Alyvos filtras ir jo poveikis automobilio eksploatacijai

Alyvos filtras yra specialus valymo įrenginys, naudojamas vidaus degimo varikliui apsaugoti. Jis pašalina priemaišas iš tepalinės alyvos, variklio ir transmisijos alyvos bei hidraulinių skysčių. Jis pašalina nuosėdas ir kietąsias daleles, kurios susikaupia eksploatuojant mašiną. Vairuotojams svarbu žinoti, koks šio elemento poveikis automobilio eksploatacijai ir kada jį reikia keisti.

Kodėl reikia keisti automobilio alyvos filtrą?

Automobilis jūsų nenuvils, jei juo tinkamai rūpinsitės. Jį reikia reguliariai prižiūrėti, keisti uždegimo žvakes, alyvą ir filtrus. Priešingu atveju jis neveiks visu pajėgumu.

Transporto priemonei važiuojant alyvoje kaupiasi degimo dujos iš cilindrų. Tai neigiamai veikia alyvos tepimo galią. Be to, tarp metalinių variklio dalių atsiranda trintis, dėl kurios susidaro drožlių. Dėl to susidėvi guoliai.

Jei žmogus svarsto, ar reikia keisti alyvos filtrą, jis turėtų prisiminti šio elemento funkciją. Jis pagerina alyvos sudėtį, pašalindamas priemaišas, kurios tepalą paverčia abrazyviniu mišiniu. Laikui bėgant jame susikaupia maksimalus priemaišų kiekis, todėl jis nustoja atlikti savo pagrindinę funkciją. Jei tai nebus padaryta, kyla pavojus, kad variklis greitai taps netinkamas naudoti. Taip yra dėl to, kad tepalas pasieks neapdorotas darbines dalis. Dėl to jėgos agregatas greitai susidėvės. Alyvos slėgio įspėjamoji lemputė neužsidegs. Dėl šios priežasties svarbu nepamiršti, kaip dažnai reikia keisti alyvos filtrą.

Kada ir kaip dažnai reikia keisti alyvos filtrą?

Alyvos filtras apsaugo transporto priemonę nuo įvairių pažeidimų ir neleidžia varikliui susidėvėti anksčiau laiko. Filtro tarnavimo laiką galima prailginti naudojant kokybišką sintetinę alyvą. Ji beveik niekada neužkimš šio elemento.

Specialistai rekomenduoja filtrą keisti kartu su alyva. Vidutiniškai tai daroma kas 10 000 km, tačiau dažnumas gali skirtis priklausomai nuo automobilio modelio, pagaminimo metų ir kitų veiksnių. Jei automobilis yra dyzelinis, alyvą galima keisti kas 15 000 km.

Pasitaiko atvejų, kai filtras tampa netinkamas naudoti anksčiau laiko. Apie tai, kad jis užsikimšęs, galima spėti pagal netiesioginius požymius. Būtina įvertinti alyvos užterštumo laipsnį, tam reikia ištraukti matuoklį. Taip pat būtina įsiklausyti į variklio veikimą, stebėti jo galios indikatorių. Jei filtras yra labai užterštas, jis gali skleisti stuksenimo garsą. Mašina taip pat taps mažiau jautri. Jei šie požymiai pasireiškia, kreipkitės į autoservisą, kad būtų įvertintas ir, jei reikia, pakeistas filtras.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top