Ką išmoko ir ko dar neišmoko opozicija?

Praėjusią savaitę LRT laida „Dienos tema“ kalbino dvi žinomas Seimo moteris – krikščioniškojo Tėvynės Sąjungos sparno atstovę Ireną Degutienę ir vieną „valstiečių žaliųjų“ lyderių Agnę Širinskienę. Šis pokalbis buvo apie tai, ką pastaruoju metu esame įpratę matyti Seime, kas įvairiais būdais transliuojama iš jo užkulisių. Pašnekovės pripažino, kad Seime yra susiklosčiusi nesveika atmosfera, o dėl tokios praktikos atsakomybė krenta ir opozicijos lyderiu karūnuojamam Gabrieliui Landsbergiui.

Neseniai pranešusi, kad yra nusivylusi politika ir po šios kadencijos nebekels savo kandidatūros naujuose rinkimuose į Seimą, Irena Degutienė prasitarė, kad Seime esama žodžių karo, kuris, reikia pripažinti, būna ir iš opozicijos pusės, be to – ne visada pamatuotas.

– Noriu pasakyti tai, kad ką stebiu šios kadencijos Seime: suprantu, kad mes galime turėti skirtingas nuomones, skirtingas pozicijas vienu ar kitu klausimu, bet yra labai daug asmeniškumų. Be abejo, kada tave asmeniškai kaip žmogų liečia, tai nori nenori ir gimsta tie žodžių mūšiai, žodžių karai, – sakė parlamentarė ir patikslino, kad turi omenyje Gabrieliaus Landsbergio smarkų gnybtelėjimą, įdūrimą Ramūnui Karbauskiui. – Ne jis visada pirmas būna, kartais pirmas būna R. Karbauskis, ir iš to gimsta, pavadinkime, tokia atmosfera, sakykim, gana įtempta visame Seime.

O juk šis pašnekesys galėtų būti ne tik apie santykius Seime, bet ir apie … mūsų rajono tarybą. Juk faktiškai jau ketvirtus metus, nuo pat naujosios kadencijos pradžios, praradusieji valdžią ėmėsi tokios pat politinės bendravimo taktikos, kokios laikosi visą pasaulį po savo kojomis norintis matyti Gabrielius Landsbergis. Bet koks bandymas konstruktyviai spręsti rajono problemas ketvirtus metus atsimuša į tą patį: opozicija nebalsuoja, iš principo balsuoja prieš ar susilaiko, o paskui dar ir šaiposi ar net kaišioja pagalius į ratus įvairioms tarnyboms skųsdama tai, kas vykdoma nusprendus demokratišku būdu – balsų dauguma. Kartais to kitaip, kaip kenkimu, nepavadinsi. Ar buvo tokie pat veiksmai iš opozicijos pusės per dvi ankstesnes kadencijas? Sunku kažką panašaus prisiminti. Pagaliau opozicija gerokai daugiau nuveiktų siūlydama galimus pakeitimus, alternatyvius sprendimo ir finansavimo variantus, o ne pasalūniškai pateiktais skundais ilgam įšaldydama projektus, kurių pati, būdama prie rajono vairo, net sapne neregėjo.

Tokios mintys į galvą ateina, kai, sakykime, mūsų rajono tarybos posėdžiai jaunajam „socialdemokratiečiui“ Giedriui Jozoniui tampa ne tribūna tokiems pasiūlymams pateikti, o tiesiog vieta pademonstruoti savo aroganciją. Gal taip bandoma nuslėpti nusivylimą dėl partijos prarastos įtakos, neišsipildžiusių asmeninių ir šeimyninių vilčių, bejėgiškumo padaryti taip, kaip pačiam šauna į galvą, o gal kitko ir nesugebama? Atrodo, kad tik epizodinėse politikos scenose kol kas suskubęs pasireikšti jaunuolis galėtų meistriškumo pasimokyti iš vyresniųjų, tačiau jis mieliau kartoja vištą mokančio kiaušinio monologus. Gal tai elementarios kultūros spraga? Panašu į tai. Štai ir minėtame televizijos pokalbyje buvo pastebėta, kad „ponui Landsbergiui“ reikėtų gerokai pergalvoti savo elgesį ir atitinkamai retoriką. Agnė Širinskienė priminė pavasario sesiją, kada buvo į vyresnius Seimo narius rodoma pirštu, kada buvo demonstruojamas gana arogantiškas elgesys. „Jei žmogus neišmoko kultūros namuose ar mokykloje, tai atitinkamai…“ – diplomatiškai nutylėjo parlamentarė.

Į klausimą, ar įmanoma bus pasiekti kažkokį konstruktyvesnį darbą, politikos sceną paliekanti Irena Degutienė prisipažino, kad pagal tai, ką šiandien girdi ir mato, – neįmanoma. Be abejonių, tą patį galima būtų pasakyti ir apie mūsų rajono opozicijos pastangas. Panašu, kad per šiuos trejus su puse metų buvusieji išmoko triukšmauti ir kaišioti kojas, tačiau naudingai dirbti būnant opozicijoje – ne.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • paskutiniam parašė:

  Mėgaukis „skaniu“ aromatu

 • > 2018-09-19 18:36 parašė:

  Nebezysk, lįsk atgal į tą savo krūvą – laikas žiemos miegui.

 • va taip parašė:

  Kai kam jau brisiaus galas ateina, o merei uz gerus darbus aciu

 • to Tai jau taip 2018-09-15 09:58 parašė:

  O padugnes taip gerai jaucia š kvapa? Ekstazes isdavoje randasi komentaras?

 • du batai parašė:

  Ar matete, kokia grazi aikstele prie ligonines padaryta? Net keista, kad skundikai neapskunde? Gal nepastebejo? O dabar gal asfalto nenugremš?

 • birute parašė:

  Palaikau Pinskuviene.

 • Anonimas parašė:

  teresei

  tai taip, bet juodinimas irgi atlieka savo funkcija
  juk ja labai puola

 • Teresė parašė:

  o kodėl manote, kad neperrinks? Su kuo nepakalbi – visi už Pinskuvienę.

 • Mikalda parašė:

  Tai su Pinskuvienes neperinkimu baigsis visos sventes ir darbai. Bus vel gili stagnacija be nieko. Na kokia egle pastatys pries Kaledas ir bus lafa. Liudnas gyvenimas laukia pripratus prie gero 🙁 nedaug liko tos laaimes simfonijos. Idomu kokio darbo imsis naujas meras? Dar dumblo nuo tilto Kazliskiu link yra? Gal ten, o gal kitur? Zodziu viska spres naujas meras?

 • 1-2-3 parašė:

  100 eurų banknotas yra trečias pagal populiarumą tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Lietuvoje 100 eurų banknotai sudaro 8, o 200 eurų banknotai – apie 2 proc. visų į apyvartą išleidžiamų banknotų. Dažniausiai Lietuvoje yra naudojami 20 ir 50 eurų banknotai.

 • janera parašė:

  Dabar tiek geru darbu pradeta, net neramu, kad skundikai neapskustu ir nebutu sustabdyti darbai.

 • to Anonimui 2018-09-15 08:53 parašė:

  Man visuomet smagu ziureti i skundikus , smeizikus ir purvo pilstytojus…. Pasimegaukite savo pasivuduriavimu smeizdami ir niekindami kitus…. Ar nuo to svaresni busite????? Abejoju…. Sunki smeiziko dalia…. Oi sunki…… Bet vis delto smagu, kad jusu blauzdikes skystos. Valgykite daugiau svieziu ridiku, o roputes irgi gerai uzderejo…

 • Tai jau taip parašė:

  Perskaičius straipsnį, supranti, kaip savikritiškai tiksliai pabaigoje jis pasirašytas: ,,ŠK“ – š… krūva.

 • Anonimui parašė:

  Jus labai geras paklusnus šuniukas be perstojo laižot ir laižot šeimininkei kojeles Darosi koktu.

 • Anonimas parašė:

  Labai teisingai viskas surasyta.

Kiti straipsniai:

Kaimas be kaimo pavadinimo

Informacija iš naujausio numerio: Kaip kiškis vanoja nustipusią mešką

Informacija iš naujausio numerio: Kodėl minios buvo nušvilptas Gabrielius Landsbergis?

Vietoje skundų – subtili užuomina

Parodė, kas bus su neištikimaisiais?

Informacija iš naujausio numerio: Ar sulauksime sekmadienį ko nors už 1 ct?

Informacija iš naujausio numerio: Ne pensininkams suprasti, kaip krizė nuskriaudė vargšą Kubilių

Didžioji socialdemokratų paslaptis

Kokių politinių jėgų merai surinktų didžiausias rinkėjų kariuomenes?

Pagal kieno patirtį valstybę valdytų Nausėda?

Ar per vieną dieną išnagrinėti vieną skundą laiko nepakanka?

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

Kodėl netaiko jokių nuolaidų už savitarną?

Pasiuntė žinutę, kad laikas išeiti?

Apie „turtingą“ Rasos žodyną

Kaip brangiai pasiskolintus pinigus naudingai perskolinti … pigiau?

Būtume patrauklesni, jeigu nebūtų skundų

Viskas, kas daroma, niekur nedings, liks žmonių gerovei

Kryžkelėje tarp direktyvų apačioms ir apačių balso viršūnėms

Pilietiškumas ar politiškumas?

Kam tos dirbtinės eilės prie taromatų?

Ką išmoko ir ko dar neišmoko opozicija?

Į Vilnių – „indišku“ autobusu skambant rusiškiems „bumčikams“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos