Norisi žmogiško, šilto ir paprasto paminklo

Ignas Šeinius žingsniuoja Stokholmo gatve.

Ignas Šeinius žingsniuoja Stokholmo gatve.

Prieš šv. Velykas Širvintų viešojoje bibliotekoje posėdžiavo Širvintų rajono visuomeninė iniciatyvinė grupė dėl Igno Šeiniaus atminimo įamžinimo, sukuriant ir pastatant paminklą Širvintų mieste. Buvo apžvelgti jau padaryti darbai ir numatyt tolesni žingsniai įgyvendinant šį sumanymą.

Pasak iniciatyvinės grupės garbės pirmininkės Danutės Miliukienės, jau prabėgo metai ir vienas mėnuo, kai įkurta iniciatyvinė grupė, ir tie susibūrimai kai kurių rezultatų jau davė. Vertinant pinigine išraiška, jau peržengta dešimties tūkstančių riba. „Tačiau esmė ne pinigai, – svarbu, kad Širvintose padidėjo dėmesys Ignui Šeiniui. Dažnas klausia, kada bus pastatytas paminklas, gal jau šią vasarą?.. Susitikime su „Bočiais“ buvau apipilta klausimais, kaip geroj pamokoj. „Bočiai“ ketina taip pat surinkti tam tikrą sumą lėšų paminklo statybai. Mes dar neskubame, šiuo metu mums svarbu, jog Širvintas papuoštų meniškai brandus kūrinys, kad tikrai, kaip rašė vienas rėmėjas, norėtųsi „žmogiško, šilto ir paprasto“ paminklo. Šiais žodžiais išsakyta esmė, ko pasiilgusi yra žmogaus širdis. Priminsiu, kad panašiu metu pernai, balandžio pabaigoje, mūsų rajono taryba priėmė sprendimą dėl paminklo statymo ir tuo pačiu įsipareigojo visokeriopai remti. Tuo metu buvo surengta apklausa dėl paminklo vietos. Didžioji dalis apklaustųjų pasisakė už tai, kad paminklas stovėtų Igno Šeiniaus gatvėje. Ir jau vėliau išsirutuliojo vizija, kad turėtų būti ateinanti gatve žmogaus figūra. Labai apsidžiaugėme, kai Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje, atidarant dokumentinę parodą „Ignas Šeinius: tarp Švedijos ir Lietuvos“, pusės šimto metų senumo nuotraukoje pamatėme tai, ką ir įsivaizdavome – su lazdele rankoje žvaliai gatve einantį rašytoją. Mes esame jau žinomi respublikoje, Užsienio reikalų ministerijoje, Švedijos ambasadoje. Todėl sustoti negalime, kad ir kas būtų. Dabar reikia galvoti, ką darome toliau ir kokiu keliu einame“, – kalbėjo Danutė Miliukienė.

Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla paminklo statybai jau pervedė per Kaziuko mugę uždirbtus 200 litų. Pasak Romos Vareikienės, kai apie šią akciją pasigyrė lankydamasi Švedijos ambasadoje, tai jie pasiūlė atvažiuoti pas juos prieš Šv. Kalėdas. Tada į kalėdinę mugę susirenka visų šalių ambasadoriai, ir vaikai už savo darbelius surinks dar daugiau pinigų.

Buvo nutarta kuo greičiau paruošti konkurso įstatus ir dar iki vasaros paskelbti skulptoriams konkursą, sudaryti vertinimo komisiją, o nugalėtojams skirti piniginius prizus. Skulptorius, laimėjęs konkursą, turi sukurti maketą ir jį pristatyti širvintiškiams. Bus rašomas projektas finansavimui gauti, tačiau ne maketui sukurti, o jau realiam paminklui. Bus dar kartą kreipiamasi dėl paramos į Užsienio reikalų ministeriją ir Švedijos ambasadą. Vilniaus mokytojų namų projektų vadovas Juozas Žitkauskas pažadėjo rugsėjo mėnesį mokytojų namuose surengti mūsų saviveiklininkų labdaros koncertą. Buvo pasiūlyta organizuoti labdaros koncertą Širvintose, kuriame galėtų dalyvauti rajono saviveiklininkai, chorai ir kt. Koncerto metu galima būtų parodyti maketą, nes žmonės jau dabar nori žinoti, kaip atrodys paminklas rašytojui Ignui Šeiniui bei nors apytikriai, kiek kainuos.

Buvo pasiūlyta kreiptis ir į dideles organizacijas, pavyzdžiui, „Lietuvos dujas“, „Entafarmą“. Tik čia iniciatyvą turėtų parodyti Širvintų savivaldybės administracija arba meras, kurie galėtų parašyti oficialų kreipimąsi.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Norisi žmogiško, šilto ir paprasto paminklo”

  1. davai PAMETNIK parašė:

    …… kada bus pastatytas paminklas ?.

  2. paminkl parašė:

    Tik iš laikraščio sužinome, kaip vyksta darbai. Kodėl tokia informacija nutylima, nepaviešinama masinių renginių metu, kai susirenka daugybė kultūrai neabejingų žmonių. Juk daug kas nori žinoti, kaip reikalai juda į priekį.

Comments are closed.

scroll to top
+