+

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Saulius Skvernelis (lrv.lt nuotr.)

Prieš kelias savaites į šalies prezidento postą kandidatuojantis Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Širvintose. Atsakydamas į susirinkusiųjų klausimus premjeras daug kalbėjo ir apie Vyriausybės sprendimus, ir apie savo planus, jei taptų šalies vadovu. Tada „Širvintų kraštas“ pateikė šalies vadovui klausimų, į kai kuriuos Ministras pirmininkas atsakė iš karto, kai ką, pasiteisinęs dideliu užimtumu ir glaudžiu darbo grafiku, pažadėjo pridurti laisvesnę akimirką. Pagaliau sulaukėme atsakymų.

Jums apsilankymas Širvintose ne pirmas. Su kokia žinia lankėte širvintiškius šį kartą?

Savo susitikimus su skirtingų savivaldybių gyventojais pradėjau vos tapęs ministru pirmininku. Tai buvo principinis sprendimas. Niekada nenorėjau užsidaryti nuo žmonių, siekiau iš pirmų lūpų girdėti problemas, pažiūrėti žmonėms į akis, atsakyti į visus klausimus.

Teko lankytis ir Širvintose, kalbėtis apie šios savivaldybės rūpesčius. Nuo neasfaltuojamų kelių iki miesto infrastruktūros projektų, kuriems reikia Vyriausybės paramos. Teko nemažai bendrauti su mere ir manau, radome geriausius sprendimus.

Šį kartą vykau ne tik kaip premjeras, bet ir kaip kandidatas į Lietuvos prezidentus. Pagrindinė žinia žmonėms – štai aš prieš jus. Vertinkit, kaip pasikeitė jūsų gyvenimai per dvejus metus. Kam pablogėjo, tas tikrai už mane nebalsuos. Ir labai teisingai. Tikiu, kad daugumai pagerėjo. Ir tikiu, kad ypač regionuose žmonės supras, jog pokyčiai nevyksta savaime. Reikėjo daug sunkių sprendimų, reikėjo pakovoti ir dėl vaiko pinigų, ir dėl didesnių pensijų, ir dėl darbo mokesčių mažinimo, ir dėl tos pačios pagalbos regionams.

Noriu užtikrinti darbų tęstinumą, noriu spėti padaryti kur kas daugiau ir tai yra mano įsipareigojimas visiems, taip pat ir širvintiškiams. Kita vertus, jei žmonių pasitikėjimo neturėsiu, matyt, tai bus aiškus ženklas, kad prieš tris, penkis, ar dešimt metų buvusi valdžia tvarkėsi geriau ir žmonės jos pasiilgo.

Kokie klausimai žmonėms labiausiai rūpėjo per susitikimą?

Matyt, jūs patys juos girdėjote. Labai įvairūs. Nuo pensijų iki santykių su kaimyninėmis šalimis, nuo kasdienių klausimų iki Lietuvos ateities vizijos. Suprantu, kodėl pokalbių temos tokios įvairios. Šiuo metu esu ministras pirmininkas ir prisiimu atsakomybę už visų praktiškai visas gyvenimo sritis. Nuo finansų iki žemės ūkio.

Visada stengiuosi atsakyti sąžiningai, niekada nežadu to, ko negalėsiu padaryti. Žmonėms atsakiau labai aiškiai. Pensijas kelsime toliau ir tai darysime gerokai sparčiau, nei tai darė valdžios iki mūsų. Toliau didinsime vaiko pinigus, nors jau garsiai girdime iš opozicijos ir net kai kurių kandidatų į prezidentus, kad ši idėja bloga ir ją reikia keisti ar net atsisakyti. Lietuva neturi būti dviejų greičių. Į priekį skriejantis Vilnius ir atsiliekantys visi kiti. Stiprinsim regionus. Jau pernai naujų darbo vietų ne Vilniaus regione susikūrė daugiau, nei sostinėje ir aplinkui. Tai geras ženklas. Turime sukurti gerovę visiems.

Beje, ir širvintiškiams. Turime rūpintis jūsų kasdienio gyvenimo kokybe. Tai stipriai priklauso nuo miestų valdžios, nuo merų, bet aš visada buvau labai atviras dialogui ir visada rasdavom geriausius sprendimus. Matau, kaip pagražėjo miestas, kas jame pastatyta ir ko dar trūksta.

Kuris į susitikimą atėjusių žmonių klausimas labiausiai nustebino?

Mane labiausiai nustebino, kad per susitikimus žmonės nedrįsta klausti klausimų apie mane, mano asmeninį gyvenimą, mano laisvalaikį. Dažnai kalbamės tik apie politiką.

Tokie susitikimai man yra vienintelis šansas parodyti, koks aš esu iš tiesų. Ne per televizoriaus ekraną, ne portalų antraštėse. Mano draugai, artimieji neatpažįsta manęs, kai esu tokiomis spalvomis piešiamas.

Puikiai suprantu, kodėl taip daroma. Suprantu, kaip vyksta ir rinkimų kampanija, kai vieni kandidatai pristatomi kaip neabejotini lyderiai, jiems jokių sunkesnių klausimų nėra, o apie mane bandoma iškasti viską nuo pat vaikystės. Prie to jau pripratau. Manau, Lietuvos žmonės irgi.

Galiu prisiekti, kad niekada gyvenime nesu pavogęs nė cento, niekada nesu paėmęs kyšio, viską laiką dirbau Tėvynės labui ir tai dariau sąžiningai. Taip, kaip mokėjau. Rezultatus jaučiame visi. Dabar bandoma aiškinti, kad viskas blogai ir tai reikia atsukinėti atgal. Ką gi, gyvename demokratinėje valstybėje ir jei žmonės taip nuspręs, taip ir bus.

Pabaigai, kas jums yra stipri Lietuva?

Tai vieninga valstybė be pamirštų žmonių ir pamirštų regionų. Tai valstybė, kuri žino ir gina savo interesus pasaulyje. Tai valstybė, kuria jos piliečiai tiki, kurioje jie jaučiasi saugūs ir laisvi. Bent jau man vienas svarbiausių dalykų – tai valstybė, kurioje demokratiškai dauguma išsirenka savo valdžią, o išrinktieji dirba žmonėms, o ne už jų nugaros stovinčioms siauroms interesų grupėms.

Ačiū už Jūsų mintis.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Anile, Jūsų atsakymas tam nepraustakūniui yra labai taiklus.

 • Anile parašė:

  To klausimas
  Arba jus neturite kur nusimaudyti, arba neturite kur pagiezos islieti. Paskaitykite kokia baseinu paskirtis. Ir baikit su tuo baseinu rasineti, kada kada. Atidarys kada bus laikas. Galimai skundas parasytas. Tai ir neatidaro

 • To Klausimėlis parašė:

  Ar ant dumblo kalno issivoliojote, kad taip norite praustis?

 • Širvintiškis parašė:

  Jei Skvernelis taptų prezidentu, tai dar daug ko sulauktume. O iš tų konservuotų vyžų -tik pačiulpti.

 • Klausimas parašė:

  Gal per prezidento rinkimus jau bus galima maudytis baseine?🤗

 • faktas parašė:

  Ne stebuklas, bet iš šitų visų geriausias.

 • Че Гевара parašė:

  o BL..t geras Širvintos lietuvos Centras

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+