Gatvėje pamatę pažįstamą, į jį šaudė, o paskui iš granatos ištraukė žiedą

„Hatsan Mod. 125“

Liepos 6 dieną per 40 minučių į Bendrąjį pagalbos centrą tris kartus buvo paskambinta iš to paties telefono numerio. Tai, ką išgirdo atsiliepę operatoriai, galima vadinti neįprastais pareiškimais. Nors operatoriai prisiklauso įvairiausių istorijų ir išgirsta apie neįtikėtinus įvykius, šie pasakojimai tikrai pranoko bent daugelį.

Taigi, Mindaugo karūnavimo dienos vakarą telefonu 112 paskambinęs G. operatoriui pranešė, kad jo įvardytoje sodų bendrijoje važinėja girti jaunuoliai. Jie prieš minutę išsitraukę didelį medžioklinį šautuvą ir bandė apšaudyti pranešėją, bet jis pabėgo. Po aštuonių minučių paskambinęs tas pats asmuo pasakė, kad „nebereikia siųsti policijos“ nurodytu adresu, jam … tik pasakę dingti. Kiek vėliau, 20.10 val. paskambinęs G. bendrojo centro operatoriui pasakė, kad „jam prie namų numetė granatą, kuri nesprogo. Granata guli ant žvyrkelio, važiuojamojoje kelio dalyje, atstumas iki namo – apie 30 metrų“.

Kadangi G. sakė iš matymo pažįstąs jam grasinusius asmenis, policijai buvo nesunku nustatyti, kas taip elgėsi.

Kai policija išaiškino ir sulaikė įtariamuosius, Ernestas P. ir H. savo kaltę pripažino.

Ernesto žodžiais, jis tądien Vilniuje susitiko su draugu H., kuris pasiūlė nuvažiuoti pas jį į sodą pažvejoti. Čia H. jam parodė šautuvą ir pasiūlė važiuoti „ant vilko“. Ernestas suprato, kad važiuos pašaudyti. Iš pradžių kieme H. šaudė į puodelį, bet paskui pasakė, kad kieme neįdomu, ir pasiūlė nuvažiuoti į mišką. Bet pasirodė, kad miškas visas apaugęs, todėl jie nusprendė grįžti atgal. Važiuodami, prie skelbimų lentos pamatė stovintį pažįstamą G. Jie abu ant veidų buvo užsidėję mėlynos spalvos medicinines vienkartines kaukes. Privažiavus, H. pasiūlė pagąsdinti juos „užknisusį“ vaikiną ir taip iš jo pasijuokti. Juo labiau, kad pamanė, jog G. jų nepažins.

Paskui, palikę šautuvą sodo name, jie išsiruošė prie ežero. Važiuodami, vėl pamatė G. Kai jis atsisėdo ant galinės sėdynės ir jie važiavo jo namų link, šis pasakė, kad paskambino policijai. Tada jis dar kartą paskambino į policiją ir „atšaukė“ iškvietimą. Važiuojant, H. jam parodė granatos muliažą ir išmetė jį šiukšliadėžių link. G. dar pasakęs: „Šūdas, nesusprogo, netikra granata“. Tada jie privažiavo prie G. namo, pabuvo pas jį apie 10 minučių. Išėjus, H. paėmė prie šiukšliadėžių gulintį granatos muliažą ir metė į G. sakydamas: „Gaudyk“, bet vaikinas jo nepagavo…

Grįžę į sodo namą, jie pavalgė, o paskui susiruošė į Vilnių, bet pakeliui sustabdė policija ir sulaikė. Anot Ernesto P., jie nieko blogo nenorėjo padaryti, tik „pažvengti“ iš G.

Ikiteisminio tyrimo metu nepilnamečio tėvas prasitarė, kad panašus įvykis su jo sūnumi buvo prieš porą metų. Tada šis Vilniaus mieste vaikščiojo po prekybos centrą su jam, tėvui, priklausančiu elektrošoko įtaisu.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistas nurodė, kad tirti pateiktas šautuvas yra pramoninės gamybos 5,5 mm (.22) kalibro pneumatinis šautuvas „Hatsan Mod. 125“, skirtas šaudyti pneumatiniams ginklams skirtomis 5.5 mm (.22) kalibro kulkomis. Šautuvas yra C kategorijos pneumatinis nešaunamasis ginklas (sviedinio kinetinė energija viršija 7,5 J). O tokiems ginklams įsigyti ir turėti reikia leidimo.

Už neteisėtą disponavimą ginklu nepilnamečiui H. teismas skyrė 12 MGL (600 eurų) baudą, o už viešosios tvarkos pažeidimą – laisvės apribojimą 6 mėnesiams. Paskirtas bausmes subendrinus jas iš dalies sudedant, o paskui bausmę sumažinus trečdaliu, nuteistajam H. buvo skirtas laisvės apribojimas 4 mėnesiams ir 6 MGL (300 eurų) dydžio bauda. H. privalės visą bausmės atlikimo laiką būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su mokslu, darbu ar gydymu.

H. neteko ir šautuvo „Hatsan Mod. 125“, jo antgalio bei dviejų dėžučių su kulkomis. Visa tai konfiskuota.

Ernestas P. nuteistas už viešosios tvarkos pažeidimą. Jam skirta galutinė laisvės apribojimo 4 mėnesiams bausmė. Vaikinas įpareigotas visą bausmės atlikimo laiką būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su mokslu, darbu ar gydymu. Į bausmės laiką įskaitytas laikas laikinajame sulaikyme – viena laikino sulaikymo diena prilyginta dviem laisvės apribojimo dienoms.

Abu nuteistieji įpareigoti per bausmės atlikimo laiką neatlygintinai išdirbti 20 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Gatvėje pamatę pažįstamą, į jį šaudė, o paskui iš granatos ištraukė žiedą"

  1. vilkelis parašė:

    jau nusibodo skaityti teise pazeideju ivardijimus Z.P.R. kt.As manau,o ir tai nustate Lietuvos vyriausiasis adm.teismas,kad teises pazeideju duomenu viesinimo teisinis pagrindas yra visuomenes teisetas interesas zinoti teises pazeideja.

Comments are closed.

scroll to top