Družai

Pažadai rajono žmonėms ir toliau tesimi

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Rugsėjo pabaigoje merė Živilė Pinskuvienė su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene apžiūrėjo Družų kaimo Draugystės gatvės rekonstrukciją, o dabar gyventojai džiaugiasi, kad asfaltavimo darbai jau baigiami. Vienoje iš pagrindinių kaimo gatvių asfaltbetonio danga jau įrengta, vykdomi baigiamieji darbai. Skaityti daugiau »

Te skamba lietuviškas žodis

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Tėvynė – šalis, kurioje augame, tobulėjame, išminame žingsniais kiekvieną takelį ir, kad ir kur būtume, kaip paukščiai, vėl sugrįžtame. Tai žodis, kuriame sutelpa daugybė emocijų: meilė, vienybė, ryžtas, taika, kova, pasiaukojimas, sielvartas ir t.t… Lietuva – nedidelė, net ir ne visiems žinoma valstybė, tačiau mums, šios šalies gyventojams, ji atstoja visą pasaulį. Ne vienam suspaudžia širdį prisiminus sunkią, nepriklausomybės kovomis paženklintą praeitį. Kiekvienais metais, kelis kartus per metus, prisimename ir pagerbiame vieną ar kitą įvykį. Visai neseniai, rugpjūčio 23 dieną, minėjome „Juodojo kaspino“ dieną. Skaityti daugiau »

Atsigręžus į praeitį

Atsigręžus į praeitį
Fotografija – išpuoselėtas menas, įamžinantis nuostabiausias akimirkas. Akimirkas, kurios atmintyje išliks amžinai. Kiekviena nuotrauka turi savo istoriją, apie kurią dažniausiai išgirstame iš savo tėvų ar senelių. Tad norėčiau pasidalyti savo istorija.
Šioje senoje nuotraukoje matyti Družų kaime stovintis mano prosenelės Paulinos Stankevičiūtės-Katinienės namas, o šalia namo – mano senelis Romas Katinas. Gaila, neteko pažinti prosenelės Paulinos, bet iš senelių pasakojimų žinau, kad ji buvo labai šiltas ir nuoširdus žmogus.
Ogi linksmiausia yra tai, kad, radusi šią nuotrauką šeimos albume, nepažinau namo. Pasirodo, šis namas, pastatytas kitoje kelio pusėje, yra priešais mano kambario langus. Tik jis labai pasikeitęs! Dabar šio namo kieme laksto maži laimingi vaikai. Taip pat pasikeitė namo išvaizda. Gera žinoti, kad šis namas stovi daugiau nei trisdešimt metų, o atrodo it naujut naujutėlis!
Na, o mano senelis Romas Katinas vis dar tvirtas ir stiprus vyras, perkopęs penkiasdešimtmetį. Mudu su seneliu žvejojame šalia šio namo. Taip pat mėgstame kalti inkilėlius ir kabinti juos po žiemos sugrįžusiems paukštukams. Labiausiai mėgstu klausytis senelio istorijų, praskleisti laiko uždangą ir pasijusti taip, lyg gyvenčiau tais laikais.
Leiskime prisiminimams užpildyti sielos kerteles. O visas istorijas branginkime ir perduokime iš kartos į kartą. O svarbiausias istorijas, prisiminimus ir akimirkas saugokime giliai širdyje.
Kamilė Jakubickaitė
Družų kaimo gyventojas Romas Katinas.

Fotografija – išpuoselėtas menas, įamžinantis nuostabiausias akimirkas. Akimirkas, kurios atmintyje išliks amžinai. Kiekviena nuotrauka turi savo istoriją, apie kurią dažniausiai išgirstame iš savo tėvų ar senelių. Tad norėčiau pasidalyti savo istorija. Skaityti daugiau »

Družuose publiką gąsdino drakonas…

Artistų dešimtukas iš Družų filialo vaikų lėlių teatro „Skudurinė Onutė“.

Artistų dešimtukas iš Družų filialo vaikų lėlių teatro „Skudurinė Onutė“.

Kovo 8-ąją Družuose vyko Širvintų seniūnijos kultūros diena. Tą dieną svarbiausios ir mylimiausios buvo moterys. Vis dėlto ir didžiausias darbo krūvis atiteko joms… Į sceną dviejų vežimų traukinuku „atriedėjo“ aštuonios Družų vokalinio ansamblio moterys (vadovė Audronė Burakovienė). Jas atgabeno pats ūkininkas Feliksas Maršalka. Matyt, vežimuose pačiam važnyčiotojui vietos nebeliko, tai pačiam teko lipti ant arklio… Moterys atliko tris dainas „Gera“, „Lietuva“ ir „Baltas lino gyvenimas“.

Kapela iš Motiejūnų (vadovė Inga Kojytė) pagrojo ir padainavo apie banguojančius auksinius javus, apie tėvelio nuotykius miške ir gaubiančias sutemas. Žiūrovai audringai plojo „Lakštingalų valsui“ ir „Dieduko polkai“. Skaityti daugiau »

Svarbiausias dalykas gyvenime yra abipusis sutarimas

Prakseda ir Vincas Šemėtos skaičiuoja 64-uosius bendro gyvenimo metus.

Prakseda ir Vincas Šemėtos skaičiuoja 64-uosius bendro gyvenimo metus.

Pavažiavus keletą šimtų metrų nuo Družų Vindeikių link, dešinėje kelio pusėje per kalvelę vingiuoja siauras keliukas, vedantis į tvarkingą, iš tolo geltoniu spindinčią sodybą. Čia pat Širvinta, status skardis, laipteliai, siūlantys nusileisti ir prie upės, ir prie šalia sodybos esančio tvenkinio. Ramu, gražu, jauku – ką daugiau bepridursi. Tai Praksedos ir Vinco Šemėtų išpuoselėti namai. Prie tvarkingo medinio pastato pasitiko Vincas Šemėta. Šeimininkas sakėsi ką tik kapojęs malkas, pasiūlė užeiti į trobą. Jaukioje virtuvėje jau laukė besišypsanti šeimininkė Prakseda Šemėtienė.

Šemėtos – tai 64-uosius bendro gyvenimo metus skaičiuojantys Družų kaimo senoliai, labai mieli, besišypsantys, geranoriškai nusiteikę, apsiskaitę. Susėdę prie stalo, galėjome maloniai pasišnekučiuoti. Sutuoktiniai noriai pasakojo apie gyvenimo kaime kasdienybę, prisiminė jaunystę, pažinties metus, pasidžiaugė ramia senatve, užaugusiais vaikais, anūkais bei proanūkiais. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos