KOKIŲ DARBO PASIŪLYMŲ GALI TIKĖTIS C VAIRAVIMO KATEGORIJĄ TURINTYS VAIRUOTOJAI?

Jei turite įgiję teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones, tada galite pamėginti siekti karjeros krovinių pervežimo srityje. Dažnai specialiai tam ir įgyjama ši teisė, kad paskui būtų galima kandidatuoti į geras darbo vietas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kaip įgyjama teisė vairuoti C kategorijos transporto priemones?

Jeigu norite tapti profesionaliu sunkvežimių vairuotoju, pirmiausiai turite įgyti C kategorijos transporto vairavimo teises. Aišku, prieš tai privalote turėti įgijęs B kategorijos vairuotojo teises. Po to teks išklausyti papildomą C kategorijos vairavimo teorinį ir praktinį kursą bei „Regitroje“ išlaikyti kvalifikacinius egzaminus.

Tai galite padaryti tada, kai jau būsite sulaukę dvidešimt vienerių metų amžiaus. Tiesa, esama atitinkamų Teisės aktais numatytų atvejų, kai egzaminuojamasis jau turi įgijęs profesinę kvalifikaciją kroviniams vežti. Tada jis C kategorijos sunkvežimius gali vairuoti nuo aštuoniolikos metų amžiaus.

Kokias transporto priemones gali vairuoti C vairavimo kategoriją turintys vairuotojai?

Pagrindiniai pasiūlymai C kategorijos vairuotojams – tai tolimųjų reisų vairuotojo, ekspeditoriaus ar keleivių vežėjo pareigos. Šią kategoriją turintys asmenys gali vairuoti sunkesnes nei pusketvirtos tonos transporto priemones.

Didžiausiais jų leistinas svoris negali viršyti dešimties tonų, o ilgis – septynių metrų, negalima važiuoti greičiau nei 80 kilometrų per valandą. Prie tokių automobilių galima jungti įprastines iki 750 kilogramų sveriančias priekabas. Prie šios kategorijos transporto priskiriami ir sunkvežimiai, turintys trumpas priekabas.

Kokius krovinius tenka vežti C vairavimo kategoriją turintiems vairuotojams?

C kategoriją turintiems vairuotojams tenka vežti pačios įvairiausios paskirties krovinius ir autotransporto priemones. Pavyzdžiui, važiuojant su automobiliu, kuris turi puspriekabę su šaldymo įranga, būtina atidžiai sekti vežamų krovinių temperatūrą ir garantuoti nuolatinį reikiamos temperatūros palaikymą.

Šaldikliuose ant ratų yra vežami mėsos, žuvies, pieno ir kiti maisto produktai, medikamentai, vakcinos, laboratorinių tyrimų mėginiai ir pan. Kai tokius krovinius gabena ne vienas, o poroje dirbantys ir vienas kitą laikas nuo laiko pakeičiantys vairuotojai, tada šie į paskirties vietą pristatomi greičiau. Tai ypač naudinga tada, kai tenka pervežti trumpą tinkamo naudojimo laiką.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top