kelių priežiūra

Kelių tvarkymo darbai netrukus bus pradėti

Prieš pat Šv. Velykas „Širvintų kraštui“ paskelbus Savivaldybės pranešimą, kad, šylant orams, Savivaldybė jau sulaukia rajono gyventojų skambučių ir kreipimųsi dėl kelių greideriavimo, duobių lyginimo ir kitų darbų. Skaityti daugiau »

Kai trūksta pinigų, reikia ūkiškumo

Lapkričio 6-oji. Lyjant lietui, kelininkai darbuojasi J. Janonio gatvėje. Tai pastebėjęs „Širvintų krašto“ skaitytojas Arūnas Arlauskas piktinosi, kad Širvintose ne pirmą kartą asfaltavimo darbai vykdomi per lietų. Tai tik sutapimas?..

Lapkričio 6-oji. Lyjant lietui, kelininkai darbuojasi J. Janonio gatvėje. Tai pastebėjęs „Širvintų krašto“ skaitytojas Arūnas Arlauskas piktinosi, kad Širvintose ne pirmą kartą asfaltavimo darbai vykdomi per lietų. Tai tik sutapimas?..

Dabar, kai kone kiekviena šeima mieste ir kaime turi automobilį (net ir ne po vieną), labai svarbi kelių, ypač vietinės reikšmės, būklė. Vietinės reikšmės keliai ir gatvės yra savivaldybių turtas, ir jų priežiūra yra savivaldybių funkcija. Tačiau šiam tikslui 2008-2012 m. savivaldybių lėšomis buvo finansuojama 41,3 proc. vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros darbų, o investicijų dalis iš savo lėšų sudarė tik 8,9 proc. Pagrindinis lėšų šaltinis vietinės reikšmės keliams prižiūrėti yra Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšos. Šios programos dalis bendrame finansavime sudaro 36,7 proc., o savivaldybių dalis – tik 17,5 proc. Jei tų KPPP pinigėlių nebūtų, matyt, daugelis kelių apskritai būtų neišvažiuojami – juk nemaža dalis savivaldybių (neišskiriant ir mūsiškės), kai reikia imtis kokios nors problemos sprendimo, linkusios pirmiausia paverkšlenti, kad „nėra lėšų“… Tačiau ar racionaliai naudojami valstybės pinigai? Skelbiama, kad 2008-2012 metais valstybė vietinės reikšmės kelių plėtrai ir priežiūrai skyrė daugiau nei 2 mlrd. litų, tačiau vietinių kelių ir gatvių būklė nėra tokia, kokios norėtų gyventojai.

Neseniai Valstybės kontrolė atliko auditą, kurio metu įvertino, ar sudarytos sąlygos efektyviai naudoti valstybės biudžeto lėšas, skiriamas vietinės reikšmės keliams ir gatvėms prižiūrėti ir modernizuoti. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas