Čiobiškyje vienijo širdis gerumui

Juknonių kaimo muzikantas Stepas Pranckevičius groja jaunatvišką polką.

Juknonių kaimo muzikantas Stepas Pranckevičius groja jaunatvišką polką.

Kovo antrą dieną Širvintų kultūros centro Čiobiškio filiale vyko Čiobiškio seniūnijos kultūros dienos meninė kompozicija „Suvienykime širdis gerumui ir santarvei“. Kiekvienais metais Čiobiškyje kultūros dienų metu skamba ne tik muzika ir dainos… Praėjusiais metais buvo kalbama apie medžio ir žmogaus ryšį, o šiais – apie geras žmonių širdis.

Eiles skaitė mėgėjų dramos kolektyvo skaitovai: Regina Mažrimienė, Rūta Verbickienė, Steponas Mažrimas, Almantas Piškinas. Savo mokytojų pėdomis sekė ir jaunieji skaitovai – Čiobiškio pagrindinės mokyklos trečiokė Modesta Muleronkaitė ir septintokė Asta Strakauskaitė. Po eilėraščio apie tai, kad net laukinį paukštį galima prisijaukinti gerumu, Asta pianinu paskambino Raimondo Paulo kūrinį – „Melodiją“. Šeštokės Fausta Sapitavičiūtė ir Gabrielė Bareikaitė (vadovė Jūratė Aniukštienė) duetu padainavo apie nubėgusius lig debesų laužo gaisus ir apie ūkaujantį aidą šile.

Po koncerto visi dalyviai nuo gerumo medžio nusikabino jo vaisius - gerumo angeliukus.

Po koncerto visi dalyviai nuo gerumo medžio nusikabino jo vaisius - gerumo angeliukus.

Suaugusieji nė kiek nenusileido jauniesiems atlikėjams. Moterų vokalinis duetas – Gražina Bareikienė ir Inga Strakauskienė dangiškais balsais suokė „Tik neskubėk sakyt sudie“… Moterų folklorinis ansamblis „Liepelė“ atliko dainininkės Felicijos Paškevičienės – Penkauskaitės, gimusios 1894 metais Pigonių kaime, dar 1969 metais užrašytas lietuvių liaudies dainas: „Ramus vakaras“ ir „Oi, aš vakar vakarėlį“. Jau neatskiriama čiobiškiečių susibūrimų dalimi tapo – Juknonių kaimo muzikantas Stepas Pranckevičius ir jo sugrota jaunatviška polka.

Liaudiškos muzikos kapeloje (vadovė Vida Dambrauskienė) šalia akordeonų, kontrabosų, smuiko, būgno, būgnelių, barškučių ir net tarkos skleidžiamų garsų labai tiko ir moterų iš vokalinio ansamblio „Lyra“ balsai. Šį kartą kolektyvas atliko liaudišką romansą „Ant ežero kranto sėdėjom abu“ ir lietuvių liaudies dainą „Mergužėlė jauna gelsvo lino plaukais“. Moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vadovė Inga Strakauskienė) meninėje kompozicijoje padėjo tašką, – padainavo apie gerumą.

Čiobiškio kultūros namų fojė veikė aštuoniolikmečio dailininko iš Lapelių kaimo Rimvydo Zablacko tapybos ant drobės paroda. Parodos metu kanklėmis grojo Neda Černiauskaitė.

Remigijus Bonikatas

Dainuoja moterų folklorinis ansamblis „Liepelė“.

Dainuoja moterų folklorinis ansamblis „Liepelė“.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Čiobiškyje vienijo širdis gerumui"

  1. Gal parašė:

    greiciau ka pasakei, niekas neatsimena jau dabar. Chi chi chi.

Comments are closed.

scroll to top
+