Vincas Jasiukevičius

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Kai 2014 metų lapkričio pabaigoje Šniponyse buvo atidarinėjama už Europos lėšas įrengta stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės, šioje ceremonijoje nedalyvavo nė vienas tuometinės Širvintų rajono savivaldybės administracijos atstovas, akių neparodė nei mero pareigas ėjęs Vincas Jasiukevičius, nei jo pavaduotojas Andrius Jozonis. Iš šalies tai atrodė gana keista – darbą pradeda už europines lėšas įgyvendintas projektas, tačiau vietos valdžios, kurių atstovaujama savivaldybė yra viena Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) steigėjų, tai nė kiek nedomina.

Skaityti daugiau »

Prisirpo tarnystės Lietuvos valstybei vaisiai

2013 metų gruodį anuometė Širvintų rajono tarybos dauguma nutarė, kad tada rajonui vadovavęs meras Vincas Jasiukevičius vertas 9 procentų pareiginės algos priedo už ištarnautus Lietuvos valstybei metus. Tuometė opozicija, vadovaujama Živilės Pinskuvienės, šiam sprendimui nepritarė, nes manė, kad Vincas Jasiukevičius nieko nenuveikė, kad galėtų pretenduoti į šį priedą.   Skaityti daugiau »

Širvintų meras – tarp įvertintų blogiausiai

Širvintų meras – tarp  įvertintų blogiausiai
Nacionalinio naujienų portalo lrytas.lt, regioninio dienraščio „Sekundė“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ iniciatyva pirmą kartą buvo organizuoti „Lietuvos metų mero 2014“ rinkimai. Kaip teigė organizatoriai, „tai žiniasklaidos iniciatyva kalbėti apie merų darbo kokybę, metodus, šiam darbui reikalingus gebėjimus ir vertybes. Tai ne tik galimybė balsuoti, bet ir puikus įrankis rinkėjams suprasti, pažinti ir išrinkti asmenis, kurie bus verti priimti mero regalijas 2015-aisiais metais.“
Lrytas.lt interneto svetainėje buvo įdiegta balsavimo galimybė – skaitytojams pasiūlyta išrinkti besibaigiančios kadencijos – Lietuvos 2014 metų merą. Balsavimas portale vyko iki vasario 5 dienos vakaro, o tada paaiškėjo populiariausių merų dešimtukas. Jis išrinktas atsižvelgiant į du skaičius: geriausią santykį tarp balsų „už“ ir „prieš“ ir didžiausią balsų „už“ skaičių.
Lietuvos 2014-ųjų meras ir papildomų nominacijų nugalėtojai buvo renkami iš finalinio etapo dalyvių, kurie pateikė organizatoriams prašomą informaciją (merų užpildytas anketas apie savo 2014-ųjų pasiekimus ir veiklos vertinimą).
Atsižvelgdama į internetinio balsavimo rezultatus, finalo dalyvius vertino ir rinko iš įvairių sričių atstovų – politikos, ekonomikos, verslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos, žiniasklaidos – suburta ekspertų komisija. Vasario 5 d. Panevėžio „Cido“ arenoje buvo paskelbtas populiariausių Lietuvos 2014-ųjų merų dešimtukas, į kurį, deja, Širvintų meras Vincas Jasiukevičius nepateko.
Apskritai už šį rajono politiką balsavo vos 436 skaitytojai (antras nuo galo rezultatas), o štai prieš pasisakė net 2004. Pagal balsų „už“ ir „prieš“ santykį (neigiamai atsiliepė 4,59 karto daugiau balsuotojų) Vincas Jasiukevičius patenka į prasčiausiai įvertintų šalies merų dešimtuką (šeštoji vieta). Blogiausiai buvo įvertinta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguota Vilniaus rajono merė Marija Rekst (-6,58), antras „blogiukas“ būtų partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas Pagėgių meras Virginijus Komskis (-6,34), o trečias – tos pačios partijos deleguotas Raseinių meras Algimantas Mielinis (-6,03).
ŠK informacija

Nacionalinio naujienų portalo lrytas.lt, regioninio dienraščio „Sekundė“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ iniciatyva pirmą kartą buvo organizuoti „Lietuvos metų mero 2014“ rinkimai. Kaip teigė organizatoriai, „tai žiniasklaidos iniciatyva kalbėti apie merų darbo kokybę, metodus, šiam darbui reikalingus gebėjimus ir vertybes. Tai ne tik galimybė balsuoti, bet ir puikus įrankis rinkėjams suprasti, pažinti ir išrinkti asmenis, kurie bus verti priimti mero regalijas 2015-aisiais metais.“ Skaityti daugiau »

Į politinių aistrų sūkurį įsisukęs meras pasijuto „borto“ šeimininku

Dėl žodinio konflikto su kitų partijų atstovais policijoje buvo užregistruotas ir Darbo partijos atstovės pareiškimas.

Dėl žodinio konflikto su kitų partijų atstovais policijoje buvo užregistruotas ir Darbo partijos atstovės pareiškimas.

Pasibaigę Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai rajone buvo nuobodūs. Vien jau todėl, kad politikai nesivaikė konkurentų automobiliais ir jų neužspeitė į griovį, kaip yra nutikę per kažkuriuos rinkimus į Seimą.

Tačiau skundų neišvengta ir šįkart. Trečiadienį rašėme, jog per vykusius rinkimus policija gavo Vilniaus rajono gyv. J. T. skundą, kad prie parduotuvės Širvintų rajone kilo žodinis konfliktas su Darbo partijos atstovais. Dėl žodinio konflikto su kitų partijų atstovais policijoje buvo užregistruotas ir Darbo partijos atstovės pareiškimas.

Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė „Širvintų kraštui“ patvirtino, kad tokio konflikto tikrai būta, kai praėjusį sekmadienį prie Jauniūnų parduotuvės Darbo partijos deleguoti stebėtojai užfiksavo grupelę gyventojų, kuriuos, jų nuomone, balsuoti galimai kažkas pavėžėjo ir už balsavimą galimai atsilygino.

– Apie šiuos galimus rinkimų tvarkos pažeidimus informavome policiją, – sakė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. – Kai prie rinkimų apylinkės atvyko pareigūnai, ten atsirado ir Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius bei Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Čirba. Skaityti daugiau »

„Rožinės“ ataskaitos niuansai

Tarp pagyrų ir savireklamos nemažai dėmesio skirta ir vadinamajai rajono „užsienio politikai“ - kur išvažiuota, su kuo užmegzti ryšiai, kas viešėjo rajone.

Tarp pagyrų ir savireklamos nemažai dėmesio skirta ir vadinamajai rajono „užsienio politikai“ - kur išvažiuota, su kuo užmegzti ryšiai, kas viešėjo rajone.

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame rajono tarybos posėdyje buvo svarstomos rajono tarybos ir mero bei administracijos direktorės bei administracijos 2013 metų veiklos ataskaitos. Kaip ir pernai ar užpernai – panegirika ir savireklama. Atrodo, kad į viską mūsų valdžia žvelgia tik pro rožinius akinius – tarsi rajone nebūtų nei bėdų, nei problemų. O juk rajono gyventojai norėtų (ir privalėtų!) žinoti VISKĄ – ne tik esamus ar tariamus valdžios nuopelnus, bet ir rajono skaudulius.

Neatsitiktinai rajono tarybos posėdyje opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė pareiškė, kad iš mero Vinco Jasiukevičiaus ataskaitos norėjosi išgirsti veiklos rezultatus, o pateikti viso labo tik chronologiniai įvykiai. O partijai „Tvarka ir teisingumas“ rajono taryboje atstovaujantis Alfredas Astikas pusiau juokais, pusiau rimtai pastebėjo, kad tai, jog meras nedrįso perskaityti tokios ataskaitos, liudija, kad jis dar turi šiek tiek padorumo…

Atskiras mero ataskaitos skyrius pavadintas „Rūpinimasis savivaldybės bendruomene“. Gal tikitės išgirsti konkrečių, dalykiškų mero iniciatyvų, sužinoti, kokias konkrečiai problemas jis padėjo išspręsti gyventojams, kaip rajone sprendžiami verslo reikalai ir t.t.? Be reikalo. Iniciatyvos ir renginiai, pasirodo, kaip ir įprasta – kultūros darbuotojų, bibliotekininkų, švietimo ir ugdymo įstaigų, bendruomenių – veiklos sfera. Skaityti daugiau »

Opozicija algos merui padidinti neleido

Praėjusį ketvirtadienį, sausio 30 dieną, vykusiame rajono tarybos posėdyje iki 10-ies narių padidėjusios opozicijos vieninga nuostata neleido padidinti pareiginės algos koeficiento merui Vincui Jasiukevičiui.

Kaip jau esame informavę, sausio 30-os dienos rajono tarybos posėdyje mero pareiginės algos koeficientas turėjo būti padidintas iki 10,5. Sprendimo projekte buvo siūloma didesnę algą mokėti nuo sausio 1 d., tačiau Vyriausybės atstovas pataisė, kad turi būti nuo sprendimo priėmimo datos. Pačiam merui nuo balsavimo nusišalinus, valdančiųjų balsų neužteko, kad sprendimas būtų priimtas. Taigi kol kas merui teks tenkintis „kriziniu“ atlyginimu. Skaityti daugiau »

Valdžia nusipelnė gyventi geriau, o „runkeliai“ net ir MMA padidinimo neverti?

Praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“...

Praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“...

Merui Vincui Jasiukevičiui ir vicemerui Andriui Jozoniui krizė baigiasi. Ketvirtadienį rajono taryba, matyt, įvykdys Vyriausybės sprendimą jų atlyginimus grąžinti į prieškrizinį lygį. Sprendimo projektuose numatyta, vadovaujantis įsigaliojusiomis Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nuostatomis, nuo sausio 1 d. nustatyti mero pareiginės algos koeficientą – 10,5 bazinio dydžio (nuo 2009 m. buvo 9,45), o vicemero – 8,8 bazinio dydžio (nuo 2009 m. buvo 7,92). Algos bazinis dydis šiuo metu – 450 litų. Taigi, padauginus, nesunku suskaičiuoti: 4725 Lt ir 3960 Lt. Be priedų. O juk jau rašėme, kad praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“…

Tiesa, eilinio iš minimalios algos gyvenančio žmogelio akimis, ir „kriziniai“ valdžios vyrų atlyginimai buvo visiškai neblogi, duok Dieve, kiekvienam mažo rajonėlio dirbančiajam tokius: štai, vadovaujantis Širvintų savivaldybės tinklalapyje skelbiamais duomenimis, praėjusių metų ketvirtą ketvirtį mero vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių buvo 4493 Lt, o vicemero – 3557 Lt, trečią ir antrą ketvirtį – dar keliais litais didesni. Skaityti daugiau »

Mero Vinco Jasiukevičiaus piniginė dar papilnės

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis bruto (neatskaičius mokesčių) darbo užmokestis mūsų rajone trečią šių metų ketvirtį buvo 1888,2 Lt, o štai Širvintų rajono savivaldybės tinklalapis skelbia, kad rajono mero Vinco Jasiukevičiaus vidutinė alga neatskaičius mokesčių šių metų III ketvirtį sudarė 4560 Lt.  Skaityti daugiau »

Meras atsakymus pateiks raštu. Gal šį kartą tikslesnius?

Praėjusiame rajono tarybos posėdyje opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė pateikė kelis paklausimus. Skaityti daugiau »

Paneigiame mero informaciją

Meras Vincas Jasiukevičius prašo paskelbti, kad Bartkuškio pagrindinėje mokykloje mokosi mažiau mokinių, nei yra iš tiesų...

Meras Vincas Jasiukevičius prašo paskelbti, kad Bartkuškio pagrindinėje mokykloje mokosi mažiau mokinių, nei yra iš tiesų...

Nemažo atgarsio susilaukė „Širvintų krašte“ išspausdintas straipsnis „Valgykla bus, tik ar bus valgančiųjų“ – apie tai, kad dauguma rajono tarybos valdančiųjų palaimino Barskūnų pagrindinės mokyklos valgyklos statybą, atsieisiančią beveik pusę milijono litų. Skaitytojai aktyviai reiškia savo nuomonę interneto tinklalapyje, skambina, rašo laiškus. Atsiuntė raštą ir meras Vincas Jasiukevičius. Esą rašydami netiksliai nurodėme mokinių skaičių, privalome paneigti.  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos