Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

„Labas rytas,“ – toks šventės vedėjo Igno Krupavičiaus pasisveikinimas ir merės Živilės Pinskuvienės „Myliu“ – nuotaikinga vakarinės dalies pradžia.

Kiekvienam smagu sulaukti dovanų per gimtadienį, o Širvintos 544 gimtadienio proga buvo apdovanotos puikia miesto švente, daugybe svečių, pirmuoju bėgimo maratonu, ir puikia nauja erdve renginiams – aikšte prie skulptūros „Širvinta“.

Minią susirinkusiųjų pasveikinusi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė džiaugėsi, kad Širvintų gimtadienis tapo didžiule švente, atvėrė miesto duris ir širvintiškiams, ir daugybei svečių – juk kai myli savo kraštą, darai viską, kad jame būtų geriau ir jaukiau. O merės sveikinimą užbaigęs žodis „Myliu“ ir palinkėjimas pasidžiaugti įspūdingu vakaru sulaukė garsių plojimų bei ovacijų.

Ir iš tiesų, miesto šventė, prasidėjusi dar penktadienį Širvintų meno mokyklos mokinių darbų parodos „Mano spalvingos Širvintos“ atidarymu, tinklinio turnyru paplūdimyje ir pasaulio lietuvių susitikimu, šeštadienį ūžė ir šurmuliavo nuo pat ryto iki pat nakties.

Puikią dieną Širvintoms dovanojusi vasara iš visos Lietuvos sukvietė būrį maratono dalyvių, miesto centre veikė didžiulė (apie 200) amatininkų, prekybininkų mugė. Tradiciškai prie šventės prisijungė ir Nacionalinis kraujo centras, kvietęs ne tik švęsti, bet ir atlikti gerą darbą – padovanoti kraujo.

Šventėje daug dėmesio skirta patiems mažiausiems jos dalyviams. Kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, veidukų piešimas, laikinos tatuiruotės, muilo burbulai, lauko žaidimai ir kitos nemokamos veiklos, daugelį sudominusi Širvintų karatė do asociacijos „Kase ha“ parodomoji pamoka, kojas ir rankas darniai pakilnoti paskatinusi šokių valandėlė vaikams, mažųjų susižavėjimo sulaukęs Anciūnų mėgėjų teatro spektakliukas „Mikė Pūkuotukas“, o kur dar neįtikėtinus triukus demonstravęs iliuzionistas Algimantas Frankonis ir svajingoji argentinietiška milonga…

Šalia didžiosios scenos tiek mažų, tiek didelių laukė batutai, šokdynės, vandens kamuoliai, važiuojantys robotai, saugos diržų efektyvumą ir automobilių apsivertimą imituojantys įrenginiai, virtualios realybės ir kitos pramogos.

Žinoma, pagrindinis visų dėmesys ir veiksmas vyko didžiojoje scenoje, apgaubtoje Širvintos tvenkinio panoramos. Čia nuo pat ryto vyko Širvintų meno mokyklos ir mėgėjų meno kolektyvų koncertas, kurį vedė Ramunė Savickienė ir Gediminas Makauskas. Koncerto pabaigoje Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Janina Pažusienė įteikė apdovanojimus mėgėjų meno kolektyvams už aukštus pasiekimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose: mišriam kameriniam chorui „Navis“, vyresniojo amžiaus tautinių šokių grupei „Viesula“, Anciūnų filialo mėgėjų teatrui, Kernavės filialo folkloro ansamblio „Medgrinda“ skudutininkams.

Pavakary renginio vairą perėmė šventės vedėjas Ignas Krupavičius. Daugybę žiūrovų sukvietė ir kartu dainuoti paskatino nuostabi atlikėjų Eugenijaus Chrebtovo, Tomo Pavilionio ir grupės programa „Dainuoju Lietuvą“, kurioje skambėjo gražiausios, gerai žinomos dainos. Pasirodymo staigmena tapo daina „Laisvė“, kurią kartu atlikti charizmatiškieji dainininkai į sceną pakvietė nuostabaus balso atlikėją, operos solistę, besidarbuojančią ir Širvintose, Eveliną Greiciūnaitę.

Tuojau po pakilios ir patriotiškos programos scenoje pasirodė ugningieji „Sare Roma“, uždegę visą publiką savo temperamentingomis dainomis ir šokiais. Na o vakarinę dalį vainikavo projekto „X Faktorius“ nugalėtojos Iglės Bernotaitytės ir Saulius Prūsaičio bei grupės pasirodymas, po kurių jau sutemusį dangų papuošė įspūdingi fejerverkai. Žinoma, jaunimas skirstytis dar nenorėjo, tad iki pat paryčių vyko diskoteka, kurią vedė DJ Rimas Stepaitis.

Taigi, ilgai visų laukta šventė pasibaigė. Ją prisiminsime dar ilgai, dalinsimės nuotraukomis, vaizdo įrašais, įspūdžiais. Ir, žinoma, lauksime kitos vasaros ir būsimos jubiliejinės – 545-ojo Širvintų gimtadienio šventės.

AČIŪ Širvintų miesto organizatoriams: Širvintų kultūros centrui, Širvintų sporto centrui!

Dėkojame rėmėjams!!!

Informacinis rėmėjas „Širvintų kraštas“

FOTOGRAFAI – Denisas Kizinas, Linas Šalkauskas, Arturas Gerulskis, Danielius Tamašauskas, Rugilė Petuškaitė, Antanas Grinys, Žydrūnas Vyšniauskas

Saugos tarnyba „Grifs AG“

Rėmėjai: UAB „Polido“, UAB „Romikus“, UAB „Baltic filter“, UAB „Baltic champs“, UAB „Trys valetai“, UAB „Fegda“, UAB „Vizoma“, UAB „VSA Vilnius”, UAB „Alnitransa“, UAB „Ježvitas“, UAB „Sveikatos langas“, UAB „Baltoji Savingė“, UAB „GeoVySa“, UAB „Kaštonėliai“, UAB „TOI TOI Lietuva“, UAB „Širvintų mediena“, draudimo bendrovė BTA, mažoji bendrovė „Ginmesta“ , Širvintų vartotojų kooperatyvas „Veivera“, grožio salonas „Kaprizas“, individuali įmonė „Inspe“, Audronės Paškauskienės individuali įmonė, Kęstučio Lebedinsko personalinė įmonė, Darijus ir Gintarė Martinkai, Zenonas Miselis

Šventės draugai: Nacionalinis kraujo centras, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, Širvintų meno mokykla, Širvintų karate DO asociacija, UAB „Širvintų šiluma“, VšĮ „Vikingų kaimas“, kavinė „Terasa“, gaivieji gėrimai RASA, Širvintų kultūros centro savanoriai.

Organizatorių inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

20 Atsakymų į “Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė”

 1. Marcė parašė:

  GERAI, KAD TOKIOS ŠVENTĖS VYKSTA.

 2. er parašė:

  kiti turbūt ruosesi skunda rasyti……

 3. hhhmmm parašė:

  sventeje maciau tik du parazitus kenkejus, kiti , matyt, is savo urvu nelindo…..

 4. juze parašė:

  Meres komandoje jauni issilavine zmones, baige siuolaikinius mokslus, moka uzsienio kalba, todel ir darbai taip gerai vyksta.

 5. lape parašė:

  Opozicija pas mus labai silpna.

 6. gerbėja parašė:

  Viskas puiku, nekreipkite dėmesio į nepatenkintus. Jų visada buvo ir bus. Toks lietuvių charakteris. Valio komandai !!!

 7. manau parašė:

  oponentams visokeriopas šokas.

 8. tutis parašė:

  po perkunais ir kur ziuri [apazicija]…cha cha cha

 9. jane parašė:

  Šventė tai grazi, tik ne visiems duota tą grozį pamatyti. Kai kas sugeba viska apdergti ir dar nepraleidzia komentaro.Laukia tik graziu.Na ilgai lauke dar palaukite. O merei aciu ir kultūros darbuotojams aciu.

 10. paskutinei parašė:

  Kaip galima nepykti, jeigu nusisneka 🙁

 11. jeeee parašė:

  puiki miesto svente nei pridesi nei atimsi, sunuoliai kas renge buvo tikra svente visiems ir nepykit ant kritiku ir kurie nuolat skundzia, jie tiesiog gyvena praeityje

 12. xlx parašė:

  Ar tokie turi koki sarmatos jausma?
  Manu, kad ne. Vel skundu pavarys.

 13. kaipslapiu skuduru parašė:

  kaip slapiu skuduru per veida opozicijos reksniams ir ruporrems….. tik kad va kai kurie maciau sventeje vistiek majacinosi…. kaip negeda i zmones iseit, kai taip viska trukdo…..

 14. h,dark parašė:

  Ispudinga!

 15. Jogile parašė:

  Labai patiko, grazi svente, nuo ryto iki pat vakaro buvo labai smagu, gerai praleidome su seima diena, butinai dar apsilankysime, atvykome is kauno

 16. klausimas parašė:

  Minios zmoniu, o taip vadinama ziurnalyste ju nemate? Tai kaip cia taip buvo? Gal ziuronu reikia?

 17. viešnia parašė:

  Nerealiai graži šventė.

 18. ne. parašė:

  Butina inicijuoti specialia daugiabuciu patikrinimo komisija ir tikrint visus butus , tu butu savininkai kurie yra viduje isgriove sienas turi buti baudziami ir privalo buti isakymas atstatyti siena ten kur buvo nugriauta , jai tokiu butu savininkai neatstato sienos tada toki buto savininka patraukti baudziama atsakomybe uz bandyma pasikesinti i daugiabucio kaimynu gyvybe bei turta. Kol Lietuveleje nebus privaloma daugiabuciu inspekcija/inventorizacija tol visi darys ka nori…griaus sienas, apsikabines riadiatoriais, grindiniais sildymais, vogs elektra, vandeni is kaimynu. O liudniausia yra tai, kad jei tarkim ivyktu namo griutis tai juk is kaltininko vistiek neissireikalausi zalos atlyginimo, nes butu daugybe ir zala milziniska butu. Jei nieko ir toliau nebus daroma Lietuvoje del sienu griovimo, tai ateityje dar ir daugiau per zinias isgirsime apie daugiabuciu itrukusias sienas…

 19. sirvintiete parašė:

  Sveikatos musu merei ir aciu uz grazia sventę.

 20. dalyve parašė:

  nuostabu grazu ,aciu., merei ir visiems prisidejusiems prie miesto sv. organizavimo.

Comments are closed.

scroll to top