Mobilioji duomenų nuskaitymo įranga – didelė pagalba senoliams ir neįgaliesiems

Namuose įrašomi dar vienos pilietės biometriniai duomenys.

Namuose įrašomi dar vienos pilietės biometriniai duomenys.

2012 m. suėjo 20 metų nuo pirmojo Lietuvos Respublikos piliečio paso išdavimo ir 10 metų nuo pirmos asmens tapatybės kortelės išdavimo, todėl prie Širvintų rajono policijos komisariato Migracijos poskyrio kabinetų neįprastai daug interesantų. Tiems, kurie yra darbingi ir sveiki, jokių bėdų dėl to neturėtų kilti. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie dėl amžiaus ar neįgalumo tiesiog nepajėgūs atvykti į Policijos komisariatą ir atlikti visas reikiamas dokumento įforminimo procedūras. Tokiems asmenims yra sukurta paslauga, kai į gyvenamą vietą pas senolį ar judėjimo negalią turintį asmenį atvyksta Migracijos poskyrio pareigūnas su mobiliąja biometrinių duomenų nuskaitymo įranga ir įformina asmens dokumento išdavimą.

Širvintų rajone tokia paslauga teikiama jau ketvirti metai. Širvintų rajono policijos komisariato Migracijos poskyris neturi mobiliosios įrangos, todėl ją skolinasi iš Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos. Nuo 2013 metų sausio 2 dienos buvo užsiregistravę 133 mūsų rajono gyventojai. Tokius asmenis Migracijos poskyryje dažniausiai užregistruoja artimieji, bet neatsiliko ir seniūnijų socialiniai darbuotojai. Vien Širvintų parapijos globos namuose priimti dokumentai iš 16 asmenų. O nemažai piliečių, Migracijos poskyrio viršininkei su mobiliąja įranga jau išvykus į vieną ar kitą rajono seniūniją, skambindavo ir pranešdavo apie poreikį keisti asmens dokumentą dar vienam senukui ar neįgaliajam. Tam, kad kuo greičiau ir daugiau asmenų būtų aptarnauta, Migracijos poskyris dirbo kartu su Prevencijos poskyrio pareigūnais, mat apylinkės inspektorius greičiausiai randa kelią į vieno ar kito seniūnijos gyventojo namus, o ir įranga ne iš lengvųjų – gerai, kai apylinkės inspektorius ją paneša. Juokas juokais, tačiau aplankyta tikrai daug asmenų: Širvintų mieste – 42; Alionių seniūnijoje – 12; Čiobiškio seniūnijoje – 13; Gelvonų seniūnijoje – 17; Jauniūnų seniūnijoje – 8; Kernavės seniūnijoje – 4; Musninkų seniūnijoje – 16; Širvintų seniūnijoje – 17; Zibalų seniūnijoje – 4.

Visi 133 asmenys buvo aplankyti mažiau nei per 3 savaites. Gražus pilietiškumo pavyzdys 1914 metais gimusios moters noras pasikeisti dokumentą – ją artimieji užregistravo pačią pirmą, jau sausio 3 dieną.

Nereikia pamiršti, kad tuo pat metu darbas virė ir Migracijos poskyrio kabinetuose: abi poskyrio specialistės teigė, kad per dieną vidutiniškai jos priimdavo dokumentus iš 30 asmenų, panašiai tiek ir išduodavo.

Nuo balandžio 25 dienos, kai mobilioji įranga buvo grąžinta Vilniaus aps. VPK Migracijos valdybai, Širvintų r. PK VPS Migracijos poskyryje jau užsiregistravo 33 asmenys. Deja, teks palaukti apie 3 mėnesius, kol įranga, apsukusi ratą, grįš į Širvintų rajoną. Iki to laiko artimieji gali pasitikrinti savo senyvų ar neįgalių giminaičių asmens dokumentų galiojimą ir, jei reikia – užregistruoti juos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Migracijos poskyryje. Būkime atsakingi piliečiai, rūpinkimės savo asmens dokumentais laiku.

Širvintų RPK informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Mobilioji duomenų nuskaitymo įranga – didelė pagalba senoliams ir neįgaliesiems"

  1. Anonimas parašė:

    Man labai patiko foto.

Comments are closed.

scroll to top