Družuose publiką gąsdino drakonas…

Artistų dešimtukas iš Družų filialo vaikų lėlių teatro „Skudurinė Onutė“.

Artistų dešimtukas iš Družų filialo vaikų lėlių teatro „Skudurinė Onutė“.

Kovo 8-ąją Družuose vyko Širvintų seniūnijos kultūros diena. Tą dieną svarbiausios ir mylimiausios buvo moterys. Vis dėlto ir didžiausias darbo krūvis atiteko joms… Į sceną dviejų vežimų traukinuku „atriedėjo“ aštuonios Družų vokalinio ansamblio moterys (vadovė Audronė Burakovienė). Jas atgabeno pats ūkininkas Feliksas Maršalka. Matyt, vežimuose pačiam važnyčiotojui vietos nebeliko, tai pačiam teko lipti ant arklio… Moterys atliko tris dainas „Gera“, „Lietuva“ ir „Baltas lino gyvenimas“.

Kapela iš Motiejūnų (vadovė Inga Kojytė) pagrojo ir padainavo apie banguojančius auksinius javus, apie tėvelio nuotykius miške ir gaubiančias sutemas. Žiūrovai audringai plojo „Lakštingalų valsui“ ir „Dieduko polkai“.

Į sceną įvažiuoja aštuonios Družų vokalinio ansamblio moterys.

Į sceną įvažiuoja aštuonios Družų vokalinio ansamblio moterys.

Kultūros dienos „vinimi“ tą dieną tapo Družų filialo vaikų lėlių teatras „Skudurinė Onutė“ (vadovė Meilutė Morkūnienė). Pasaką „Apie narsią močiutę, jos draugus ir drakoną“ (autorė D. Jazukevičiūtė) vaidino dešimt vaikų. Žinoma, pačių vaikų nesimatė, girdėjosi tik jų balsai. Spektaklyje buvo „įdarbintos“ negyvos skudurinės lėlės. Tik… žiūrint visai neatrodė, kad jos negyvos.

Talentingi vaikai lėles tarsi atgaivino, kiekviena iš jų scenoje spėjo atskleisti savo charakterį ir įpročius. Pasakoje gyveno tik ką išsiritęs ir visai pasaulio nepažįstantis geltonsnapis viščiukas, toks pat geltonsnapis ančiukas, šarka patarška, musė zvimbeklė, lieknas, laukuose belakstydamas ir svorį numetęs laukinis kiškis bei storas vos bepasivelkantis nupenėtas naminis triušis, gražuolė didžiaakė varlė, dvi pačios gudriausios Lietuvoje pelės, du veisliniai miegaliai šunys, drakonas – smakas ir baltaveidė skara apsigobusi močiutė.

Žiūrovams buvo labai linksma… Pabaigoje močiutė drakoną pavaišino skaniu pyragu. O pasakos moralas labai tiko ir žmonių gyvenimui: „Gal geriau pyragėlius ėsti, nei vienam kitą…“

Remigijus Bonikatas

Kapela iš Motiejūnų apdainavo banguojančius auksinius javus.

Kapela iš Motiejūnų apdainavo banguojančius auksinius javus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+