Anciūniškiai šventė Jurgines

Šventės dekoracijos priminė lauko darbų pradžią.

Šventės dekoracijos priminė lauko darbų pradžią.

Balandžio 26 dieną Anciūnuose po atviru dangumi įvyko pavasario sutiktuvių šventė „Atverkime Jurginių vartus“. Tai jau tradicinis Jurginių renginys, kultūros namų kiemelyje vykstantis nuo 2010 metų, sudominantis krašto žmones savo išskirtiniu dėmesiu senosioms lietuvių tradicijoms bei papročiams. Jurginių šventė – itin laukiamas pavasario kvieslys, sutraukiantis minias žiūrovų iš aplinkinių kaimų, Širvintų, Vilniaus, Ukmergės. Verta pažymėti, kad išskirtinė Jurginių šventė Anciūnuose vyksta aktyvios kaimo bendruomenės pastangų dėka.

Šeštadienio popietę Jurginių šventėje saviveiklininkai Alvyda Krapienė, Rita Makauskienė ir Gediminas Makauskas priminė papročius, dainavo apeigines dainas, pasveikino, atgimstančią gamtą.

Vėliau vyko teatralizuotas koncertas, vaidybinius intarpus meistriškai atliko šeimininkė (Eugenija Stankevičienė) ir keturi jos „neženoti“ sūnūs (Eimantas Stundys, Kęstas Stankevičius, Karolis Ruseckas ir Ernestas Ruseckas). Koncertavo Juodiškių kultūros namų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ingridos Didžiokienės, dainavo Vilmos Gudeikaitės ir Ingridos Didžiokienės duetas, šventės dalyvius linksmino Anciūnų kaimo kapela, vadovaujama Gedimino Makausko.

Čia pat liepsnojo laužas, prie jo vikriai sukosi šeimininkės pakviesti „kulinarai“ vyrai, jie spirgino keptuvėse lašinius, daužė kiaušinius, ruošė svečiams svarbiausią Jurginių patiekalą – lauke keptą kiaušinienę. Šis paprotys atėjo iš labai senų laikų, kai Šv. Jurgio dieną smagiai švęsdavo ne tik žemdirbiai, bet ir arkliaganiai. Jie, iš savo šeimininkų susirinkę vištų kiaušinius, gamindavo ant laužo suneštinę kiaušinienę.

Šiemet Anciūnų krašto gyventojai ir svečiai mėgavosi saviveiklinio meno kolektyvų pasirodymais, vaikai jodinėjo Ingos ir Arūno Kežučių į šventę atvežtais poniais, dalyvavo žaidimuose ir atrakcionuose, visi suaugusieji turėjo unikalią galimybę būti paskraidinti parasparniu, pažvelgti į savo tėviškę iš paukščio skrydžio. Netrūko kalbų, juoko, bičiuliškų pašnekesių. Pasirodo, kad žmonėms visai nebūtini fejerverkai ar tūkstančius kainuojantys populiarių atlikėjų koncertai. Vaikai, stebėdami, kaip suaugusieji dalyvauja šventėje, skatinami domėtis savo protėvių papročiais.

Romas Zibalas

[imagebrowser id=345]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Anciūniškiai šventė Jurgines”

 1. Аноним parašė:

  nu kak xoroso

 2. Anonimas parašė:

  Vien kapela ko verta. Niekur taip grazu nebuna.

 3. wow parašė:

  Tas pats per ta pati.

 4. vida parašė:

  Anciunai saunuoliai.

Comments are closed.

scroll to top
+