Pasiprašė nakvynės ir apvogė

Teismai Viktorui P. tikrai ne naujiena, nors vos per penkiasdešimt perkopęs vyras teistumų skaičiumi nusileistų ne vienam ir daug jaunesniam rajono gyventojui. Pirmąkart nuteistas dėl nužudymo, Viktoras paskui dar tris kartus išgirdo nuosprendžius dėl vagysčių, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Pastaruosius du kartus Viktoras P. apskritai išvengė belangės, už savo poelgius atsipirkęs pinigine bauda ir laisvės apribojimu. 

Galimas dalykas, tokios lengvos pastarųjų nusižengimų atomazgos jei nepastūmėjo, tai nesutrukdė daryti naujų nusikaltimų.

Penktą kartą į teisiamųjų suolą sėdęs Viktoras P. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu, vagystėmis ir sukčiavimu.

Jau paskyrus 6 mėnesių laisvės apribojimą, Viktoras P. 2012 metų liepos 5-ąją, apie 2-3 val. nakties, Beržės kaime, būdamas E.A. namuose, iš lentynoje po stalu gulėjusios piniginės nugvelbė elektroninę mokėjimo kortelę su PIN kodu, kuris buvo užrašytas ant lapelio ir užklijuotas ant elektroninės mokėjimo kortelės. Po keliasdešimties minučių atsidūręs prie bankomato Širvintose, Plento gatvėje, Viktoras iš E.A. sąskaitos paėmė 400 Lt, o paskui per du kartus dar po 200 Lt.

Tą pačią dieną, apie 18-19 val., būdamas E.A. namuose, jis iš kambaryje stovėjusios spintos pagrobė rudos spalvos verstos odos žieminę striukę, juodos spalvos odinę žieminę striukę, dvi juodos spalvos odines rudenines striukes, dvi naujas striukes ir E.A. padarė 1400 Lt turtinę žalą.

Paaiškėjo, kad šiuos nusikaltimus Viktoras P. visas šias vagystes padarė po išgertuvių su namo savininku E.A. Kol apgirtęs savininkas miegojo, Viktoras ne tik surado banko kortelę, bet ir suspėjo atsibastyti į Širvintas ir iš sąskaitos paimti pinigų, paskui – degalinėje nusipirkti alaus, cigarečių bei grįžti į Beržės kaimą.

Pasigedęs kortelės, E.A. iš pradžių įtarė iš vakaro namuose apsilankiusį vieną jauną vaikiną. Striukes Viktoras pagrobė per tą dieną toliau vykusias išgertuves, kai namo savininko ir jų svečių buvo išvarytas miegoti į daržinę. Eidamas miegoti, Viktoras iš namų paėmė ne tik patalynę, bet ir drabužius. Daržinėje Viktoras teigia gyvenęs dar kelias dienas.

Po šių išgertuvių namo savininkas E.A. išvažiavo ir daugiau kaip pusantro mėnesio nesilankė savo namuose. Grįžęs rugpjūčio 27-ąją, jis pastebėjo, kad išdaužtas dvigubas lango stiklas bei išlaužta durų pakabinama spyna, nusuktas lankelis. Įėjęs į namą, E.A. pastebėjo, kad, be minėtų striukių, dar pagrobtas benzopjūklas „Jonsered“, benzininis trimeris, elektrinis aparatas kraujo spaudimui matuoti. Iš viso, pasak savininko, pagrobta turto už 3000 Lt. Jis įtarė, kad namus apvogė „asmuo, vardu Viktoras, kurį buvo priėmęs nakvynei“.

Pradėjus aiškintis šių vagysčių aplinkybes, atsirado liudytojas, kuriam Viktoras P. siūlė pirkti benzininio pjūklo grandinę. Tos pačios dienos vakare pas minėtą liudytoją B. vėl atėjęs Viktoras vilkėjo dvi striukes ir siūlė jas pirkti.

Viktoras P. prisipažino dėl mokėjimo kortelės ir drabužių vagysčių, sakė pardavęs ir grandinę, kurią iš kažkur gavo, tačiau neigė grobęs motorinį pjūklą, trimerį bei kraujo spaudimo matuoklį, nors sakė žinojęs, kad namo savininkas juos turėjo. Teismo nuomone, tyrimo metu surinkti duomenys neleidžia manyti, kad šiuos prietaisus pavogė Viktoras P. Galimas dalykas, kažkas kitas buvo įsibrovęs į namą, kol savininkas buvo išvykęs.

Už striukių ir mokėjimo kortelės vagystes, pasinaudojimą kortele ir pinigų vagystę Širvintų rajono apylinkės teismas Viktorui P. skyrė galutinę 2 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymą atidėjo 2 metams. Nuteistasis įpareigotas šiuo laikotarpiu dirbti ar būti užsiregistravęs Darbo biržoje, taip pat atlyginti 2120 Lt turtinę žalą, kurią patyrė Beržės kaimo gyventojas E.A.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+