+

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Pasitarime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė dalyvavo Vyriausybėje vykusiame pasitarime su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir šalies savivaldybių vadovais. Pasitarimo metu buvo aptarti aktualūs vietos savivaldos ir centrinės valdžios bendradarbiavimo klausimai, aptarti numatomi Vyriausybės darbai siekiant kurti gerovę regionuose.

Susitikimo metu akcentuota, kad vienas iš pirmųjų Vyriausybės darbų regionų plėtros srityje buvo motyvuoti jaunimą pasilikti regionuose arba persikelti atgal į regionus. Tam tikslui sukurtos paskatos pirmajam būstui įsigyti regionuose. 2018 metais paramai skirta 4 mln. eurų, 2019 metais numatyta skirti 10 mln. eurų.

Taip pat bus siekiama stiprinti regionų mokyklų, kurios būtų pasirengę visapusiškai integruoti į Lietuvą grįžtančius ar atvykusius vaikus į švietimo sistemą, tinklą.

Regionuose ypatingai jautri viešojo sektoriaus darbuotojų situacija. Vyriausybė pasitarime pritarė Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijai. Formuojant 2020 metų biudžetą savivaldybėms bus skiriamas papildomas finansavimas atskirų sektorių darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti.

Vyriausybė sukūrė ir Seimui pateikė savivaldybių biudžetų finansavimo tvarką, kurioje pirmą kartą atsiranda motyvacija savivaldybių vadovybėms siekti geresnių ekonominių rodiklių. Ši nauja tvarka pastūmės savivaldybes gerinti investicinę ir verslo aplinką, kurti verslumo fondus, sudaryti palankias ir konkurencingas sąlygas smulkiajam verslui bei padėti pritraukti investuotojų.

2019 m. sausio – kovo mėnesiais nacionalinis biudžetas pajamų gavo 2,4 proc. (55,7 mln. eurų) daugiau nei planuota. Akcentuota, kad tuo pačiu laikotarpiu savivaldybių biudžetai taip pat surinko 6,6 proc. (26,4 mln. eurų) pajamų daugiau nei planuota. Savivaldybių biudžetų pajamų surinkimo planai įvykdyti visose apskrityse.

Stebimas didelis proveržis pritraukiant investicijas į regionus. 2018 metais „Investuok Lietuvoje“ pritraukti užsienio investuotojai sukūrė 4600 darbo vietų. Iš jų 1590 (arba 35 proc.) yra už Vilniaus miesto ribų, tačiau regionus pasieks 100 proc. tų metų kapitalo investicijų. Ekonominė plėtra garantuoja ir regionų plėtrą. Praėjusią savaitę Seimas pritarė GPM perskirstymui, taip savivaldybės skatinamos už gerus ekonominius rodiklius.

Ateityje numatoma suteikti žymiai didesnį vaidmenį Regionų plėtros taryboms. Lietuva jau yra pasiruošusi žengti žingsnį didesnio savivaldybių bendradarbiavimo, regioninių paslaugų plėtojimo link. Tuo tikslu šiuo metu rengiamas Regioninės plėtros įstatymo pakeitimo projektas.

Sveikintinas savivaldybių požiūris, pritaikant rinkimų apylinkes neįgaliems rinkėjams, 2019 metais vykstančiuose rinkimuose neįgaliesiems pritaikyta 67 proc. rinkimų apylinkių (1327 iš 1970). Ši Vyriausybė pirmą kartą atkreipė dėmesį ir ėmėsi sistemiškai spręsti žvyrkelių asfaltavimo problemas.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose.
Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas.

Geras bendradarbiavimo pavyzdys keliant kultūros darbuotojų algas. 2019 metis savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti valstybės biudžete skirta 2,523 mln. eurų.

Pasidžiaugta gerėjančiais savivaldybėms skiriamų piniginės socialinės paramos lėšų panaudojimo pagal paskirtį rodikliais. Visos 60 savivaldybių nepanaudotas lėšas naudojo taip, kaip nustatyta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, t. y. socialinės apsaugos sritims finansuoti.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose, ambicingai įgyvendinti sukurtas ir pergalę garantavusias vizijas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

LRVK (Dariaus Janučio) nuotr.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+