Kelių tvarkymo darbai netrukus bus pradėti

Prieš pat Šv. Velykas „Širvintų kraštui“ paskelbus Savivaldybės pranešimą, kad, šylant orams, Savivaldybė jau sulaukia rajono gyventojų skambučių ir kreipimųsi dėl kelių greideriavimo, duobių lyginimo ir kitų darbų.

„Tiksliai žinome šią problemą ir suprasdami žmonių patiriamus nepatogumus informuojame, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos iki šiol nė vienai šalies savivaldybei nėra skyrusi lėšų kelių priežiūrai vykdyti. Tik gavus lėšas yra sudaromi tikslūs sąrašai ir tvirtinamas Tarybos sprendimas konkretiems objektams tvarkyti,“ – informavo Savivaldybė ir atsiprašė už nepatogumus, pažadėjo apie darbų pradžią gyventojus informuoti.

Baigiantis šventinei savaitei į redakciją paskambinęs skaitytojas teigė suabejojęs šiuo pranešimu. Per Šv. Velykas ir po jų skaitytojas keliavo per Lietuvą ir kai kuriose savivaldybėse matė, kad keliai šviežiai nugreideriuoti, sutvarkyti. „Ar čia tik mums dar neskyrė, ar kažko nepadarėme?“ – domėjosi laikraščio skaitytojas.

Apie tai pasiteiravome Širvintų rajono savivaldybės. Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė mus informavo, kad iki praėjusios savaitės pabaigos lėšų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Širvintų rajono savivaldybė dar nebuvo gavusi.

„Mūsų žiniomis, kaip ir aplinkinių rajonų savivaldybės. Apie lėšų skyrimą sužinojome kovo 28 d. Nedelsiant Administracijos specialistai parengė Tarybos sprendimo projektą, jis bus svarstomas balandžio 10 d. (taigi šiandien, – Red. past.). Jau pradėtos ir viešųjų pirkimų procedūros dėl kelių tvarkymo (žvyravimo, duobių lyginimo, greideriavimo ir kt.) darbų. Geriausiu atveju (jei nebus skundų ir kt. trukdžių), sutartis gali būti pasirašyta balandžio pabaigoje. Tik tada ir bus pradėti darbai. Juo labiau, kad ir oro sąlygos darbų atlikti dar neleidžia,“ – rašoma Savivaldybės atsakyme.

„Širvintų krašto“ žiniomis, kovo 28 dieną Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos savivaldybėms paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšas vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, rekonstruoti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti. Iš viso paskirstyta beveik 86 mln. eurų, iš jų per 20,64 mln. – Vilniaus apskrityje. Laikinai einančio direktoriaus pareigas Vitalijaus Andrejevo įsakyme Širvintų rajono savivaldybei numatyta skirti 868,7 tūkst. eurų. Tai dvigubai daugiau, nei, sakykime, Visagino savivaldybei. Panašiai lėšų, kaip ir Širvintų rajonui, skirta Joniškio, Lazdijų rajonams.

Reikėtų pridurti, kad prieš Šv. Velykas Susisiekimo ministerija skyrė finansavimą Širvintų rajono savivaldybės parengtam projektui „Pėsčiųjų, dviračių tako įrengimas nuo Vilniaus g. 142A, Širvintų m., iki kelio Paširvintis-Juodiškiai-Giedraičiai 4302 sankryžos“ įgyvendinti.

Ministro Roko Masiulio įsakymu skirtas 163 tūkst. 599,69 Eur finansavimas iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“.

ŠK

     
Naujausi komentarai
 • per parašė:

  per gaugybe metu keliu niekas netvarke, o dabar visi is visu pusiu lenda su savo keliais. o taur anksciau buvote? O jeigu kur patvarke, tai tuoj skundai, kad blogai sutvarke. Geriau isvis niekur nekisti nagu ir tegul buna kaip buvo. Buvo gerai tiek metu, gerai bus ir dar kazkiek.

 • Anonimas parašė:

  Ne užmiršti kielio nuo Bagaslaviškio iki Kunkidu sutvarkyti

 • to Sigis parašė:

  Ar ne jus čemodanus susipakavote ir isvykote? Kodel taip džiaugiates brokuotu keliu? Ar juo sugrizti norite ir jau nebegalite?

 • Anonimas parašė:

  kai kai kas pries tai nieko nedare, tai jokio broko net nebuvo, o kai daro, tai visuomet bus blogai
  saunuole mere, kad dirba del zmoniu geroves

 • Sigis parašė:

  Pirmą brokas istaisykit jauniunuose, galimai atkatus pasidarė o kelias brokuotas? Matosi kam svarbiau kiekybė o ne kokybe

 • Daiva parašė:

  Šaunu

 • Idomu parašė:

  Kokiu dar oro salygu reikia, kad uzlopint po puses metro gylio duobes Jaunimo g. ???

 • *** parašė:

  Labai blogas kelias į Rubikonių kaimą, (Zibalų sen.)

 • be galo parašė:

  I beivydzius kelias labai geras.

 • Begalo parašė:

  Labai prašau sutvarkykite kelią į beivydzius.. labai begalo siaubingas kelias nuo anciunu iki beivydziu

 • Alvydas parašė:

  Būtina greideruoti ir pažvyruoti, remontuoti ir pažliugusi, nepravažiuojamu tapusi į Staškūniškių sentikių kapines kelią, kuris yra Staškūniškių k., Zibalų sen., Širvintų rajone. Ten keliose vietose didelės duobės ir provėžos, todėl kelias iki Staškūniškių sentikių kapines tapo praktiškai nepravažiuojamas lengvuoju automobiliu. Norių pabrėžti, kad Statkūniškių sentikių kapinės yra veikiančios, pastoviai lankomos, tvarkomos ir prižiūrimos artimųjų, atvykstančių iš įvairiausių Lietuvos vietovių. Laukiame ryžtingų spendimų sprendžiant šio kelio problemą.

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas