Knygų rekomendacija: tikros ir sukrečiančios istorijos

Asociatyvi timeshighereducation.com nuotr.

Knygų žanrų įvairovė apsuka galvą. Kiekvieną dieną knygynų lentynos papildomos naujomis biografijomis, saviugdos skaitiniais, detektyvais, istoriniais romanas ar kitais leidiniais. Tačiau tarp jų vyrauja savotiškos mados. Pastaruoju metu topų viršūnėse įsitaisė tikros istorijos, kuriose aprašomi realūs įvykiai, atsiminimai ar veikėjų patirtis. 

Realiais faktais paremti pasakojimai kartais pranoksta net lakiausią fantaziją. Tokios knygos leidžia iš arčiau pažvelgti į kitų gyvenimą, geriau įsijausti į aprašomą laikmentį, taip pat suteikia daugiau žinių apie tai, kas dažnai nutylima. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į tris knygas, kuriose aprašoma pribloškianti reali patirtis.

Tara Westover „Apšviestoji“ – knyga, supurčiusi skaitytojų pasaulį

„Apšviestoji“ pasirodė 2018-tais metais ir pateko į bene visus bestselerių sąrašus. Kūrinį su didžiule nuostaba aptarinėjo verslininkai, prezidentai ir paprasti skaitytojai. Protu nesuvokiamą istoriją pasakoja pati Tara Westover. 

Moteris gimė ir augo mormonų šeimoje, kuri net to paties tikėjimo bendruomenėje buvo laikoma fanatiška. Tara nelankė mokyklos, jos tėvai vengė medikų ir bet kokių kontaktų su išoriniu pasauliu. Tačiau vaikystės patirtis nesutrukdė norėti ir siekti daugiau. 

Autorė sugebėjo išsilaisvinti iš savo šeimos, niekada nelankiusi mokyklos ir beveik nesimokiusi namie, ji pasiruošė stojamiesiems egzaminams, studijavo, įgijo daktarės laipsnį, tačiau iki galo taip ir nenusikratė kaltės, kad paliko savo šeimą. 

Deborah Feldman „Neortodoksiška“ – knyga, įkvėpusi serialą

Jei skaitėte aukščiau minėtą kūrinį ir likote priblokšti, tai knyga „Neortodoksiška“ nustebins ne mažiau. Autorė pasakoja apie savo gyvenimą Satmaro chasidų bendruomenėje, kuriai ji sugebėjo pasipriešinti ir siekti savo asmeninės laimės bei laisvės.

Chadisės gyvena pagal itin griežtai nustatytas taisykles. Net per karščius privalo dėvėti storas pėdkelnes, neturi teisės mokytis, skaityti, dirbti. Mėnesinių ciklą seka rabinas, pasilikti su nepažįstamu vyru vienoje patalpoje griežtai draudžiama. Gana anksti mergaitės ištekinamos. Ir visa tai vyksta XXI amžiuje. Apie tai ir pasakoja autorė. Knyga įkvėpė „Netflix“ serialą. 

Dirie Waris, Miller Cathleen „Dykumų gėlė“ – knyga, atskleidusi tradicijomis dangstomus nusikaltimus

Dirie Waris – iš Somalio kilusi manekenė. Mados pasaulyje išgarsėjusi moteris savo žinomumą panaudojo tam, kad visas pasaulis sužinotų, kokie nusikaltimai daromi prisidengus tradicijomis. 

Per lytinių organų apipjaustymo ceremoniją luošinami milijonai mergaičių, kurios vėliau visą gyvenimą kenčia fizinį ir psichologinį skausmą. Nehigieniškomis sąlygomis atliekamos procedūros sukelia ne tik nežmonišką kančią, bet ir mirtinus uždegimus. „Dykumų gėlė“ šokiruos net tuos, kurie savęs nelaiko jautriais. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top