau klasiokių pavydą, nes pasirodžiau dažytomis blakstienomis. Žinojau, kad nudažytos jos pagražėja, pailgėja: vedžiau televizijos laidą „Muzikinis albumas“ ir prieš ją mane pagrimuodavo. Iš tetos buvau gavusi jau naudoto tarybinių laikų tušo dėžutėje – į ją reikėdavo paspjaudyti, tada šepetėliu pakabinti tušo ir pasidažyti. Juo pasijuodinusi blakstienas atėjau į pamokas ir pasakiau: „Aš ką tik iš filmavimo!“ Buvau ganėtinai savikritiška, prie veidrodžio neužsibūdavau, bet tąkart buvau sau labai graži.“

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top