Sausio 15-oji – Igno Šeiniaus mirties diena

Diplomato ir rašytojo Igno Šeiniaus kapas Solnos kapinėse, Stokholme. Ten pat palaidotas ir 2010 metais miręs jo sūnus Irvis, Širvintų krašto garbės pilietis. LR ambasados Švedijoje nuotrauka

1959 metų sausio 15 dieną Švedijos sostinėje Stokholme mirė lietuvių ir švedų rašytojas, Lietuvos diplomatas Ignas Jurkūnas-Šeinius.

Turbūt tarp apsišvietusių krašto žmonių nėra abejojančių, kad Šeiniūnuose gimęs, Bagaslaviškyje, Musninkuose mokyklą lankęs Ignas Šeinius yra labiausiai pagarsėjęs ne tik Širvintų krašto literatas, žurnalistas (redagavo „Lietuvos aidą“), bet ir politikas.

Tarpukariu Ignas Šeinius dirbo diplomatinį darbą Švedijoje, bet tarnybą ilgam paliko po 1926-ųjų karinio perversmo. Vėliau darbavosi ir Lietuvoje. 1939 metais jis buvo paskirtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus įgaliotiniu Vilniaus krašte. 1940 metais Lietuvą okupavus sovietams, prie Klaipėdos nelegaliai perėjo SSSR-Vokietijos sieną ir pasitraukė į Švediją. 1943 metais jis gavo Švedijos pilietybę, pasikeitė pavardę į Scheynius.

Diplomatui ir rašytojui atminti Širvintose esanti Igno Šeiniaus gatvė – ne vienintelė Lietuvoje. 2018 metais Vilniaus miesto savivaldybė bevardę gatvę Pupinėje pavadino Igno Šeiniaus gatve. Igno Šeiniaus gatvė yra ir Kaune, I Julijanavoje.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top