Mero Vinco Jasiukevičiaus piniginė dar papilnės

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis bruto (neatskaičius mokesčių) darbo užmokestis mūsų rajone trečią šių metų ketvirtį buvo 1888,2 Lt, o štai Širvintų rajono savivaldybės tinklalapis skelbia, kad rajono mero Vinco Jasiukevičiaus vidutinė alga neatskaičius mokesčių šių metų III ketvirtį sudarė 4560 Lt. 

Nors didžiajai rajono gyventojų daugumai sunkmečio pabaiga dar nė nekvepia, didžiumai toli ir iki minėto vidutinio darbo užmokesčio – tenka pasitenkinti minimalia algele ar bedarbio pašalpa, tačiau rajono mero Vinco Jasiukevičiaus piniginė po Naujųjų metų papilnės.

Dar 2011 m. balandį, netrukus po Savivaldos rinkimų, nė kojų nespėjusiam savo kėdėje apšilti merui buvo patvirtintas 6 proc. priedas už Lietuvos valstybei ištarnautus metus. O štai paskutiniam šių metų posėdžiui gruodžio 19 dieną buvo pateiktas sprendimo projektas: „Nustatyti nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus.“ Dauguma valdančiosios koalicijos balsų sprendimas palaimintas, vadinasi, kitąmet mero piniginė pasipildys gražia sumele.

Matyt, neatsitiktinai daug kas šį valstybės tarnautojams nustatytą priedą vadina „priedu už bėgantį laiką“. Mat priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus yra viena iš sudedamųjų valstybės politiko ar pareigūno darbo užmokesčio dalių ir sudaro 3 procentus pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, tik neturi jos viršyti 30 procentų. Ir visiškai nesvarbu – ar meras neriasi iš kailio stengdamasis rajono žmonių labui, ar tik ramiai leidžia laiką patogioje valdžios kėdėje. Pasiteisinimas – vienas: esą toks įstatymas, ir nieko čia nepadarysi.

Įstatymas įstatymu, bet juk kiekvieno asmeninės moralės reikalas, ką su tais gautais pinigais daryti: pasidėti „į kojinę“, o gal paaukoti labdaringiems tikslams?..

„Širvintų krašto“ replika

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

36 Atsakymai į “Mero Vinco Jasiukevičiaus piniginė dar papilnės”

 1. va taip parašė:

  Thanks a lot – your answer solved all my problems after several days stingring

 2. Loule parašė:

  Thanks alot – your answer solved all my problems after several days stlnggriug

 3. pranas parašė:

  🙂

 4. money money parašė:

  ……gautus pinigus paaukoti labdaringiems tikslams?.. – parodykit tą durininką kuris tai padarytų .Baikit juokus, to negali būti. Tai pati didžiausia nesąmonė.

 5. kada parašė:

  Aukščiausi šalies ir statutiniai pareigūnai turi nepamiršti, kad teismas – tai taip pat viena iš valdžių. Todėl lojalumo valstybei pareiga juos verčia būti santūresnius reiškiant savo nuomonę arba ją išsakyti itin dalykiškai ir atsakingai. Šie asmenys, nepakenkdami teisingumo vykdymo pagrindams, turėtų savo poziciją išsakyti taip, kad nesusidarytų įspūdis, jog už teismą jau yra nuspręsta.

  http://www.delfi.lt/news/daily/law/teismu-kritika-ar-galima-kritikuoti-teisejus-uz-ju-priimtus-sprendimus.d?id=63665458#ixzz2pXt5btHQ

 6. To To > parašė:

  Aciū ziviliai liabai gieras leikraštys

 7. To > parašė:

  Labai geras laikrastis. Labai gerai padiktotas.

 8. >palaikau Runkelį parašė:

  „… nes į valdžią moralieji, kaip taisyklė, nepatenka. Jų vietą užima kilniais idealais savo tuštybę pridengę intrigantai ir dvasios ubagai…? Čia tamsta apie šio laikraščio straipsnių diktuotoją, tą, kuri irgi buvo patekusi valdžion?

 9. To HD parašė:

  Aciu zivilei….

 10. hD parašė:

  AISKU ,KAD geras buvo. Aciu Zivilei, kad toki gera mera buvo suradusi.

 11. To Širvintos parašė:

  Taip PAKALNIS buvo labai geras MERAS

 12. Karjera parašė:

  pirmuoju nepriklausomybę atkūrusios valstybės vadovu buvęs politikas neketina siekti dar vienos kadencijos. Neverkit bus laisvu vietų.

 13. PINIGAI parašė:

  Seimo pirmininkė L.Graužinienė: Minimali alga sieks 1500 litų – kaip gerai gyvensim.Neverkit visi greit daug gausim

 14. info parašė:

  Prezidento rinkimuose dalyvausiantys kandidatai galės išleisti ne daugiau kaip 2,6 mln. litų. Ar šios sumos pakanka norint tapti šalies vadovu?

 15. orai parašė:

  Šeštadienį per Lietuvą keliaujantis atmosferos frontas atneš daugiau kritulių į daugelį šalies rajonų. Naktį vyraus šlapdriba, o rytą ir dieną – daugiausia trumpalaikis lietus

 16. aha parašė:

  Į Europos Parlamentą kandidatu siūlomas buvusio valstybės vadovo, europarlamentaro Vytauto Landsbergio anūkas.

 17. to Širvintos parašė:

  – tai gal PAKALNIS

 18. kas laimės ? parašė:

  Kauno „Žalgiris“ startuoja Eurolygos „Top 16“ etape. Lietuvos čempionai namuose priima Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.

 19. krakatuku dainele parašė:

  Kuris cia senas? Kuris jaunas?

 20. Širvintos parašė:

  Išeina senas meras dirbo geriau , BRAVO akys atsivėrė

 21. krivanogovas parašė:

  ir kas čia šeimininkei nepatiko kad meras daugiau gaus ……..nu ir tegauna …

 22. to Anonimas parašė:

  Vis tiek niekas jo neskaito.

 23. Anonimas parašė:

  Keista, kad „apskrities“ laikrastis sia informacija nutylejo.

 24. palaikau Runkelį parašė:

  Man gaila vargšų internautų, kurie taip ir nesuprato, jog švelnus mero raginimas atsisakyti priedo tėra moralinė akcija. Straipsniu, mano nuomone, norėta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad ponas meras per savo kadenciją nič nieko nepadarė, jog būtų vertas tokio finansinio paskatinimo. Jei ponas V. Jasiukevičius turėtų bent krislelį sąžinės ir savigarbos – to priedo atsisakytų. Tik vargu bau ar taip nutiks, nes į valdžią moralieji, kaip taisyklė, nepatenka. Jų vietą užima kilniais idealais savo tuštybę pridengę intrigantai ir dvasios ubagai.

 25. Runkelis parašė:

  skaitytojui: man juokingas tamstos ir panasiu i jus noras apeliuoti i str. autoriaus ar autores sazine. jie neparazituoja biudzeto saskaita, alga gauna ne is Valstybes uz tariamai gerai atliktus darbus ir istarnautus metus, tai kodel turetu aukoti pinigu is savo kukliu honorarui? beje gal ir aukoja neigaliems vaikams ar naslaiciams, tik ar verta tuo girtis?

 26. skaitytojas parašė:

  straipsnio rasytoja-ar daug aukojate,ar tik kitu pinigus skaiciuojate?

 27. gerai būti VALDŽIOJE parašė:

  koki projekta padare valdzia per 3 metus???????????????????????????????????

 28. beb-Rusas parašė:

  – na va juk kaip gerai būti VALDŽIOJE

 29. tazxta parašė:

  Kūūūbyyyyylius kaltas

 30. sorry parašė:

  visa tiesa tik is cia suzinome.

 31. to vl parašė:

  Labai taiklu.

 32. guguce parašė:

  labai gaila, kad nemaciau likimo ironijos arba po pirties, bet visiems linkiu, kad atlyginimai visiems padfidetu 9 proc.

 33. vl parašė:

  Algos didėja, o darbai nedirbami. V.Jasiukevičius nesugebėjo net tvenkinio dumblo išvalyti, nors ir pinigai buvo skirti, ir projektas patvirtintas. Pasigyrė, kad padarys viešai per laikraštį ir tuo baigėsi. Ale sugebėk tu man per tris metus nieko nei rajonui, nei miestui gero nepadaryti. Tai bent tarnyba Lietuvai. Ką darbiečiai padarė, tai padarė: aikštė prie vaistinės, šaligatviai prie mokyklos pradinės, prie katilinės, Jaunimo gatvės, Šeiniaus gatvė, pliažas, aikštė prie autobusų stoties, gatvės išasfaltuotos visame mikrorajone už Sodros, suremontuotas tiltas Nepriklausomybės aikštėj, įvestas vandentiekis , kanalizacija, Širvintose ir Kabaldoje, renovuota gimnazija, kultūros namai, daugybė kitų darbų, o dabartinė valdžia visiškai nieko, pabaigė, kas buvo pradėta – ir piš. sarmata, sarmata…

 34. Anonimas parašė:

  O kodėl gi ne. Galėtų visiems savivaldybė mokėti už ištarnautus Lietuvos valstybei metus.

 35. skeptikas parašė:

  Tai, kad autorius nedrįsta pasirašyti po savo tekstu – verčia abejoti informacijos teisingumu. O be to, kodėl žurnalistas, redaktorė, laikraščio savininkė dalies algos neaukoja?

 36. liuba parašė:

  grazi dovanele

Comments are closed.

scroll to top
+