+

Patriarchų ruduo

Arūnas Valinskas į istoriją neabejotinai įeis kaip pasakymo esąs vienas iš trijų autorius. Nors gali pasirodyti, kad taip politikas aplinkiniams bandė parodyti savo einamų Seimo pirmininko pareigų išskirtinumą, rinkėjams tai buvo ir išlieka kaip tuščiagarbiškas savo asmeninio išskirtinumo pabrėžimas.

Kai dabar išgirsti sakant, kad per artėjančius rinkimus Širvintose užvirs kova dėl „vieno iš dvidešimt vieno“ statuso, su tuo iš dalies sutinki. Noras būti išskirtinesniu susuka ne vienam galvą.

Vidurinėje mokykloje „konservatorė“ įgijo … moksleivės specialybę

Kaskart, kai artėja rinkimai, į kovą dėl vietų po saule, o kai kas pasakytų – prie lovio, stoja pulkai žinančių ir nutuokiančių, ko Lietuvai reikia ir kaip tai padaryti. Kadangi gyvenimas vietoje nestovi, o jį valdo natūralūs procesai, kinta ir tų žinančių bei išmanančių pretendentų gretos. Išeinančius keičia nauji, tačiau kai kurių kompetencija neretai baigiasi mokyklos suolu ar teistumais. Tiesiog daugiau jie neturi kuo pasigirti.

Tokių yra ir tarp pretendentų į Širvintų rajono tarybą.

Kaip reikėtų vertinti į politiką einančio žmogaus dalykines savybes, kai savo anketoje VRK jis rašo įgijęs sekretorės-mašinikės specialybę? Kalbame ne apie žmogaus įgytą specialybę, nes ji šiuo atveju nėra kuo nors prastesnė už statybininko, agronomo, socialinio darbuotojo ar, kaip yra ir tokių atvejų, į krūvą sudėjusių net tris aukštojo mokslo diplomus. Turėjome Seime buvusį ekskavatorininką, dabar turime buvusį disko metiką, buvusį krepšininką ar boksininką, kodėl rajono taryboje negalime turėti Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos deleguotos sekretorės? Tačiau šiuo atveju topteli, kad į politiką einantis žmogus paprasčiausiai gal nesupranta, kur eina, gal neadekvačiai vertina savo sugebėjimus ir tokioms pareigoms keliamus reikalavimus. Klysti yra žmogiška, klaidų įvelia ir laikraščiai, bet kai eini į politiką ir pretenduoji tapti tuo „1 iš 21“, galėtum pasistengti, kad į istoriją patektum kaip mašininkė, o ne mašinikė. Atrodo, smulkmena, bet kaip bado akis.

Arba štai kita – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Nijolė Pliška nurodo savo specialybę – moksleivė. Gal būtų ir nieko, net pagirtina, jei moksleiviai veržiasi į politiką ir nori atstovauti tokiems pat, kaip jie. Tik štai įdomi detalė: kaip nurodyta, Širvintų vidurinę mokyklą kandidatė baigė dar 1970 metais ir … įgijo moksleivės specialybę. Negi per pusę amžiaus taip ir netapo daugiau niekuo, tik dirbo moksleive? Turbūt tiesą sako tie, kurie tvirtina, jog mokytis niekada nevėlu, mokytis reikia visą gyvenimą.

Tarp veteranų dauguma – opozicionieriai

Rinkimai kaskart fiksuoja naujus antirekordus. Nenorėdami atlikti savo pilietinės pareigos, rinkėjai balsuoja kojomis į priešingą nuo rinkimų apylinkių pusę. Kai kas nors pasidomi, kodėl jie abejingi, žmonės sako, jog nemato, ką rinkti – tie patys įžūlūs veidai, nuolat tuščiomis kalbomis lipdomi pasakų bokštai ar vejamos pažadų virvės. Seniai yra sukurta ir be trikdžių veikia sistema, kaip tokiems šnekučiams rezervuoti vietą prie lovio. Neišlaikę vienmandačių apygardų egzamino, jie ištikimojo partijų elektorato į Seimo narių kėdes susodinami per kitų galvas pagal sąrašinę teisę. Pakanka atidžiau patyrinėti Seimo narių biografijas, kai atrandi, kad net septyni dabartiniai Seimo nariai ten sėdi … septintą kadenciją! Suprantate, nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo jie daugiau nieko nedarė. Tik štai niekaip nesupranti, ką jie gero padarė.

Penki iš tų septynių, t. y. Kęstutis Glaveckas, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Algimantas Salamakinas ir Emanuelis Zingeris, šiuo metu priklauso opozicijai. Žodžiu, kaišioja pagalius į ratus. Patikėkite, turint tiek patirties tai daryti už mokesčių mokėtojų pinigus yra juokų darbas. Kaip ir už tų pačių mokesčių mokėtojų pinigus važinėti po Lietuvą ir mokyti, kaip reikia kovoti su „Pinskuvienės režimu“. Ar tik ne taip darė Rasa Juknevičienė ir VRK dirbantis „konservatorių“ statytinis Vilius Semeška, kai mobilizavo Širvintų „konservatorius“ artėjantiems savivaldybių rinkimams? Puikiai mobilizavo, kad net du ant viršutinių laktų patupdyti kandidatai – teisti. Širvintiškiai šiuo atveju pasirodė gudresni už Kėdainių „konservatorius“, kurių vienas kandidatas nuslėpė teistumą, o dėl to, nelikus minimalaus kandidatų skaičiaus, buvo panaikintas visas sąrašas. Nors ir negražiai atrodo tas sąrašas su teistais pretendentais į tarybą (ir į merus, beje), bet gal ne visi perskaitys, kas ten smulkiai apie teistumą parašyta.

Septyni paminėti Seimo mohikanai – tai penki procentai Seimo sudėties. Barjeras, kurį reikia įveikti. Jei eitų atskiru „Politikos patriarchų“ sąrašu, tikėtina, kad patektų. Prie jų dar pridėkime 9 Seimo narius, kuriems tai 6-oji kadencija (septyni jų – opozicionieriai), 5 Seimo narius, kurie dirba 5-ąją kadenciją (visi jie dirba opozicijoje) ir 5 Seimo narius, už mokesčių mokėtojų pinigus sau sočią ateitį kaupiantys 4-ąjį kartą (trys jų darbuojasi opozicijoje), ir gausime, kad politikos veteranų turime net 26! Iš jų net 20 – opozicionieriai, kurie už nieką neatsako. Kaupiasi stažą ir pensiją už valstybei ištarnautus metus. Užuot dirbę, kuo buvo išmokyti už mokesčių mokėtojų pinigus. Pavyzdžiui, gydytojais, kurių trūksta.

Gabrielis Garsija Markesas parašė sukrečiantį romaną „Patriarcho ruduo“, kurį skaitant prieš akis iškyla ir dabartinių Lietuvos patriarchų Seimas. Sunku patikėti, kad šie politikos nuobodos dar gali pasiūlyti kokių nors idėjų, kad juose dar rusena bent menka noro dirbti dėl kitų kibirkštėlė. Greičiau tik išlikęs noras pasirūpinti savimi ir artimaisiais. Gal net užsitikrinti laidotuves už mokesčių mokėtojų pinigus. Pilstydami iš tuščio į kiaurą, regzdami intrigas ir jose dalyvaudami, jie tik kiršina tautą ir nebesukuria jokio nacionalinės vertės produkto, už kurį būtų dėkinga tauta.

Sieks pakartoti patriarchų pasiekimą

Per visą nepriklausomybės laikotarpį Širvintų rajono savivaldybės taryboje dirbo 104 vietos politikai. Didelė dalis jų į rajono tarybą buvo išrinkti tik kartą, na – du, paskui žmonės nuo politikos nutolo, kai kurių, kaip antai Viktoro Aleknos, Eduardo Jadzevičiaus, Vilhelmo Keliuočio, jau nėra tarp gyvųjų. Daugiausia tokių, dabar jau atitrūkusių nuo vietos politikos, buvo renkama prieš du dešimtmečius, kai darbas taryboje dar buvo iš sovietmečio paveldėtas formalumas.

Tarp šių politikų, patenkančių į „104 sąrašą“, buvo ir tokių, kurie pateko į tarybą, tačiau įgaliojimų iš karto ar vėliau atsisakė dėl einamų pareigų nesuderinamumo ar asmeninių priežasčių.

Tačiau savotiškų veteranų turime ir savo rajone, tarp kurių neabejotinai išsiskiria jau po 6 kadencijas taryboje dirbę „valstietis-žaliasis“ Vytas Šimonėlis ir vėl į „konservatorius“ atsivertęs Vincas Jasiukevičius. Pastarasis jau būtų tapęs rekordininku, jei per šios kadencijos rinkimus nebūtų likęs tik šeštas tiesioginiuose mero rinkimuose. Kadangi į tarybos narius jis savo kandidatūros nekėlė ir pasitikrinti negalėjo, liko už borto.

Jei rinkėjai ir vėl pasitikės jais, savo kadencijų skaičiumi šie rajono politikos mohikanai susilygins su aukščiau paminėtais politinės veiklos rudenį išgyvenančiais Seimo patriarchais.

Šeštą kartą mandato sieks net tris partijas per tą laiką pakeitęs Jonas Purvaneckas. Kažkada į tarybą pateko su valstiečiais, paskui – su „paulauskininkais“, pagaliau – su „zuokininkais“. Tik viso to jo biografijoje paminėta nerasite: VRK paskyroje – „baltas lapas“.

Penktą kartą į rajono tarybą bandys patekti „darbietis“ Alfredas Astikas, kurio „parlamentiniai nuopelnai“ – dėl prarasto pasitikėjimo netekta mero pavaduotojo pareigybė, o paskui dėl teistumo už šmeižtą prarastas ir tarybos nario mandatas.

Jei pasiseks, po penktą kartą tarybos nario mandatą gaus lenkų atstovas Marijan Buinickas, taip pat po praėjusių rinkimų atsisakęs mandato, bet jo vėl pasiilgęs „valstietis-žaliasis“ Remigijus Čirba, na ir po ilgesnės pertraukos į politiką bandantis sugrįžti „konservatorius“ Jonas Rimantas Kadžys.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • paskutinei parašė:

  Labai miela 🙂

 • ir vėl aš ........... parašė:

  aš su jumis sutinku ……. 🙂

 • paskutinei parašė:

  Daugeliui patinka tiesa, o ne šmeižtas.

 • ir vėl aš ........... parašė:

  Dabar net galvoju ,gal ir čia nepritapsiu … 🙂

 • paskutinei parašė:

  Čia komentuoja kultūringi žmonės. Tokio purvo pylimo ir šmeižimo kaip ten nėra.

 • ir vėl aš ........... parašė:

  Labas vakaras ,geranoriškiems komentatoriams . 🙂

  Laikraštyje ,,krašto naujienos “ komentatoriai rašo ,kad čia pas jūs prasti popieriai ir dar su panieka ……. Ar bijot rinkimų rezultatų ? 🙂
  Tame laikraštyje visos vietos užimtos tikrų demokratų ir žodžio laisvės mylėtojų ,tai aš kaip ir be vietos …… 🙂
  Norėjau pasidomėti ,ar galima bus prašytis čia,, politinio prieglobsčio “ ir rašyti komentarus ar ne ,nes tave laikraštyje manęs nepageidauja ….. 🙂

 • zofija parašė:

  Straipsnis kaip saldainiukas, taip skaniai nusirijo.

 • Anonimas parašė:

  Žiūriu opozicionieriai prisideje tiek reklamos, tiek apie save grazaus ir gero prisirase, kad net sirdis sala paskaicius, sunku rinkejui apsispresti, kuris ten is ju grazesnis ar geresnis, doresnis ar teisingesnis, tik vargo zmonems pridarė. Kadangi taip sunku pasirinkti, tai teks balsuoti uz dabartine mere. Jai reklamos nereikia, nes uz ją kalba padaryti darbai.

 • ivilina parašė:

  Su kuo tik pakalbi, tai visi ruosiasi balsuoti už gerb. Pinskuvienę ir jos komandą. Tai negi ji su savo komitetu gaus 15 vietų?

 • ? parašė:

  Kodel anskciau pas mus nebudavo tiek daug daroma darbu, kodel anksciau nebudavo tokiu graziu svenciu?

 • baisu parašė:

  baisu pagalvoti, jeigu meru taptu kas nors kitas, o ne Pinskuviene, tai tada vel i stagnacija? Jau issivadavome is to ir norime modernumo ir siuolaikiskumo.

 • šalna parašė:

  Gintarai, pamiršai paminėti amžiną atilsį Robertą Bareiką, o juk dirbo ne vieną kadenciją

 • virgis parašė:

  Tik nerinkim skundiku , vel visi darbai bus stabdomi .

 • sirvintiete parašė:

  Saunuole Pinskuviene, kiek daug geru darbų rajonui padare per 4 metus, tai dar daugiau padarys per kitus 4, butinai balsuosime.

 • to 2019-02-16 04:30 parašė:

  Pabandyk atsimerkt ir pamatyt realybę tokią, kokia ji yra.
  Nebesinorės tau tada ir savo eilinio budinčio ,,komentaro“ kaišioti tiems komentatoriams, kurie galvoja savo galva, o ne Živilės.

 • balsas parašė:

  Gal koki balseli gaus 🙂

 • to indipiurei parašė:

  Tai vot ir bijau, kad kovą kalbins……

 • usnė parašė:

  Labai grazia svente siandien suorganizavo Kulturos centras.

 • to indipiurei parašė:

  O tai iš kur kovą tos rugiagėlės?

 • Teresė parašė:

  Turiu minty „pirdylų pirdylas“…

 • Che che che parašė:

  ištrauka iš Patriarcho rudens: „skaičiavo kregždes, lyg susenę meilužiai ilgesingais rugsėjo vakarais ir abu drauge buvo šitaip nutolę nuo pasaulio“ arba „geriau būti išromytam, negu versti ant aslos bobas, tas daugiavaikes motinas, lyg kokias įdaguojamas telyčias, kurios bent spardosi, raitosi, bliauna, dvokia deginama mėsa, ko mažiausiai reikia iš geros moters, o juk tos bedvasės užguitos patelės tik atkiša savo pasturgalius – išdvėsusių karvių pasturgalius, kad atliktum savo priedermę – ir toliau skuta bulves ir rėkia savo draugėms…“ Galima rasti nede daugiau 🙂

 • Indipiurei parašė:

  O aš balsuosiu už Šimonėlį. Kitaip žmogus negaus ni vieno balso, dar išeis basas laukais rugiagėles kalbindamas…

 • indipiur parašė:

  Man tai net kaista, kad opozicija pralaimejo 2015 rinkimus. Juk turejo savo laikrasti, nemokamai dalijama gyventjams, dar kasmenesini savivaldybes biuleteni su nuveiktais darbai, o zmones kazkodel neivertino? Dabar ziurau net 2 laikraciai dirba ant opozicijos, vis iaupsina, vis rodo, kokie jie saunuoliai, patys vis raso straipsnius ir su fotografijomis skelbiasi, tai aisku, kad nori vel valdzios? Viska spres rinkejai, jau tiek nedaug liko.

 • to Teresė parašė:

  Ką Jūs turite omeny minėdama senolius? Buvusius?

 • Teresė parašė:

  Su visa pagarba senoliams – reikėtų jau užleisti vietą jaunimui. Argi nėra jaunų, energingų, neteistų ir t.t.?Mat kai žmogus pradeda manyti, kad jis pats protingiausias, geriausias ir be jo viskas žlugs ž panašu į senatvinę demenciją…

 • chi chi parašė:

  Tikras ruduo!!!!!

 • to Kaip gaila parašė:

  Blogiausia yra tai, kad tokie komentuotojai nemoka ar nemori skaityti, kas parasyta, bet butinai verziasi komentuoti. O straipsnis yra labai geras ir pagrįstas tuo, ka pats kandidatas apie save prirase.

 • Kaip gaila, kad tik parašė:

  dalis kandidatų į tarybą ,,pataršyta“, o apie kitus, pvz., Živilės komitetą ar Vasiliauskienės partiją – maloniai nutylima. Ar šitie – tai jau ,,balti ir pūkuoti“, visi aliai vieno skaidrūs, it krištolas?
  O gal Živilės kapela išvis nebedalyvaus rinkimuose, tai ir nėra apie juos ko rašyti?… Na jau, ne…
  Labai vienpusiškas straipsnis, visai ne žurnalistinis, paprasčiausiai – primityvus propagandinis straipsnelis.
  Širvintų rajoną ateity galima būtų pervadinti – Živilija (yra gi Kauno rajone Vilkija).

 • Anonimas parašė:

  O as pavyzdziui negaliu suprasti meres, kiek jinai puolama, kaip ja visur apskundzia ir apsmeizia, kiek ant jos purvinimo dirba smadiniu, o ji vis sypsosi ir toliau dirba del viso rajone. as jos vietoj spjauciau i viska ir nieko nedaryciau, tik imciau alga iki kadencijos pabaigos. Tiesiog stebiuosi tokia saunia mere, mums visiems pavyzdys, kaip turi dirbti rajono mere.

 • lauko geliu puokste parašė:

  Straipsnis tikrai labai geras, paremtas faktai ir dokumentais, idomu paskaityti ir suzinoti apie kandidatus i taryba.

 • va parašė:

  Niekaip negaliu suprasti, kodel anksciau tiek darbu nebuvo daroma, kiek dabar ju padaryta prie Pinskuvienes.

 • ååå parašė:

  Atleiskite,bet sis“straipsnis“ autoriui tikrai garbes nedaro.Panasu,kad ir valdanciuju palaikymo komanda nusileido iki Astiko lygio ir drabstosi purvais.GEDA!

 • paskutiniam parašė:

  Kuo čia dėtas Jotautis? Ar bent vienas tokį išsilavinimą turite kaip Jotautis? O rankas ir širdį? Kuriam Jotautis nepadėjo? Gėdos turėkite tokius komentarus rašinėdami, prafiesoriai!

 • . parašė:

  Juokiasi puodas kad katilas juodas. Apsiziurekite savo kiema. Jotautis ka reiskia, stiopa,

 • manau parašė:

  Manau, kad geriausia butu, jei mere vel isrinktume mere. Bet cia viskas zmoniu valioje. Kaip zmones nuspres, taip ir bus. Jeigu nebus vel visokiu skundu, nes jau nusibodo tie skundai. Gerai, kad patys zmones issirenka mera, o ne taip kaip anksciau kazkas isrinktas ir isrenka sau tinkama, o mums netinkama.

 • vacyte parašė:

  Patiko net labai. Gerai ir teisingai surasyta. Paskaicius vrk puslapi dar visokiu perlu galima surasti. Ir tokie eina valdyti rajono.

Kiti straipsniai:

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos
+