Kovo 17-oji – kunigo Juozapo Čeberioko gimtadienis

Juozapas Čeberiokas. Youtube.com vaizdo siužeto kadras.

Kai 1982 metais Širvintose iš klebono pareigų buvo atleistas jas net 37 metus ėjęs Petras Guobys, klebonauti buvo paskirtas Juozapas Čeberiokas, gimęs 1934 metų kovo 17 dieną, o kunigu įšventintas 1964 metais.

Juozapas Čeberiokas Širvintų parapijos klebonu dirbo iki 1986-ųjų balandžio 3-iosios ir prisimenamas kaip naujos klebonijos statytojas. Prieš tai pastatytą kleboniją sovietinė valdžia nusavino ir pavertė ligonine, o klebonas glaudėsi sename name prie pat bažnyčios. Čia visą laiką gyveno ir Petras Guobys, čia įsikūrė ir Čeberiokas. Jaunas ir energingas klebonas iš sovietinės valdžios išmušė leidimą statyti naują kleboniją. Pastatė mūrines sienas, uždengė stogą, bet 1986 metų pavasarį buvo iškeltas į Saldutiškį, todėl statybas teko baigti jį pakeitusiam klebonui Juozapui Dabravolskui.

Dar 2021-ųjų pradžioje Alt. jubil. mons. Juozapas Čeberiokas buvo paminėtas tarp Kuktiškių (Utenos r.) Šv. Jono Krikštytojo parapiją šiokiadieniais aptarnaujančių kunigų. Kuktiškėse 1948 metais yra kunigavęs būsimasis kardinolas Vincentas Sladkevičius.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top