+

Vieno piršto kombinacija?

Astiko priesaika.

Prieš kelias savaites Širvintų kultūros centre vyko pirmasis 2019-2023 metų tarybos posėdis, kuriame iškilmingai prisiekė kovo 3-iąją išrinkti rajono tarybos nariai.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 22 straipsnis (Savivaldybės tarybos nario statusas) numato, kad išrinktos naujos savivaldybės tarybos nario įgaliojimai prasideda nuo tos dienos, kurią išrinkta nauja savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios tarybos narys jame prisiekia.

Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės facebook paskyroje paskelbus šio renginio nuotraukas kai kam pro akis neprasprūdo, kaip nufotografuotas priesaiką duodantis Darbo partijos sąraše į Širvintų rajono savivaldybės tarybą išrinktas Alfredas Astikas. Nuotraukoje matyti, kaip šis politinis veikėjas skaito priesaikos teksta pasirėmęs ranka į tribūną, o ant konstitucijos padėtas tik nykštys.

Minėto straipsnio 3 dalies (Tarybos nario priesaikos priėmimo tvarka) 2 punkte numatyta, kad tarybos narys prisiekia padėjęs ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, skaito priesaiką. Būten tai užkliuvo vienam internautui.

Aišku, galima būtų diskutuoti, kas turima galvoje „padėjęs ranką ant konstitucijos“, nes ranka – tai viena iš dviejų viršutinių galūnių, kurią sudaro petys, žąstas, alkūnė, dilbis, riešas, delnas, plaštaka ir pirštai. Juk, ko gero, neįmanoma iš karto padėti visos rankos. Tačiau tai, kaip prisiekė kiti tarybos nariai, padėję delną ant konstitucijos, kaip tokiu atveju delną deda Seimo nariai ar kiti valstybės pareigūnai, duodantys priesaiką, kužda, jog šiuo atveju prisiekusysis nesivadovavo nei logika, nei tokių ceremonijų praktika. Bent jau neparodė pagarbos pagrindiniam šalies Įstatymui.

Ko gero, jį dėl „vieno piršto kombinacijos“ kritikuojantiems internautams Alfredas Astikas galėtų atsakyti garsaus kombinatoriaus Ostapo Benderio žodžiais: „Kas sako, jog priesiekiau padėjęs ne ranką, o koją ant Konstitucijos, tegul pirmas meta į mane akmenį!“

Savivaldos įstatymas nenumato, ar priesaika, duota nepadėjus rankos ant konstitucijos, yra galiojanti, tik 4 punkte numatyta, jog „priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas. Šios nuostatos nesilaikymas, taip pat atsisakymas pasirašyti vardinį priesaikos lapą arba pasirašymas su išlyga reiškia, kad savivaldybės tarybos narys neprisiekė“.

Jei vis dėlto būtų kada susigriebta, kad Alfredas Astikas pažeidė nustatytą tvarką, taigi – neprisiekė, galima priminti, jog panašiai nutinka ir gerokai aukščiau skraidantiems politikos ereliams. Štai buvęs JAV prezidentas Barackas Obama kitą dieną po iškilmingos inauguracijos buvo priverstas kartoti priesaikos žodžius. Priesaiką teko kartoti, nes Aukščiausiojo teismo pirmininkas, kuris per inauguraciją pirmas skaitė priesaiką, šiek tiek suklydo. Teisėjas supainiojo žodžių tvarką. Todėl, anot Baltųjų rūmų patarėjo teisės klausimais, buvo nuspręsta pakartoti prisaikdinimą. „Juk tai priesaikos žodžiai, kurie užrašyti konstitucijoje, o ne koks nors abstraktus tekstas“, – paaiškino jis. Skelbiama, kad kartoti priesaiką yra tekę dar dviems JAV prezidentams – Česteriui Artūrui (1881-1885) ir Kalvinui Kulidžui (1923-1929).

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Kosa parašė:

  tai jam nerupi nei rajonas nei zmones, jis padejes ant visu……o tai naujiena, visi gi zino, ko i taryba ejo…

 • tai parašė:

  taigis Astikiuiks bijo prisieks visiskai, nes mazu paslys, prisidirbs, ana kart irgi mazumele slystelejo ir buvo pasalintas, kas gali apsaugoti nuo pakartojimo?

 • Lebevienes gynejams parašė:

  kodel jus toki buki??? tai argi kas ce sako kad Lebedeviene kalta? tegul ji kaip VRK atstove pasako ar cia pazeidimas ar ne, ar Astikas antrasyk turi prisiekt ar viskas ciki piki?

 • pries tai rasiusiai parašė:

  Pinskuvienes rato veikejai visur per padidinamaji stikla apziureti, apsmeizti ir apskusti, o va kur „teisingojo“ rato veikejai ziuri, tai visai neaisku, jiems visur zalia sviesa, taip norisi paklausti, o kodel?

 • Prieš tai rašiusiam parašė:

  Meškutavičiene priėmė priesaiką, jos kaltė jei daleido tokią klaidą. O Lebedevienės tam posėdyje net nemačiau. Kas priima tas ir stebi ir sprendžia ar ji duotą pagal visus reikalavimus. Bet gi pamiršau ką daro merės rato veikėjai viskas ok, jei kiti ką ne taip tuoj tarkuojami:) 🙂 🙂

 • Vopros? parašė:

  Kur ziurejo Meskutaviciene kitas kalusimas, o vat ka mano Lebedeviene? Juk VRK dirba. gal labiau dirbt knygu paradvejai reikia o ne susireiksmint? kai kakuot ant Pinskuvienes tai ura! tegul pakakuoja ant saviskio dabar.

 • To man neaisku parašė:

  O ka mazas vaikas, kad reikia dar ir priziureti, kaip deda ranka. Juk buvo paaiskinta pries priesaikos davima kaip ir kas.

 • Man neaišku parašė:

  O kur žiūrėjo priesaiką priėmusi Meškutavičienė? Ar ne ji turėjo tai pastebėti ir įspėti?

 • JI parašė:

  NIEKO NEMANO NES MANYT REIK TURET SAVO NUOMONE

 • Vopros? parašė:

  O ka apie tai mano soceldemokratu deleguota VRK nare Lebedieviene?

 • Anile parašė:

  To klausimas
  Komentuok į temą. Nukreipk bandyk kažkur kitur mintis, nes, jei tik baseinas mintyse, reikia susirūpinti.
  O toks prisiekimas galimas? Niekur dar neteko matyti, kad taip ranka būtų padėta.

 • klausimui parašė:

  kam vasara baseinas? lauk rudenio.

 • Klausimas parašė:

  Ar baseiną jau atidarė

 • pute parašė:

  is nuotraukos gerai matosi kad padejo skersa….. na va del kazkokios paneles kanstitucijos… gereu galejo padeti ant manes savo skersa…

 • Kleopatra 5 parašė:

  Apsidirbo kaip visada

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+