Širvintų maratonas – 1

Maratone dalyvavo vienintelė moteris širvintiškė Olesia Fedotova, ji su dukromis Dija, Karina, Palina ir Ana dar dalyvavo 1,3 km Šeimų bėgime. Centre – ištvermingiausias širvintiškis Darius Jasevičius, dešinėje merė Živilė Pinskuvienė ir Sporto mokyklos direktorė Alina Zapolskienė.

Šiais metais nuo tada, kai pirmą kartą buvo paminėtas Širvintų vardas, sukako 544 metai. Ta proga mieste vyko šventė, į kurioje dalyvavo ne tik miesto ir rajono gyventojai, bet ir didelis būrys svečių iš visos Lietuvos, užsienio šalių. Šventę iš ankstesnių išskyrė pirmąsyk mūsų mieste surengtas bėgimo karalius – Maratonas, prasidėjęs 8 valandą ryte. Bėgimas vyko miesto gatvėmis bei skverais.

Maratono bėgimas – šiuolaikinėje lengvojoje atletikoje ilgiausia bėgimo distancija, siekianti 42 km 195 m. Pavadinimas kilo nuo Maratono mūšio.Yra legenda apie graikų karį Filipidą, kuris atbėgo iš Maratono miestelio į Atėnus pranešti apie graikų pergalę prieš persus ir surikęs „Nenikekamen!“ („Mes nugalėjome!“). Pasakęs tai, numirė.

Pasak Širvintų maratono organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, vienam maratonas yra nepasiekiama svajonė, kitam – viso gyvenimo iššūkis, trečiam – gyvenimo aistra ir judėjimo laisvė.

„Mūsų maratono dalyviai yra dar vienas šaunus pavyzdys, kad šią distanciją gali įveikti kiekvienas. Tereikia tik noro ir trupučio įdirbio. Tikiuosi, kad kiekvienas Širvintų maratono dalyvis, pradėjęs savo distanciją ir prabėgęs ją, ateityje įveiks dar daug savo gyvenimo maratonų.

Širvintų maratonas būtų neįvykęs be Širvintų savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, kuri savo tvirta pozicija palaikė šią iniciatyvą, be Širvintų sporto centro direktorės Alinos Zapolskienės, kuri visomis išgalėmis stengėsi, kad šis bėgimas įvyktų, taip pat be mūsų „juodojo“ darbo riterių, kurių veiklos mes nematome, tačiau ji yra labai vertinga, be Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidento Vidmanto Dorbovolsko ir jo nepailstančio padėjėjo Arūno Kontrimo ir be Širvintų kultūros centro.

Džiaugiuosi, kad į pirmą Širvintų maratoną susirinko tokia gausybė dalyvių. Šio bėgimo konkurencija su kitais vykstančiais bėgimais buvo labai didelė, tačiau Širvintų maratonas nenusileido nė vienam iš jų ir surinko virš 500 dalyvių. Šį maratoną galime vadinti tarptautiniu, nes jame dalyvavo net 21 latvis, du ukrainiečiai, viešnia iš Baltarusijos, iš tolimojo Tailando, mūsų lietuviai emigrantai iš Norvegijos ir Danijos, atvažiavę į maratoną Širvintose.

Pirmas Širvintų maratonas pavyko ir dėl to, jog jame dalyvavo tokios bėgimo žvaigždės kaip pasaulinio lygio legenda Piotras Silkinas, Lietuvos ultradistancijų rekordininkas Aleksandras Sorokinas, šimto kilometrų bėgimo rekordininkas ir čempionas Ruslanas Seitkalijevas, žymus ilgų nuotolių bėgikas Mindaugas Garmus. Širvintų maratonas pagal dalyvių skaičių nusileido tik Vilniaus ir Kauno maratonams. Nebūtų buvęs toks sėkmingas be savanorių, kurie įdėjo daug pastangų, kad visi bėgikai trasoje jaustųsi gerai“, – kalbėjo Valdas Šmaižys.

Visi savanoriai buvo pakviesti ant scenos, kuriems padėkojo ir jiems įteikė atminimo dovanėles merė Živilė Pinskuvienė. Merė pasidžiaugė įvykusiu pirmuoju Širvintų maratonu ir visiems jo dalyviams palinkėjo tolimesnės sėkmės jų sportiniame gyvenime. Visiems bėgimuose dalyvavusiems bėgikams tuoj pat po finišo ant kaklo buvo užkabinami originalūs Širvintų maratono dalyvio medaliai. Maratono ir visų kitų bėgimų nugalėtojai 15 valandą buvo kviečiami ant scenos, kur jiems buvo įteiktos taurės ir atminimo dovanėlės.

Skaitytojams primename, kad dabartinis maratono pasaulio rekordas priklauso Dennis Kipruto Kimetto iš Kenijos. Jis Berlyne 2014 metais atbėgo per 2:02:57. Lietuvos vyrų rekordą 1997 metais spalio 26 dieną pasiekė Česlovas Kundrotas. Jis Frankfurte maratoną nubėgo per 2:12:35. Lietuvos moterų rekordas priklauso Živilei Balčiūnaitei. 2005 metų lapkričio 20 dieną Tokijo maratone ji nubėgo per 2:25:15.

Širvintų maratono nugalėtojai ir prizininkai: Vytautas Gražys iš Paberžės, nubėgo per 2:59:16 ir vienintelis distanciją įveikė mažiau kaip per tris valandas. Antras – Edvard Junda (Vilnius) – 3:01:30, trečias – Vidas Totilas (Vilemai) – 3:05:36. Moterų rezultatai: Inga Bružikiene (Kaunas) – 4:09:11, Birutė Striūkienė (Vilnius) – 4:24:20 ir Lina Abromaitytė-Šmaižė (Vilnius) – 4:27:26.

Maratone dalyvavo vienintelė moteris širvintiškė Olesia Fedotova, kurios laikas – 4:46:14. Ji bendroje įskaitoje buvo 44-oje vietoje. Olesia buvo apdovanota kaip ištvermingiausia širvintiškė. Tai buvo jos pirmasis maratonas ir kurį ji įveikė savo gimtajame mieste.

Širvintiškis Darius Jasevičius maratoną įveikė per 3:32:2, iškovojo devintąją vietą ir buvo apdovanotas kaip ištvermingiausias širvintiškis. Maratono neišsigando ir jame dalyvavo taip pat širvintiškiai Remigijus Jarmalavičius ir Rokas Vasiukevicius.

Pusmaratonio (21,1 km) nugalėtojai tarp moterų: pirmoji vieta – Lina Buinauskienė iš Karmėlavos (1:44:58), antroji vieta – Irma Bartuševičiūtė iš Kauno, trečioji – Onute Bieliauskaitė iš Marijampolės. Tarp vyrų nugalėjo Karolis Gečas (1:21:20), antras atbėgo Remigijus Zalumskis, trečias – Kaspars Tūbelis iš Liepojos.

Pusmaratonį bėgo nemažai širvintiškių: Stasys Kiškiūnas, Vytenis Dapkevičius, Andrius Dzedzickas, Mantas Kulokas, Darius Vrubliauskas, Evelina Stankevičienė, Andrius Stankevičius, Jonas Liuiza, Aleksandras Daukšas, Anna Kuznecovienė, Dominykas Urbanovičius, Domantas Paukšta, Valdas Povilaitis.

10 kilometrų nugalėtojai tarp vyrų: Mindaugas Čekavičius (Vilnius) – 38:25, antras – Ernestas Lelis (Paberžė), trečias – Aleksandr Sorokin (Vilnius). Tarp moterų nugalėjo Virginija Višinskienė (Kaunas) – 49:44, antra atbėgo Milda Talalaitė (Kaunas), trečia – Monika Dailidaitė-Širokovė (Vilnius).

Dešimt kilometrų taip pat įveikė širvintiškiai: Danielius Kojis, Aomas Pesliakas, Mindaugas Korsakas, Edvinas Ivanauskas, Palmira Jonaitienė, Sonata Motiejūnienė.

Penkis kilometrų bėgime dalyvavo net 93 bėgikai. Tarp vyrų nugalėjo Gytis Krivickas (Vilnius), nubėgęs distanciją lygiai per 18 minučių. Antras atbėgo Tomas Jotkus (Kauno rajonas), trečias – Tomas Citrinavičius (Trakai). Tarp moterų greičiausia buvo Monika Jovaikšaitė (Vilnius) – 22:05, antra – Arijana Kotova (Paberžė), trečia – Vilma Zarankaitė (Vilnius).

Penkis kilometrus taip pat bėgo širvintiškiai: Tomas Česnakas, Aivaras Grygelevičius, Vladas Lukša, Karolina Chatkevičiūtė, Vilhelmas Bakasėnas, Kristupas Sterbavičius, Audinga Pakalnytė, Gintarė Bernotaitė.

Už originaliausią aprangą prizas buvo skirtas dviems VIP komandos merginoms, kurios dėvėjo supermergaičių kostiumus. Taip pat buvo pagerbta ir visa VIP komanda, kuri pagal visų narių nubėgtų kilometrų sumą užėmė pirmąją vietą.

Širvintų maratono organizatoriai: Širvintų sporto centras, Širvintų rajono savivaldybė, VšĮ „Maratonomanija“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, Širvintų kultūros centras. Informaciniai partneriai: „Širvintų kraštas“ ir Regioninių portalų tinklas. Distancijų rėmėjai ir globėjai: TOP SPYNOS – 5 km distancijos globėja, partneriai: „Neregėta Lietuva“, „Magvit Plus“, UAB „Aconitum“, UAB „Arimex“, AB „AUGA group“, „Greenfield“, „Fritt“, UAB „S-Sportas“, UAB „Lelija“, „Vegeta“.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintų maratonas – 1"

  1. Valdas parašė:

    Dabartinis maratono rekordas priklauso Eliud Kipchoge – 2018, Berlynas, 2:01:39,

Comments are closed.

scroll to top