+

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Pasitarime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė dalyvavo Vyriausybėje vykusiame pasitarime su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir šalies savivaldybių vadovais. Pasitarimo metu buvo aptarti aktualūs vietos savivaldos ir centrinės valdžios bendradarbiavimo klausimai, aptarti numatomi Vyriausybės darbai siekiant kurti gerovę regionuose.

Susitikimo metu akcentuota, kad vienas iš pirmųjų Vyriausybės darbų regionų plėtros srityje buvo motyvuoti jaunimą pasilikti regionuose arba persikelti atgal į regionus. Tam tikslui sukurtos paskatos pirmajam būstui įsigyti regionuose. 2018 metais paramai skirta 4 mln. eurų, 2019 metais numatyta skirti 10 mln. eurų.

Taip pat bus siekiama stiprinti regionų mokyklų, kurios būtų pasirengę visapusiškai integruoti į Lietuvą grįžtančius ar atvykusius vaikus į švietimo sistemą, tinklą.

Regionuose ypatingai jautri viešojo sektoriaus darbuotojų situacija. Vyriausybė pasitarime pritarė Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijai. Formuojant 2020 metų biudžetą savivaldybėms bus skiriamas papildomas finansavimas atskirų sektorių darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti.

Vyriausybė sukūrė ir Seimui pateikė savivaldybių biudžetų finansavimo tvarką, kurioje pirmą kartą atsiranda motyvacija savivaldybių vadovybėms siekti geresnių ekonominių rodiklių. Ši nauja tvarka pastūmės savivaldybes gerinti investicinę ir verslo aplinką, kurti verslumo fondus, sudaryti palankias ir konkurencingas sąlygas smulkiajam verslui bei padėti pritraukti investuotojų.

2019 m. sausio – kovo mėnesiais nacionalinis biudžetas pajamų gavo 2,4 proc. (55,7 mln. eurų) daugiau nei planuota. Akcentuota, kad tuo pačiu laikotarpiu savivaldybių biudžetai taip pat surinko 6,6 proc. (26,4 mln. eurų) pajamų daugiau nei planuota. Savivaldybių biudžetų pajamų surinkimo planai įvykdyti visose apskrityse.

Stebimas didelis proveržis pritraukiant investicijas į regionus. 2018 metais „Investuok Lietuvoje“ pritraukti užsienio investuotojai sukūrė 4600 darbo vietų. Iš jų 1590 (arba 35 proc.) yra už Vilniaus miesto ribų, tačiau regionus pasieks 100 proc. tų metų kapitalo investicijų. Ekonominė plėtra garantuoja ir regionų plėtrą. Praėjusią savaitę Seimas pritarė GPM perskirstymui, taip savivaldybės skatinamos už gerus ekonominius rodiklius.

Ateityje numatoma suteikti žymiai didesnį vaidmenį Regionų plėtros taryboms. Lietuva jau yra pasiruošusi žengti žingsnį didesnio savivaldybių bendradarbiavimo, regioninių paslaugų plėtojimo link. Tuo tikslu šiuo metu rengiamas Regioninės plėtros įstatymo pakeitimo projektas.

Sveikintinas savivaldybių požiūris, pritaikant rinkimų apylinkes neįgaliems rinkėjams, 2019 metais vykstančiuose rinkimuose neįgaliesiems pritaikyta 67 proc. rinkimų apylinkių (1327 iš 1970). Ši Vyriausybė pirmą kartą atkreipė dėmesį ir ėmėsi sistemiškai spręsti žvyrkelių asfaltavimo problemas.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose.
Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas.

Geras bendradarbiavimo pavyzdys keliant kultūros darbuotojų algas. 2019 metis savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti valstybės biudžete skirta 2,523 mln. eurų.

Pasidžiaugta gerėjančiais savivaldybėms skiriamų piniginės socialinės paramos lėšų panaudojimo pagal paskirtį rodikliais. Visos 60 savivaldybių nepanaudotas lėšas naudojo taip, kaip nustatyta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, t. y. socialinės apsaugos sritims finansuoti.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose, ambicingai įgyvendinti sukurtas ir pergalę garantavusias vizijas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

LRVK (Dariaus Janučio) nuotr.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+