Siekis būti geriausiu…

Tomas Lučiūnas

Tomas Lučiūnas

Ugniagesio darbą dažnai pasirenka iššūkius mėgstantys žmonės, tačiau kai kurie, dirbdami mėgstamą darbą, nenustoja ieškoti kažko naujo, galbūt sunkesnio ar sunkiai pasiekiamo, tuo pačiu teikiančio dvasinį pasitenkinimą. Vienas iš tokių – trečius metus ugniagesiu gelbėtoju Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje besidarbuojantis vidaus tarnybos grandinis Tomas Lučiūnas.

Tomui gaisro dūmais prakvipę drabužiai nuo jaunų dienų nebuvo naujiena – prieš kurį laiką jo tėtis dirbo ugniagesiu gelbėtoju Širvintų priešgaisrinėje tarnyboje, o dėdė Eimontas ir šiandien dirba Specialioje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Taigi, ne iš nuogirdų pažinęs ugniagesio gelbėtojo darbą, tada dar devyniolikametis Tomas irgi pasirinko gyvenime ragauti „ugniagesio duoną“. Baigęs Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, jis buvo paskirtas ugniagesiu gelbėtoju į Širvintų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kur pastaruoju metu jam patikėtas sunkiasvorės gaisrinės autocisternos vairas. Tomas atsakingas ne tik už sudėtingo automobilio nepriekaištingą veikimą, bet ir saugų savo kolegų nugabenimą į įvykių vietas.

Nuo pirmų dienų tarnyboje jaunas vaikinas išsiskyrė ne tik tvirtu sudėjimu ir „kietu delnu“, bet ir užgrūdintu charakteriu. Tarsi norėdamas atrasti žmogaus galimybių ribą, ugniagesys gelbėtojas net ir poilsio laiką tarnyboje dažnai skiria varginančioms treniruotėms. Stipraus fizinio pasirengimo reikalaujantis darbas ir noras būti geriausiu ugniagesį įkvėpia vis naujiems iššūkiams. Atstovaudamas Širvintų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Tomas jau ne kartą ugniagesių varžybose ir konkursuose kartu su tarnybos draugais buvo užėmęs aukštas vietas, tačiau rugpjūčio 17 dieną surengtame Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos geriausio ugniagesio gelbėtojo konkurse Tomas pakilo ant aukščiausio savo karjeroje pasiekto profesinio sporto laiptelio.

Tomas Lučiūnas

Tomas Lučiūnas

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos surengtame Geriausio ugniagesio gelbėtojo konkurse, savo pozicijoje, širvintiškis tarp trylikos dalyvių užėmė antrąją vietą. Pastaroji rungtis buvo sudaryta iš trijų etapų, kuriuose reikėjo ugniagesiams manevruoti gaisriniu automobiliu, imituoti nukentėjusiojo nešimą ir kuo skubiau apsirengti apsauginę ugniagesio uniformą. Tomas buvo nepralenkiamas nukentėjusiojo nešimo rungtyje, antras – vairavimo rungtyje, o ugniagesio apsauginės uniformos apsirengimo rungtyje Tomui sekėsi prasčiausiai. Anot paties ugniagesio, ši rungtis ir „pakišo koją“ siekiant absoliutaus nugalėtojo vardo.

Nepaisant jauno amžiaus, Širvintų krašto ugniagesius garsinančio Tomo Lučiūno vardas jau gerai žinomas Vilniaus apskrityje.

Geriausios kloties siekiant numatytų tikslų Tomui linki Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos administracija ir tarnybos draugai. Visi nuoširdžiai tikimės, kad Tomas tokiose varžybose netrukus iškels į viršų absoliutaus nugalėtojo taurę, o garsiausiose tribūnose suskambės ir Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vardas.

Širvintų PGT informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+