+

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) iš sąrašų išbraukus 293 Savivaldybių tarybų rinkimuose ketinančius dalyvauti kandidatus, kurie nuslėpė savo teistumą, liko dar 229 savo teistumą pripažinę kandidatai, iš jų 22 – kandidatai į merus. 

Už įvairius nusikaltimus teisti asmenys sudaro daugiau kaip pusantro procento visų rinkimuose dalyvaujančių kandidatų. Iš pirmo žvilgsnio, tai nėra daug. Bet jei jie visi patektų į savivaldos organus, teistų kandidatų dalis išaugtų dešimteriopai ir viršytų 15 proc. ribą. Tai reiškia, kad kas 6-7 tarybos narys Lietuvoje būtų teistas už įvairias nusikalstamas veikas. Ar tai taptų grėsme nacionaliniam saugumui, kol kas nediskutuojama.

Dar pikantiškiau atrodo tas faktas, kad tiesioginius merų rinkimus laimėjus visiems teistiems kandidatams, teistų merų Lietuvoje turėtume daugiau kaip trečdalį.

Širvintose Tarybos daugumą gali sudaryti vien teisti kandidatai

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija patvirtino sąrašą kandidatų ir nusprendė, kad VRK leidžiamuose kandidatų į savivaldybių tarybų narius – merus plakatuose, taip pat plakatuose su kandidatų sąrašais, prie kandidatų, kurie anketose nurodė, kad buvo teismo pripažinti kaltais, pavardžių pažymėti „Teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos“. Tarp išvardytų 229 kandidatų, kaip jau rašė „Širvintų kraštas“, yra net 11, kandidatuojančių į Širvintų rajono savivaldybės tarybą, tarp jų du – dalyvausiantys tiesioginiuose Širvintų rajono tarybos nario – mero rinkimuose.

11 – būtent tiek mandatų sudaro Širvintų rajono savivaldybės tarybos daugumą. Taigi, galima tik įsivaizduoti, jei visi 11 teistų kandidatų, o dar ir su teistu meru priešakyje užvaldytų Savivaldybę. Kaip vyktų darbas? Kokia žinutė apie Širvintas būtų paleista per Lietuvą? Ar taip įvyks, gali nuspręsti tik Širvintų rinkėjai – mąstydami ir pasirinkdami.

Teistų kandidatų būtų buvę daugiau, net 15, tačiau VRK išbraukė keturis, kurie apsižioplino, tyčia ar dėl kitų priežasčių nenurodė esą teisti. Tai du LSDDP, po vieną Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir Darbo partijos kandidatai.

Tačiau ir 11 teistų kandidatų, pretenduojančių tapti Širvintų rajono tarybos nariais, yra absoliutus šių rinkimų rekordas, kadangi nė vienoje kitoje savivaldybėje nekandidatuoja dešimt ar daugiau teistų asmenų. Antrąją vietą pagal teistų asmenų skaičių besidalijančiose Radviliškio, Raseinių, Ukmergės ir Varėnos savivaldybėse į kandidatų sąrašus yra įrašyta po 9 teistumą nurodžiusius asmenis. O juk šiose savivaldybėse kandidatų skaičius gerokai viršija du šimtus, o Raseiniuose – net per tris šimtus ir lenkia tokias savivaldybes, kaip Kauno, Alytaus, Panevėžio miestai.

Nors šalyje yra savivaldybių, kuriose bendras kandidatų skaičius gerokai pranoksta kandidatuojančių Širvintų rajone asmenų skaičių, teistų asmenų dalis tarp jų yra gerokai mažesnė. Vilniaus mieste rinkimuose į tarybą užregistruota daugiausiai kandidatų šalyje, net 842, tačiau tarp jų tėra vos 5 teisti asmenys. Šiaulių mieste Savivaldybės tarybos nariais pretenduoja tapti 389 asmenys (antras rezultatas Lietuvoje), tačiau sąrašuose – vos 4 teisti asmenys. Apskritai vos po 1 teistą asmenį dalyvauja rinkimuose į Visagino savivaldybės, Vilniaus, Šalčininkų, Panevėžio, Molėtų ir Mažeikių rajonų tarybas, o Druskininkų savivaldybėje, Kauno, Tauragės ir Akmenės rajonuose teistų asmenų iš viso nėra. Kad šiuose rajonuose nebūtų teistų asmenų, vargiai tikėtina. Greičiau jose veikia galingas reputacijos filtras.

Teistais kandidatais į merus nenusileidžiame uostamiesčiui ir sostinei

Širvintų rajonas pirmauja pagal teistų partijų lyderių skaičių. Iš viso Lietuvoje į įvairius sąrašus yra įrašyti net 23 vedliai, kurie nurodė savo teistumą. Galima tik nusistebėti, kad partijos kai kuriose savivaldybėse nesurado nepriekaištingą reputaciją turinčių asmenų, kurie sutinka ne tik vesti partijų kandidatų sąrašus, bet ir daugeliu atveju dalyvauja tiesioginiuose merų rinkimuose.

Kaip jau esame rašę, mūsų rajone partijų komandas į rinkiminę kovą veda pirmaisiais kandidatų sąrašuose įrašyti teisti du asmenys: „darbietis“ Alfredas Astikas ir „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas. Du teistus asmenis tarp sąrašų lyderių dar turi Klaipėdos ir Vilniaus miestai. Klaipėdoje sąrašus į rinkimų kovą veda „konservatorius“ Aidas Kaveckis ir LSDDP kandidatas Irenijus Zaleckis. Sostinėje pirmuoju numeriu į Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą įrašytas teistumą pripažinęs šios partijos lyderis Gintautas Paluckas, o A. Zuoko ir vilniečių koalicijos „Laimingas Vilnius“ kandidatus veda teistas Artūras Zuokas.

Tiesa, Vilniuje tokiais lyderiais galima būtų laikyti tris asmenis, tačiau vienas jų, Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskich, ignoruoja Darbo partijos kandidatų sąrašą ir varžosi tik tiesioginiuose mero rinkimuose. Matyt, vadovaujasi principu – arba viskas, arba nieko.

Lyderė pagal teistų kandidatų skaičių – „darbiečių šaika“

VRK išvardijus visus 229 teistus asmenis, kuriems leido stoti prie starto linijos, daugiausia teistų asmenų savo gretose turi surinkusi Darbo partija – 35, iš jų 3 – partijos sąrašų lyderiai (Mažeikiuose, Rokiškyje ir Širvintose).

Kaip pasakytų diedukai, artėjančiuose Savivaldybių tarybų rinkimuose „šaiką“ yra subūrusi ir Lietuvos socialdemokratų partija, per visą Lietuvą turinti 34 teistus kandidatus. Ir mūsų rajone, vedami Annos Kuznecovienės socialdemokratai savo gretose „puikuojasi“ dviem teistais kandidatais. Irgi žinant, kad jau minėtas partijos lyderis Gintautas Paluckas Lietuvos aukščiausiojo teismo buvo nuteistas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, tai atrodo logiškas paaiškinimas, kodėl šios partijos sąrašuose gausu teistų asmenų. Kitas teistas asmuo yra įrašytas šios partijos kandidatų sąraše į Alytaus rajono tarybą.

Kaip ir „darbiečiai“, po tris teistus kandidatus sąrašų viršuje turi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (Klaipėdos mieste, Kupiškio ir Širvintų rajonuose) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Jonavos, Plungės ir Vilkaviškio rajonuose).

„Valstiečiai-žalieji“ irgi subūrę palyginti gausią teistų asmenų komandą. Jie per visą Lietuvą turi 27 teistus kandidatus ir šioje kategorijoje pagal jų skaičių yra treti. Minėta „moralinių tautos vertybių sergėtoja“ Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai į rinkimus siunčia 24 teistus kandidatus ir pagal jų skaičių šalyje yra ketvirta.

Kitos partijos savo sąrašuose turi mažiau teistų kandidatų.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • paskutinei parašė:

  Nieko rasyti nereikia, rinkejai viska zino ir tikrai atsirinks.

 • Manau parašė:

  Reiktu rasyti ne tik kad teisti bet ir uz ka, o tai daug ka reiskia. Nes zmogus teistas uz autoivyki daug kuo skiresi nuo zuliko. Ir dar, kaip kuriems kandidatams i Tarybos nuopelnus uzrasom – prie Seimo state barikadas!. Ir tai viskas uz ka zmogu galima kelti i rajono Taryba ????

 • vacyte parašė:

  jo, prisistatymas labai silpnas

 • vistiek parašė:

  kad ir nebutu sapras teistas, vistiek nebus meru. manau ne jam sitas darbas.

 • Hmm parašė:

  Tik paziurejes( o ne skaites) str. prisiminiau gera Tarybini kinofilma “ Vestuves Malinovkoje“. Kaip vienas keite kupure priklausioomai nuo valdzios. Tuo noriu pasakyt, kad dar neseniai str. autorius uz DP gulde galva, dabar ta pati partija vadina “ darbieciu saika “ …

 • Aidas parašė:

  Kai balsuosit pasistenkit,kad kandidatai būtu kuo mažiau teisti

Kiti straipsniai:

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos
+