„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Neringa Lubytė

„Širvintų kraštas“ jau rašė, kad nuo 2019 metų vasario 7 dienos Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktoriaus pareigas paskirta eiti Neringa Lubytė. „Neringa Lubytė yra įgijusi ekonomikos ir verslo pagrindų aukštąjį universitetinį išsilavinimą, turi daug patirties viešajame sektoriuje: Širvintų r. savivaldybės administracijoje, Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos. Būdama Savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus specialiste, o vėliau ir vedėjo pavaduotoja, turi projektų valdymo patirties, kurios labai reikia socialinėje sferoje,“ – rašė laikraštis.

Naujoji socialinių paslaugų centro direktorė sutiko atsakyti į kelis „Širvintų krašto“ klausimus.

– Dirbote Savivaldybės administracijos Investicijų skyriuje. Ar ilgai svarstėte prieš žengdama į socialinių paslaugų sferą?

– Per gyvenimą einu vedina naujų potyrių, naujų žinių. Kada grįžau į Investicijų skyrių, man buvo viskas praktiškai jau žinoma. Aišku, buvo daug iššūkių, juk dirbdama turi daug žinoti, išmanyti daug įstatymų, bet tai buvo jau daugmaž žinoma sritis. Niekada negalvojau, kad gyvenimas atves į socialinę sritį, nors visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms, būtent čia – Socialinių paslaugų centre.

– Socialinės paslaugos labai jautri žmonių gyvenimo pusė. Kaip jūsų manymu, Centras gali palengvinti šios grupės žmonių gyvenimą?

– Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje keičiasi demografinė padėtis, jauni žmonės išvažiuoja, o pasilikę gyventojai sensta, tokių paslaugų poreikis auga. Centras stengiasi atsiliepti į gyventojų lūkesčius. Atsirado daug naujų paslaugų: tokių, kaip dienos socialinė globa asmens namuose, kai pas žmogų važiuoja visa komanda – slaugytojas, masažuotojas, socialinis darbuotojas. Komandos sudėtis priklauso nuo žmogaus poreikių. Pirmiausia, nuvažiavęs socialinis darbuotojas pakonsultuoja ir įvertina, kokių paslaugų reikia, o tada jau teikia tas paslaugas visa komanda: pagamina maisto, padeda nusiprausti. Manyčiau, kad tokios paslaugos labai reikalingos, jos pasiekia bet kokiame rajono kampelyje gyvenančius žmones jų pačių namuose.

Jeigu žmogus norėtų gyventi pas mus, socialinės globos padalinyje, žmonių iš įpročio tebevadinamuose „senelių namuose“, reikėtų kreiptis į savivaldybės socialinių paslaugų skyrių ir parašyti prašymą. Tada bus įvertintas visas žmogaus savarankiškumas ir paslaugų poreikis, o jau tuomet vertinamas turtas, nustatomas mokestis – vienas procentas nuo nekilnojamo turto vertės. Yra tokių, kurie neturi kur gyventi, kitiems reikia priežiūros. Priimame visus. Dar yra trumpalaikė paslauga, kada gali gyventi pusę metų, pavyzdžiui, – žiemą, kada žmogui sunku atsinešti malkų, pakurti krosnį. Tokios paslaugos labai reikalingos. Kuo toliau, tuo jų reikia daugiau.

– Papasakokite plačiau apie dienos socialinę globą.

– Socialinės globos padalinys teikia asmenims paslaugas atsižvelgdamas į jų savarankiškumo lygį ir medikų rekomendacijas, sudaro sąlygas išlikti aktyviems ir gyventi visavertį gyvenimą. Dienos socialinės globos paslaugos teikiamos nuo 3 valandų per dieną, iki 5 dienų per savaitę, darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Vienas iš suaugusių šeimos narių ar jo globėjas turi kreiptis pagal gyvenamąją vietą į Socialinės paramos skyrių, į socialinio darbo organizatorių, kuris paaiškins kokių dokumentų reikia.

– Kokios yra mūsų rajone socialinių paslaugų grupės?

– Paslaugų yra daug, viena iš jų – bendruomeniniai šeimos namai (įgyvendinimas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Širvintų rajone“). Pagal projektą, vyksta pozityvios tėvystės mokymai, psichosocialinė pagalba, mediacijos paslaugos ir kt.

Pagalbos į namus paslaugos teikiamos senyvo amžiaus, neįgaliems ir darbingo amžiaus asmenims su negalia. Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos teikiamos socialinės rizikos šeimoms, įrašytoms į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą. Dar yra krizių įveikimo ir laikinojo apnakvindinimo, specialaus transporto paslauga asmenims su judėjimo negalia, aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis paslaugos, atvejo vadyba, kada suteikiama pagalba vaikui ir padedama šeimai įveikti iškilusius socialinius sunkumus ir kt.

– Jūs turite teisę atimti vaiką iš socialinės rizikos šeimų?

– Mes tokios teisės neturime. Nuo praėjusių metų liepos mėnesio pertvarkyta vaiko teisių apsaugos sistema – ji atskirta nuo savivaldos funkcijų – socialinės vaiko apsaugos. Tai reiškia, kad teisinė vaiko apsauga centralizuota ir priskirta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, o mes teikiame švietimo, socialinių paslaugų ir sveikatos srities paslaugas šeimoms, kurios susiduria su sunkumais ir negali vienos susidoroti su iššūkiais. Socialinė apsauga išlieka savivaldybių funkcija. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba yra „Sodroje“.

– Ar didelis jūsų organizacijos kolektyvas? Prisipažinkite, koks jūsų vadovavimo stilius?

– Šiuo metu socialinių paslaugų centre dirba 79 darbuotojai. Kalbant apie vadovavimo stilių, reikia ieškoti taip vadinamo aukso viduriuko. Jeigu palaikysi per daug draugiškus santykius su darbuotojais, tada yra galimybė atsirasti įvairioms manipuliacijoms. Jeigu būsi per daug valdingas vadovas, kuriems yra svarbus paklusnumas ir nuolankumas, tada santykiai su darbuotojais bus pabrėžtinai oficialūs. Abiem atvejais nebus konstruktyvios diskusijos ieškant iškilusių problemų sprendimo būdų. Dar studijų laikais esu klausiusi dėstytojo, koks vadovavimo stilius geriausias. Dėstytojas atsakė: mišrus, kadangi kolektyve dirba įvairių žmonių ir pasitaiko įvairių situacijų.

– Papasakokite apie save. Jūs esate širvintiškė?

– Esu gimusi ir augusi Širvintose. Labai myliu savo kraštą, nors turiu ir žemaitiško kraujo. Tėtis kilęs iš Žemaitijos, gimė Kretingoje, o augo Neringoje. Mama kilusi iš Musninkų seniūnijos, Taučiulių kaimo. Savo užsispyrimą esu paveldėjusi iš tėčio, o žingeidumą – iš mamos, manau, kad šios savybės tikrai pravers dirbant socialinių paslaugų centre.

Baigiau Vilniaus kolegiją, kur įgijau Turizmo ir viešbučių administravimo bakalauro kvalifikaciją, vėliau Lietuvos edukologijos universitete Ekonomikos ir verslo pagrindų bakalauro, o dar vėliau Verslo ir vadybos magistro kvalifikacijas. Dirbau viešbučio administratore UAB „Revis“ Vilniuje, grįžusi į Širvintas įsidarbinau savivaldybės administracijoje Dokumentų valdymo ir vietinio ūkio skyriuje vyresniosios specialistės pareigose, po to dirbau Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriuje. Esu dirbusi Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos Turto valdymo skyriuje, laikinai ėjau Jauniūnų seniūnijos seniuno pareigas, vėliau savivaldybės administracijoje Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigose.

– Girdėjome apie permainas jūsų vadovaujamame Centre. Kokie remonto darbai vyksta ir kur galima dabar ir vėliau jus surasti?

– Savivaldybė yra parašiusi projektą, gavusi pinigų ir šiuo metu mūsų Socialinių paslaugų centro Globos padalinio patalpos yra kapitališkai remontuojamos. Atnaujinsime pas mus gyvenančių žmonių gyvenamuosius kambarius, virtuvę, bus įrengtos naujos poilsio zonos, sporto salė ir kt. patalpos. Po remonto šiek tiek keisis Socialinių paslaugų centro patalpų išdėstymas. Todėl vėliau gyventojus informuosime, kaip ir kur mus rasti.

– Ačiū už pokalbį.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“”

  1. Tiesa ta, kad parašė:

    Gerai , mamos yra ten, kur reikia….

  2. nenijole parašė:

    vszystku guwno

  3. Ne parašė:

    O geras

Comments are closed.

scroll to top
+