Konservavimo receptų knygą išleidęs MAXIMA prekybos centro apsauginis sako, kad yra žmonių, kurie namuose negamina

Labiausiai pagarsėjęs kaip drožėjas, medžio bareljefų skulptorius, širvintiškis tautodailininkas Egidijus Sologubas ne vieną nustebino dar ir tapęs knygos „Geriausi konservavimo receptai“ autoriumi. Juo labiau nustembi pradėjęs sklaidyti puslapius. Pasirodo, knygos pavadinimas nėra išradingai užmaskuotas literatūrinių bandymų rezultatas. Knygoje iš tiesų sudėti konservavimo receptai, kuriuos Egidijus Sologubas pats išbandė, daugelį pritaikė mūsų skoniui ir Lietuvoje subrandinamam derliui, yra kai kurių receptų išradėjas.

Sakoma, kad talentingas žmogus yra talentingas daugelyje sričių. Egidijus labiau jį pažįstantiems seniai žinomas kaip mėgstantis šeimininkauti virtuvėje, gardžiai gaminantis.

Savo patirtį sudėti į knygą širvintiškį kažkiek paskatino jo profesinė veikla. Dirbdamas apsaugos darbuotoju „Maxima“ prekybos centre Širvintose, Egidijus Sologubas sako ne su vienu pirkėju bendraudamas išgirdo, kad jie namuose beveik negamina maisto. Pašnekovai prisipažino, kad valgį perka prekybos centre, o namuose jį nebent pašildo ar pakepa.

Egidijų tai nustebino.

Kita priežastis, nulėmusi tai, kad knyga „Geriausi konservavimo receptai“ išvydo dienos šviesą, buvo YouTube kanale įgaunantis pagreitį asmeninis Egidijaus Sologubo kanalas „Skonių parkas“. Jame širvintiškis dalijasi įvairių patiekalų receptais, pasakoja, kaip juos pasigaminti. Lankytojai gali rasti kepinių, troškinių, konditerinių gaminių, konservų receptus. Visas procesas nufilmuotas, gausu patarimų, komentarų. Šiandien kanale paskelbta apie 950 vaizdo įrašų, o prenumeratorių skaičius siekia beveik 10,7 tūkst.

  • Per savaitę paskelbiu iki 4 naujų receptų ir pasakojimų, kaip tuos patiekalus paruošti, todėl susidomėjimas kanalu auga. Daugiausia prenumeratorių iš Lietuvos, bet yra iš viso pasaulio. Daug užsukančių – Anglijoje gyvenantys tautiečiai, tačiau yra ir užsieniečių. Jei parengi titrus, kurie verčiami į kelias dešimtis kalbų, tai peržiūrų būna nemažai, – sako Egidijus apie savo kanalą ir pažymi, kad lankytojų ir peržiūrų padaugėja atėjus konservavimo bumui, šventėms, kai norisi pasiruošti atsargų žiemai, pasigaminti galbūt ne kasdien gaminamų patiekalų.

Prisijungti prie kanalo „Skonių parkas“ galima jį suradus YouTube ar tiesiog mobiliuoju telefonu nuskenavus QR kodą, pateikiamą prie autoriaus įžanginio žodžio skaitytojui ar knygos gale.

Virtuvėje besijaučiantys šeimininkais, o ne svečiais, YouTube kanale „Skonių parkas“ gali pamatyti, kaip skaniai iškepti antį ar pasakiško skonio Žemaičių blynus, virtuvės sąlygomis išsivirti gardų plovą ir pan. Egidijui net sunku ką nors išskirti. Jis sako, kad patiekalų receptų jo kanale pagal savo skonį gali rasti kiekvienas. Ir, kas svarbu, nenutiks taip, jog patiekalo nepasigaminsime, nes kuri nors sudėtinė jo dalis bus nežinoma ar neįperkama. Kaip minėta, kitų šalių virtuvės patiekalai yra pritaikyti Lietuvai. Anot Egidijaus, „pagal mentalitetą, skonį, parduodamus produktus“.

Šiam Egidijaus hobiui labai padeda darbas „Maxima“ prekybos centre, nes virtuvės meistras turi galimybę praleisti daug laiko netoli maisto produktų, kurie paskui virsta įvairiais patiekalais. Nereikia gaišti laiko lankant parduotuves, ieškant geriausios kainos. Čia gali nuolat sekti taikomas akcijas, įsigyti ką tik atvežtų šviežiausių produktų.

Savo knygą Egidijus paskyrė konservavimui, kadangi Lietuvoje konservaimo sezono metu jaučiamas didelis susidomėjimas tuo. Daržuose, soduose, miškuose subrendus gėrybėms, žmonės skuba ne tik jas ragauti, bet ir pasiruošti žiemai. Knygoje nerasite tik uogienių.

Ką sudomino galimybė pasigaminti receptų pagal kraštiečio knygą, teiraukitės paties autoriaus ar ieškokite interneto portale www.knygos.lt, Širvintų knygyne.

Knyga iliustruota jo paties padarytomis patiekalų fotografijomis, skaitytojas gali rasti ir Egidijaus darbų nuotraukų. Knygos virželį puošia rankas iškėlusio autoriaus, stovinčio tarp apsnigtų medžių, nuotrauka.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (5 įvert.)
scroll to top