Paminėjo Širvintų-Giedraičių mūšio šimtmetį

Prieš 100 metų, 1920-ųjų lapkričio 17-21 dienomis, ties Širvintomis, Musninkais ir Giedraičiais Lietuvos kariuomenės savanoriai ir eiliniai stojo į lemiamus mūšius už Lietuvos laisvę ir sustabdė lenkų dalinių veržimąsi gilyn į Lietuvą. Mūšyje kovoję Lietuvos kariai ėmėsi iniciatyvos ir pademonstravo neeilinę drąsą bei išradingumą, priešindamiesi pranašesnėms jėgoms.

Vienmandatės Molėtų-Širvintų apygardos Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Pinskus su Širvintų r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovile Audėjūte, Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė pagerbė karių, kritusių kovose už nepriklausomybę atminimą padėdami trispalves gėlių kompozicijas ant karių kapų Širvintų senosiose kapinėse, prie Roberto Antinio paminklo „Motina“ ir Giedraičiuose prie Antano Jaroševičiaus paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Minint 100-ąsias Širvintų-Giedraičių mūšio metines dėl karantino atšaukti visi masiniai renginiai.

Lapkričio 21 d. Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko karo istoriko prof. dr. Valdo Rakučio paskaita „Lietuvos Nepriklausomybės kovos Širvintų krašte 1920 m. rudenį“.

Užs. Nr. 174.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+