Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

Prabėgus dešimčiai dienų po Savivaldybių tarybų rinkimų dvi partijos, ant politinės kovos pjedestalo užsikabinę savadarbius medalius, į save tampo menamą lauro lapų vainiką ir ginčijasi, kuri jų laimėjo šiuos rinkimus. Po vienodai mandatus laimėję Gintauto Palucko vedami socialdemokratai ir Gabrieliui Landsbergiui su partija senelio padovanoti „konservatoriai“ kažkodėl „nemato“, kad visuomeninių rinkimų komitetams atiteko beveik pusšimtis daugiau mandatų, taigi juos ir reikėtų laikyti tikraisiais rinkimų laimėtojais.

Bet juk po daugiau nei ketvirtadalį mandatų laimėjusių visuomeninių rinkimų komitetų vėliava ėjo įvairių politinių pažiūrų žmonės, jų statyti į vieną greta negalima, – girdime įskaudintų „paluckininkų“ ar „landsbergininkų“ priekaištus.

Tačiau su tais priekaištais galima ir nesutikti. Viena, jei komitetai rinkimuose dalyvavo tokiomis pat teisėmis, kaip ir partijos, taigi ir jų sėkmės ar nesėkmės turėtų būti vertinamos vienodai. Antra, balsuodami už visuomeninius rinkimų komitetus, rinkėjai pirmiausia balsavo prieš partijas, o tai parodo ne tik tikrąjį konservatorių ar socialdemokratų, bet ir kitų partijų įdirbį bei populiarumą atskiruose regionuose. Ypač socialdemokratų Vilniuje, kur balsuoja ketvirtadalis Lietuvos, negavusių nė vieno mandato. Po šių rinkimų partiją vairuojantis Gintautas Paluckas, galėjęs pasigirti nors ir menku, bet vis šiokiu tokiu vicemero postu, faktiškai tapo niekuo – tiesiog eiliniu partiečiu. Net ne eiliniu atstovu žemiausioje grandyje – savivaldoje. Ko tada verta partija, kurią veda faktiškai niekas? Tiek pat, kiek kariuomenė, kuriai vadovauja eilinis kareivis, juo labiau – nevykęs kareiva.

Ko gero, taikliai pastebėjo Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas, kuris mano, kad socialdemokratų išsaugoti merų postai, kuriais apsalęs giriasi Gintautas Paluckas, yra ne partijos, o pačių merų nuopelnas. Šie politikai įrodė rinkėjams, kad yra verti dirbti merais. Net jei, sakykime, Birštono merė Nijolė Dirginčienė ar Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius būtų pakeitę partiją ar įkūrę visuomeninį komitetą, rezultatas būtų buvęs tas pats. Kairiųjų pažiūrų Lietuvos rinkėjams vargu ar reikia partijos, kuri politikoje vienijasi su kraštutinių dešiniųjų pažiūrų testamentiniais „konservatoriais“. Kitus ir save apgaudinėjantiems socialdemokratams nerimo kibirkštėlę turėtų įskelti bent jau tas faktas, kad šiuose rinkimuose net 233 balsus gavę „valstiečiai“ prieš ketverius metus buvo laimėję 140 mandatų. Iš jų 4 priklausė merams. Dabar mandatų padaugėjo beveik šimtu, prisidėjo du merai, tai gal vis dėlto teisus Ramūnas Karbauskis, kuris sako, jog rinkimus laimėjo būtent jo partija, o ne per kadenciją 85 mandatus išbarstę socialdemokratai?

Beje, „valstiečiai“ vieninteliai iš opozicijos išsaugojo savo turėtus mandatus mūsų rajone, tad tarp savo likimo brolių gali laikyti save šių rinkimų laimėtojais.

Skaudų smūgį patyrė Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), kuriems taip ir nepavyko įgyvendinti pagrindinio tikslo – iš politinio užribio į valdžios elitą sugrąžinti Artūrą Zuoką. Tarybos nariu tapo, bet tik tiek.

Apie tai, kad praėjusioje kadencijoje 5 merus turėję „zuokininkai“ lyg senatvėje dantis išbarstė savo lyderius, o Visagine prarado vieną svarbiausių partijos atstovų – Dalią Štraupaitę, daug nekalbėsime. Tai rodo visuotinį šios partijos nuosmukį, nuo kurio neišgelbės nė nuolatiniai partijos pavadinimų kaitaliojimai. Politikos senbuvė, šiuose rinkimuose iškovojusi vos 1,23 proc. mandatų, pagal šį rodiklį nusileidžia debiutantei – Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, laimėjusiai 1,66 proc. mandatų.

Laisvės sąjungos rezultatai – ne galutiniai, kadangi tiesioginė grėsmė iškilo Švenčionyse mero ir tarybos rinkimus laimėjusiems partijos kandidatams. Jei policija nustatys, kad buvo pažeista rinkimų agitacija manipuliuojant vietiniu laikraščiu, tikėtina, kad VRK rinkimų rezultatus pripažins neteisėtais ir švenčioniškiai merą ir tarybos narius rinks iš naujo. Taigi visoje šalyje telaimėti vos 32 mandatai iš turėtų 57 gali dar labiau aptirpti.

Tai, kad Širvintų rajone „zuokininkų“ kandidatas Vidmantas Mateika su kukliu 8,71 proc. rezultatu liko antras, greičiau parodo ne vietinių partijos pajėgų potencialą, o kitų Živilei Pinskuvienei oponavusių kandidatų beviltiškumą. Socialdemokratų karšinčiaus Algirdo Syso patikėtinė Seime Anna Kuznecovienė teužsitikrino taryboje vietą sau, tokia pat „pergale“ gali pasigirti prieš kovas ties starto linija prunkštęs ir žiežirbų spiečius skėlęs „darbietis“ Alfredas Astikas. „Darbiečiai“ iš turėtų 147 mandatų šalyje šįkart sugraibė vos 62, tad Viktoro Uspaskich pagyromis apie atsigaunančią partiją gali patikėti lengvatikiai, per metus po kelis kartus tampantys lengvu grobiu įvairaus plauko sukčiams.

Netgi „konservatoriai“, perkamų ir parduodamų reitingų daromi kone dominuojančia šalies politine jėga, kurios šešėlyje kitos partijos turėtų susisukti lyg rudeninės virkščios, mūsų rajone liko, vaizdžiai tariant, be kelnių. Kitokio „konservatorių“ rezultato pas mus ir buvo sunku tikėtis. Kažkuria prasme šios partijos sąrašas priminė 1945-ųjų pradžioje hitlerininkų mobilizuotą ir rankiniais granatsvaidžiais apginkluotą pensininkų ir karo invalidų „folkšturmą“, kuris pirmiausia galėjo pasigirti dar pamenantis parako kvapą, sklindantį iš Pirmojo pasaulinio karo apkasų.

Su „darbiečiais“ iššvaistyto pasitikėjimo apimtimis rungtyniaujantis Lietuvos liberalų sąjūdis, prieš ketverius metus turėjęs 217 eilinių tarybos narių ir 9 merus, šįkart išstenėjo vos 126 mandatus, taigi toliau irgi tokiu pat greičiu rieda duobėn. Matyt, dėl to kalti ne tik partijos griūtį nulėmę skandalai, bet ir tirpstančios partijos „simpatikų“ gretos. Pakrikę liberalsąjūdininkai, praradę lyderius didžiuosiuose miestuose, ko gero, nesurado ką pasiūlyti rinkėjui. Rinkėjams gana keistai atrodė, kai, sakykime, Širvintų rajone tarp 15 partijos kandidatų net keturi (daugiau nei ketvirtis!) buvo vienos įmonės darbuotojai. Jei nerandama, kas partijai atstovautų rinkimuose, apie kokį elektoratą ir rezultatą galima apskritai kalbėti? Tai, beje, buvo kone visų politinių jėgų, stojusių prie Širvintų rajono savivaldybės tarybos rinkimų starto linijos, silpnoji vieta. Sąrašus užpildė atsitiktiniai, teisti kandidatai, absoliutūs politikos naujokai, nuo kurių rinkėjas tiesiog nusisuko…

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

20 Atsakymų į “Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?”

 1. to laima parašė:

  Labai netaktiskai opozicija elgėsi.

 2. cia ne i tema parašė:

  Stipriai merė laimėjo rinkimus

 3. laima parašė:

  Paziurejau posedzio įrašą. Tai tikrai gelezinės sveikatos reikia merei ir ad. direktorei. Negadinkite savo sveikatos.

 4. levanarda parašė:

  bet tikrai, kiekgi galima vel nesusitaikyti su praleimejimu?

 5. idomu parašė:

  idomu, kiek ilgai si karta pralaimeje negales susitaikyti su pralaimejimu? praeita kadencija iki siol nesusitaiko, negi neatsibodo skundai ir toliau juos pils ir trukdys???

 6. zaiza parašė:

  na, meres ir jos komandos pergale buvo labai stipri, i vienus vartus

 7. Dagne parašė:

  Gerai, kad zmones vertina darbus, o ne visokias apklausas ir dirbtinai suformuota ivaizdi, liuks

 8. Janei parašė:

  nebijote atsakyti uz smeizta?

 9. Anonimas parašė:

  kaip gerai kad pinskuviene laimejo, tai nors daug darbu padarys.

 10. Hmm parašė:

  Rasoma tik apie Paluckininkus ir landzbergininkus kad jie mazai laimejo. O tai kodel tyli apie Kirkilininkus? Atrodo ar Pinskuviene ne kirkilininkus pavaduotoja? Tai kiek ta kirkilininku partija laimejo ???

 11. pastebejimas parašė:

  Tokiu kaltintoju suklastojus rinkimų rezultatus turetų pasidomėti teisėsauga. Tegul įrodo faktais, o nemala š… komentaruose. Kai atsakys, tai tada sužinos, kas yra smeižimas.

 12. nu tonyny parašė:

  klauskite pirmininkų ir narių komisijoje kurie buso, ir sužinosite metodus…. bet visi savi…….

 13. to Jane parašė:

  Išrinkta garbingai, is pirmo karto. Daugiau nei 70 proc. rinkėjų balsavo. Daugiau procentų balsų gavo turbut tik Kauno, Palangos ir Druskininkų merai. Pavydas graužia ar kaip?

 14. taip parašė:

  tai pralaimejimas buvo uzprogramuotas

 15. prudencija parašė:

  O kokiais metodais????? Nu laukiam!

 16. aisku kad parašė:

  nedemokratiskai,nes konservartoriai pralaimejo.

 17. Šv. Juozapas parašė:

  O kokiais metodais? Įdomu, įdomu, gal galima smulkiau apie tai?

 18. Janė parašė:

  Pinskų laikraščio „nepriklausomas“ žurnalistas turėtu aprašyti kokiais metodais buvo išrinkta Ž. Pinskuvienė

 19. Man parašė:

  man labai patiko sis straipsnis

 20. taip parašė:

  Straipsnis labai geras. Viskas paremta faktais, nesivadovauta pletkais.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+