Muzikuodami ir tardamiesi sutartinai žingsniuoja gyvenimo keliu

Alvyda ir Artūras Krapai jau 20 metų dalyvauja Anciūnų kapelos veikloje.

Alvyda ir Artūras Krapai jau 20 metų dalyvauja Anciūnų kapelos veikloje.

Anciūnuose gyvenantys Alvyda ir Artūras Krapai – vieni iš aktyviausių saviveiklininkų, ne tik muzikuojantys garsiojoje Anciūnų kapeloje, bet ir puoselėjantys teatrinį meną. Gražiai, darniai ir kūrybingai porai ateinantys metai išskirtiniai – Alvyda ir Artūras švęs 35 metų santuokinio gyvenimo jubiliejų. Atsirado unikali proga pasisvečiuoti Krapų namuose. Juolab kad tai ypatinga šeima: dorais žmonėmis užauginusi, išauklėjusi ir gyvenimo keliu išlydėjusi net 4 vaikus: du sūnus ir dvi dukteris, besidžiaugianti keturiais anūkais. 

Meilė prasidėjo morkų lauke

Nuolat besišypsantys Alvyda ir Artūras Krapai atrodo labai jaunatviškai, nors jau beveik 35 metus drauge eina per gyvenimą. Pasidomėjus, kurgi buvo tos gražios meilės pradžia ir pirmasis pasimatymas, abu sutuoktiniai tvirtino, jog morkų lauke studentiškos talkos metu. Pasirodo, abu mokėsi tame pačiame Buivydiškių žemės ūkio technikume: Alvyda studijavo agronomiją, o Artūras krimto veterinarijos mokslus.

Alvyda ir Artūras Krapai - Buivydiškių žemės ūkio technikumo studentai. 1983 m.

Alvyda ir Artūras Krapai - Buivydiškių žemės ūkio technikumo studentai. 1983 m.

Alvyda Krapienė. 1983 m.

Alvyda Krapienė. 1983 m.

Keturiolikmetis Artūras Krapas Trakuose. 1978 m.

Keturiolikmetis Artūras Krapas Trakuose. 1978 m.

– Alvyda sakosi, jog mane pirmą kartą pastebėjo Žvėryno troleibusų žiede, – juokėsi Artūras. – Aš, tuomet pirmakursis studentas, atvykau į Vilnių iš Elektrėnų rimtai mokytis, pratinausi prie didmiesčio aplinkos, todėl į nieką nereagavau. O didžiausią dėmesį ji parodė, kai būsimųjų agronomų ir veterinarų grupės darbavomės morkų lauke, dorojome morkų derlių. Tuomet ji mane morkomis apmėtė ir atkreipė mano dėmesį.

– Tikrai taip, – tvirtino Alvyda, – pirmasis pasimatymas įvyko morkų lauke. Tai smagus studentiškos jaunystės prisiminimas. Nuo to laiko technikumo koridoriuose persimesdavome vienu kitu žodžiu. Po kelių mėnesių su bendramoksliais apsilankėme kavinėje, taip ir prasidėjo mūsų draugystė, pasibaigusi vestuvėmis.

Susituokė Alvyda ir Artūras labai jauni, jai buvo 18, o jam – 19 metų.

Laimę surado Anciūnuose

Artūras yra tikras miesto vaikas, gimęs Marijampolėje, o augęs Elektrėnuose. Artūras mokėsi pavyzdinėje Elektrėnų 1-oje vidurinėje mokykloje, kur visi dalykai buvo dėstomi sustiprintai. Gabiam jaunuoliui ir mokslai sekėsi puikiai, todėl Buivydiškių technikumą baigė su pagyrimu, kaip pats sako, „raudonu diplomu“. Po studijų Buivydiškėse nebuvo sunku įstoti ir į Veterinarijos akademiją: baigusiam su pagyrimu teko laikyti tik vieną stojamąjį egzaminą.

Alvyda Krapienė Buivydiškių žemės ūkio technikumo scenoje.

Alvyda Krapienė Buivydiškių žemės ūkio technikumo scenoje.

Buivydiškių žemės ūkio technikumo ansamblis (prie būgnų sėdi Artūras Krapas).

Buivydiškių žemės ūkio technikumo ansamblis (prie būgnų sėdi Artūras Krapas).

Alvyda kilusi iš Levaniškio kaimo, taip sakant – vietinė. Savas kraštas pažįstamas, todėl ir būsimąjį vyrą dažnokai į savo gimtinę pasikviesdavo.

– Jau nuo antro kurso dažną savaitgalį su Alvyda atvažiuodavome į jos gimtąjį Levaniškį, – prisiminimais dalijosi Artūras Krapas, – Vlado Žvirblio kolūkyje atlikau dvi praktikas, todėl pažinojau visus kolūkio žmones, ypač jaunimą. Alvyda po technikumo baigimo irgi pradėjo dirbti šiame kolūkyje. Man dar buvo likę mokytis vieneri metai. Tada ir susituokėme. Po studijų gavau paskyrimą į pavyzdinį ir stiprų Želsvelės kolūkį Marijampolės rajone, tačiau kažkokia vidinė trauka privertė palikti Suvalkiją ir surasti savo laimę Anciūnuose.

Jaunų specialistų Krapų Anciūnuose buvo laukta, jauna šeima buvo apgyvendinta viename kambarėlyje. Iš karto buvo sunkoka, bet tam ir jaunystė, kad sunkumai nebūtų baisūs. Netrukus kolūkis pastatė namą, kuriame Krapai, užauginę vaikus ir palydėję savarankiško gyvenimo keliu, tebegyvena iki šiol.

Saviveiklinio meno ėmėsi dar būdami mokiniai

Ir Alvyda, ir Artūras yra labai muzikalūs. Alvyda mokykloje dainavo nuo pirmos klasės.

– Mane dainuoti Zibalų mokykloje mokino šviesios atminties mokytojas Viktoras Kiškis, – muzikiniais prisiminimais dalijosi pašnekovė. – Pirmą kartą į sceną išėjau būdama devynerių. Pirmasis debiutas buvo Širvintų kultūros namų scenoje. Būdama paauglė, šokau Anciūnų tautinių šokių kolektyve, Buivydiškių technikume dainavau dėstytojų chore.

– O aš, – pritarė Artūras, – scenoje jau nuo septintos klasės, grojau Elektrėnų 1-osios vidurinės mokyklos estradiniame ansamblyje, linksminome bendraamžius šokiuose, šimtadienių šventėse, išleistuvėse, vykdavome į kitas mokyklas. Daug patirties pasisėmiau technikume: grojau estradiniame ansamblyje, diksilendo grupėje, pučiamųjų orkestre, netgi po studijų spėjau su Želsvelės kolūkio kaimo kapela sudalyvauti Respublikinėje dainų ir šokių šventėje.

Didžiausias Krapų turtas - dorais žmonėmis užauginti keturi vaikai.

Didžiausias Krapų turtas - dorais žmonėmis užauginti keturi vaikai.

Verta pažymėti, jog Alvyda ir Artūras Krapai jau 20 metų dalyvauja Anciūnų kapelos veikloje, savo dainomis ir muzika virpina ne tik kraštiečių, bet ir viso rajono žiūrovų širdis. Dažnas spėjo įsitikinti, jog Anciūnai garsėja ne tik kaimo kapela, bet ir dramos veikalų pastatymais. Teko ir Artūrą, ir Alvydą matyti scenoje atliekant vienokį ar kitokį vaidmenį. Ypač dažna scenoje Alvyda, vaidinanti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pasmalsavus, kaip ir kodėl atsirado polinkis imtis aktorinio meno, ar lengvai pavyksta įkūnyti vieną ar kitą herojų, Alvyda Krapienė buvo atvira:

– Tiesiog atėjo toks laikas pabandyti kažką suvaidinti. Pabandžiau – pavyko. Scenarijus šventėms rašo Rita ir Gediminas Makauskai. Jie ir vaidmenis parenka. Tikriausiai tas polinkis vaidinti buvo kažkur giliai pasislėpęs, atėjus brandai, jis pasireiškė. Smagu būti scenoje ir perduoti žiūrovui įkūnytų herojų emocijas. Labai patinka vaidinti mūsų mažiesiems žiūrovams ir džiuginti jų mažas širdeles.

Gebėjimas tartis, dalytis džiaugsmais stiprina šeimą

Anciūnų krašto žmonės patvirtins, kad Krapų šeima yra graži šeima. Paprašius pasidalyti darnios šeimos receptu, abu sutuoktiniai patvirtino:

– Paprasčiausiai sutapo mūsų gyvenimo tikslai, norai, pomėgiai gyventi gražioje aplinkoje, turiningai praleisti laisvalaikį, muzikuoti, dainuoti, drauge darbuotis, tartis, dalytis džiaugsmais ir rūpesčiais. Mes visada ir visur kartu, taip savaime yra išsivystęs saugus, artimas ir glaudus ryšys. Užauginome ir išleidome į gyvenimą 4 vaikus: Edvardą, Nerijų, Juditą, Ingridą. Vaikai, sukūrę savo šeimas, gyvena du Norvegijoje, o du Vilniuje. Džiaugiamės anūkais Emilijumi ir Gabriele, besimokančiais Norvegijoje, antroke Austėja, o Sarai lapkričio pabaigoje sukaks vieneri. Turime gražių svajonių – sulaukti daugiau anūkų!

Anciūnų kapela.

Anciūnų kapela.

Galima tik pavydėti sutuoktiniams Krapams energijos ir spartos. Jie suspėja ir savo tiesioginius darbus nudirbti, ir sodybą tvarkyti, ir namais pasirūpinti, ir saviveikloje dalyvauti.

– Kai yra didelis noras, spėjame viską, – šypsojosi Alvyda ir Artūras.

Graži ir darni Krapų šeima.

Graži ir darni Krapų šeima.

Daugiau nei du dešimtmečius Artūras Krapas verčiasi privačia veterinarijos gydytojo veikla, Alvyda Krapienė dirba Zibalų mokykloje ir darželyje. Abu nuolat apsupti žmonių, yra darbštūs ir paslaugūs. Paprašyti pasidalyti palinkėjimais su Širvintų krašto žmonėms, Alvyda ir Artūras sakė:

– Mes dar nebuvome tokioje šalyje, kuri mums būtų jaukesnė už Lietuvą. Čia mūsų namai, artimiausi ir brangiausi žmonės. Linkime visiems kraštiečiams, mus pažįstantiems ir besiklausantiems Anciūnų kapelos muzikos, didelio optimizmo įveikiant įvairias negandas, gražaus ir nuoširdaus tarpusavio bendravimo. Padidinkime drauge gerumo ir nuoširdumo dozę ir gyvenimas bus gražus bei prasmingas.

Romas Zibalas

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Krapų šeimos asmeninio albumo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Muzikuodami ir tardamiesi sutartinai žingsniuoja gyvenimo keliu”

 1. zps parašė:

  Fainuoliai,puikus,iniciatyvus,malonus mano zmonos giminaiciaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 2. Anonimas parašė:

  Džiaugsmo ir laimės Jiems… Asmeniškai pažįstu šiuos visada linksmus ir pozityvu sklindančius žmones!!!

 3. as parašė:

  Puikūs žmonės.

 4. Liuks parašė:

  Labai grazi, darni seima.

Comments are closed.

scroll to top
+