Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Pasitarime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė dalyvavo Vyriausybėje vykusiame pasitarime su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir šalies savivaldybių vadovais. Pasitarimo metu buvo aptarti aktualūs vietos savivaldos ir centrinės valdžios bendradarbiavimo klausimai, aptarti numatomi Vyriausybės darbai siekiant kurti gerovę regionuose.

Susitikimo metu akcentuota, kad vienas iš pirmųjų Vyriausybės darbų regionų plėtros srityje buvo motyvuoti jaunimą pasilikti regionuose arba persikelti atgal į regionus. Tam tikslui sukurtos paskatos pirmajam būstui įsigyti regionuose. 2018 metais paramai skirta 4 mln. eurų, 2019 metais numatyta skirti 10 mln. eurų.

Taip pat bus siekiama stiprinti regionų mokyklų, kurios būtų pasirengę visapusiškai integruoti į Lietuvą grįžtančius ar atvykusius vaikus į švietimo sistemą, tinklą.

Regionuose ypatingai jautri viešojo sektoriaus darbuotojų situacija. Vyriausybė pasitarime pritarė Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijai. Formuojant 2020 metų biudžetą savivaldybėms bus skiriamas papildomas finansavimas atskirų sektorių darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti.

Vyriausybė sukūrė ir Seimui pateikė savivaldybių biudžetų finansavimo tvarką, kurioje pirmą kartą atsiranda motyvacija savivaldybių vadovybėms siekti geresnių ekonominių rodiklių. Ši nauja tvarka pastūmės savivaldybes gerinti investicinę ir verslo aplinką, kurti verslumo fondus, sudaryti palankias ir konkurencingas sąlygas smulkiajam verslui bei padėti pritraukti investuotojų.

2019 m. sausio – kovo mėnesiais nacionalinis biudžetas pajamų gavo 2,4 proc. (55,7 mln. eurų) daugiau nei planuota. Akcentuota, kad tuo pačiu laikotarpiu savivaldybių biudžetai taip pat surinko 6,6 proc. (26,4 mln. eurų) pajamų daugiau nei planuota. Savivaldybių biudžetų pajamų surinkimo planai įvykdyti visose apskrityse.

Stebimas didelis proveržis pritraukiant investicijas į regionus. 2018 metais „Investuok Lietuvoje“ pritraukti užsienio investuotojai sukūrė 4600 darbo vietų. Iš jų 1590 (arba 35 proc.) yra už Vilniaus miesto ribų, tačiau regionus pasieks 100 proc. tų metų kapitalo investicijų. Ekonominė plėtra garantuoja ir regionų plėtrą. Praėjusią savaitę Seimas pritarė GPM perskirstymui, taip savivaldybės skatinamos už gerus ekonominius rodiklius.

Ateityje numatoma suteikti žymiai didesnį vaidmenį Regionų plėtros taryboms. Lietuva jau yra pasiruošusi žengti žingsnį didesnio savivaldybių bendradarbiavimo, regioninių paslaugų plėtojimo link. Tuo tikslu šiuo metu rengiamas Regioninės plėtros įstatymo pakeitimo projektas.

Sveikintinas savivaldybių požiūris, pritaikant rinkimų apylinkes neįgaliems rinkėjams, 2019 metais vykstančiuose rinkimuose neįgaliesiems pritaikyta 67 proc. rinkimų apylinkių (1327 iš 1970). Ši Vyriausybė pirmą kartą atkreipė dėmesį ir ėmėsi sistemiškai spręsti žvyrkelių asfaltavimo problemas.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose.
Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas.

Geras bendradarbiavimo pavyzdys keliant kultūros darbuotojų algas. 2019 metis savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti valstybės biudžete skirta 2,523 mln. eurų.

Pasidžiaugta gerėjančiais savivaldybėms skiriamų piniginės socialinės paramos lėšų panaudojimo pagal paskirtį rodikliais. Visos 60 savivaldybių nepanaudotas lėšas naudojo taip, kaip nustatyta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, t. y. socialinės apsaugos sritims finansuoti.

Vyriausybės vadovas palinkėjo merams sėkmingai šeimininkauti savo miestuose ir miesteliuose, ambicingai įgyvendinti sukurtas ir pergalę garantavusias vizijas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

LRVK (Dariaus Janučio) nuotr.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos