Pokyčiai bus naudingi ir specialistams, ir klientams

kuriame_ateiti

Švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė sako, kad projektinė veikla suteikia galimybę tobulinti kasdienį darbą, gerinti materialinę bazę.

Švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė sako, kad projektinė veikla suteikia galimybę tobulinti kasdienį darbą, gerinti materialinę bazę.

– Spartūs visuomenės gyvenimo pokyčiai mus nuolat verčia galvoti apie tai, kaip įveikti tų pokyčių keliamas problemas, kokias darbo organizavimo formas pasirinkti, kad būtų užtikrinta maksimaliai efektyvus darbas, – sako Širvintų rajono švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė. – Viena iš šių naujų darbo formų yra projektinė veikla. Ji suteikia galimybę tobulinti kasdienį darbą, gerinti materialinę bazę, ugdyti kompetencijas, užmegzti partnerystės ryšius. 2012 metais mūsų Švietimo centras dalyvavo 8-iuose Europos Sąjungos (ES) finansuojamuose projektuose. Buvome 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų remiamų projektų „Piliečio žadintuvas“, „Debatų metodikos integravimas į formaliojo švietimo sistemą“ partneriai (šie projektai jau baigti). Šiemet tebevykdomi ES finansuojami projektai: „Mokytojų, tėvų ir vaikų partnerystės ir bendradarbiavimo tinklo kūrimas nacionaliniu lygmeniu“, „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“, „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Dalyvaujant pastarajame projekte gautas skaitmeninis fotoaparatas, spausdintuvas, kopijavimo aparatas, mūsų Švietimo centre gerąją darbo patirtį perima 2 stažuotojos. Beje, mūsų ir Joniškio švietimo centrai konkurse dėl stažuotojų dalyvavo vieni pirmųjų Lietuvoje. Nepabūgome naujovės ir, manome, kad ji pasiteisins.

Širvintiškiai ir miesto svečiai, eidami pro buvusio kino teatro pastatą, kuriame dabar įsikūręs rajono Švietimo centras, pastebi, jog gana intensyviai vykdomi statybos darbai. Įsibėgėja projektas „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“ (ES Sanglaudos skatinimo veiksmų programa, veiksmų programos prioritetas: „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“). Apie dalyvavimą jame ir kalbamės su Švietimo centro Neformaliojo ugdymo organizatore Daiva Chadusevičiene ir specialiąja pedagoge Rasa Kazlauskiene:

Specialioji pedagogė Rasa Kazlauskienė tikisi, kad gegužę Pedagoginė psichologinė tarnyba jau dirbs rekonstruotose patalpose.

Specialioji pedagogė Rasa Kazlauskienė tikisi, kad gegužę Pedagoginė psichologinė tarnyba jau dirbs rekonstruotose patalpose.

– Tie rajono gyventojai, kuriems nėra tekę susidurti su švietimu, galbūt nė nesusimąsto, kas ir ką veikia Vilniaus gatvės 81 – uoju numeriu pažymėtame buvusio kino teatro pastato antrajame aukšte?

– Nuo 2004 m. čia įsikūręs Švietimo centras, vadovaujamas direktorės Daivos Vinciūnienės. Tik įsikėlus atrodė, kad tai labai erdvios patalpos ir visiems – tiek dirbantiems, tiek lankytojams vietos užtenka. Bet lankytojų vis daugėjo. Dažni Švietimo centro svečiai ne tik rajono mokytojai ar mokiniai. Prie jų gausaus būrio prisidėjo Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, užsienio kalbų kursų, vakarų „Susitikime Švietimo centre“ dalyviai.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Chadusevičienė teigimu, darbo sąlygos labai pagerės.

Neformaliojo ugdymo organizatorės Daivos Chadusevičienės teigimu, darbo sąlygos labai pagerės.

Nuo 2008 m. teko dar labiau susiglausti – prie Švietimo centro prijungus Pedagoginę psichologinę tarnybą į tas pačias patalpas atkeliavo šios tarnybos specialistai, jų turimas turtas ir, aišku, jų lankytojai. Nuo tada gyvenimas tapo dar judresnis. Salė rytą turi būti pritaikyta vaikų tyrimams, po pietų seminarams, o vakare – kompiuterinio raštingumo kursams. Tai sukelia nepatogumų ir reikalauja papildomų laiko sąnaudų specialistams. Tai viena problemos pusė. Kita – daug svarbesnė – nuo to nukenčia mūsų lankytojai. Kartais jie priversti stebėti, kaip tobulėja mūsų „greitojo kraustymosi“ įgūdžiai. O juk Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje besilankantiems labai svarbus konfidencialumas.

Kokios išeities ieškota ir kokių galimybių atsirado, kad padėtis pasikeistų?

– Situacija turėtų gerokai pasikeisti įgyvendinus ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“, kuriame Švietimo centras dalyvauja. Gauta 568 700 Lt buvusios kino operatorinės patalpų (149,15 kv.m) rekonstravimui, keičiant paskirtį į Švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos patalpas. Švietimo centras partnerio teisėmis pasirašė trišalę sutartį su Ugdymo plėtotės centru ir UAB „Irdaiva“. Štai jau pradėti remonto darbai, kuriuos planuojama baigti iki 2013 m. gegužės 8 d. Tikimės, kad darbai bus atlikti laiku ir kokybiškai. Be to, dalyvaujant šiame projekte gauta ir įrangos (klaviatūra su programine įranga ir kompensuojamoji pelė, fotoaparatas, interaktyvi lenta SMART, dokumentų kamera SMART, projektorius).

Sparčiai vyksta rekonstravimo darbai.

Sparčiai vyksta rekonstravimo darbai.

– Kokių pokyčių, įgyvendinus šį projektą, tikitės?

– Džiaugiamės, kad šie pokyčiai bus naudingi į Švietimo centrą atėjusiems vaikams, tėvams, pedagogams ir svečiams. Bus sudarytos geresnės sąlygos išklausyti kiekvieną besikreipiantį pagalbos: vaiką, šeimos narį, mokytoją, specialistą. Smagu, kad Švietimo centro specialistai turės patogias darbo sąlygas, atskirus, modernius kabinetus. Tinkama darbo aplinka ypač naudinga kasdienėje specialistų veikloje dirbant su vaikais. Pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai galės aptarnauti didesnį vaikų skaičių, klientams nereikės laukti eilės. Tinkamesnės sąlygos bus vaikų, tėvų, mokytojų konsultavimui, seminarų organizavimui, mokymams rajono bendruomenės nariams, olimpiadų, konkursų, kūrybinių darbų parodų organizavimui, jaunimo mokymams ir daugybei kitų veiklų, kurias įgyvendina Švietimo centro specialistai ir kuriose laukiami visi rajono gyventojai.

– Ačiū už pokalbį. Lauksime darbų pabaigos ir gerų naujienų pasikeitus darbo sąlygoms.

Aldona Bareckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

12 Atsakymų į “Pokyčiai bus naudingi ir specialistams, ir klientams”

 1. Kierra parašė:

  lasix diet 47535 nexium %[[[

 2. jszuahxctlx parašė:

  9zklR1 zksdorpiivsi

 3. Vieznaka parašė:

  rašo:Architektūrinis SELFRIDGES sprendimas išties įspūdingas, bet kiek teko būti viudje, tai nusivyliau sąsajos su eksterjeru nebuvimu. Tiesiog dar vienas prekybos centras viudje

 4. to jbxc parašė:

  Tai TU bijai KOMENTARU ir miegoti negali ramiai CHA CHA CHA
  – Bijai Vilko Neik I Misk

 5. jbxc parašė:

  be komentaru irgi labai gerai.

 6. Baltas Wilkas parašė:

  Malonu matyti, kad į tinklapį grįžta komentarai

 7. A - bazę. parašė:

  o aplamai kam ta kontora reikalinga

 8. Anonimas parašė:

  Daiva Vinciūnienė – butu gera ir protinga “ATŽALYNO “ direktorė . Džiaugiamės ir laukiame.

 9. wlade parašė:

  bijai komentaru- nedaryk tinklapio. o kvailiems komentarams yra policija ir galimybe blokoti IP. tai va.

 10. jo parašė:

  Kino Sirvintose jau tikrai niekas neis ziuret. Ir nueis pastatas i istorija. Nu gerai kad db kam nors bus naudinga.s

 11. aho parašė:

  nu va jau linksmiau su komentarais

 12. Anonimas parašė:

  Džiaugiamės ir laukiame.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+