Tikslas – didinti eksportą

kuriame_ateiti

UAB „Maturė“ generalinis direktorius Eidminas Kasparevičius (dešinėje) ir direktoriaus pavaduotojas Vytas Mazuronis džiaugiasi, kad bendrovės produkciją perka apie 40 valstybių.

UAB „Maturė“ generalinis direktorius Eidminas Kasparevičius (dešinėje) ir direktoriaus pavaduotojas Vytas Mazuronis džiaugiasi, kad bendrovės produkciją perka apie 40 valstybių.

Kol kas mėnesį vis dar skaičiuojamas augantis bedarbių skaičius, o mažos įmonės bankrutuoja viena po kitos, sunku rasti pavyzdžių, kuomet net ir sunkmečio įkarštyje įmonė įstengia ne tik išlikti stabili, bet ir didina savo plėtrą.

Vieną tokių įmonių turime ir Širvintose. UAB „Maturė“, įsikūrusi Alekniškio kaime, yra viena iš didžiausių įmonių visame rajone.

ES parama padeda plėstis

„Maturėje“ jau daugiau nei šešiolika metų gaminami sertifikuoti automobilių oro, kuro, tepalo, salono filtrai. Įmonė gamina europinę kokybę atitinkančius filtrus ir filtravimo elementus lengviesiems bei krovininiams automobiliams, motociklams, sodo, miško, žemės ūkio, pramonės ir kitai technikai. Didėjant gamybos pajėgumams, įmonei labai svarbus eksportas. Būtent jį bandoma didinti pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinius fondus.

Ši įmonė sėkmingai įgyvendino ES struktūrinių fondų remiamą projektą „UAB „Maturė“ eksporto skatinimo planas“ (Projekto kodas Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-01-289). Parama projektui gauta iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Projektui skirta 509 285,00 Lt.

Netrukus baigsis ir antrasis projektas, kuris savo tikslais tęsia pirmąjį – „UAB „Maturė“ eksporto plėtros planas“ (Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-03-036), finansuojamame pagal 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas“ priemonę „Naujos galimybės“. Projektui skirta 141 616,00 Lt.

UAB „Maturė“ jau daugiau nei šešiolika metų gaminami sertifikuoti automobilių oro, kuro, tepalo, salono filtrai.

UAB „Maturė“ jau daugiau nei šešiolika metų gaminami sertifikuoti automobilių oro, kuro, tepalo, salono filtrai.

Marketingo darbai pradėti krizės laikotarpiu

Verslo pasaulyje galioja viena paprasta taisyklė – norint sėkmingai didinti prekybos apimtis, privalai būti matomas, atpažįstamas bei patikimas. „Maturė“ šia kryptimi dirba jau senokai ir visada ieško naujų būdų, kaip padidinti eksportuojamų prekių kiekį.

„Smagu, kai įmonėmis rūpinamasi valstybiniu lygiu. 2008 m. šalyje buvo krizė, kuri privertė galvoti, ką daryti. Viena iš išeičių – didinti eksporto apimtis. Kad tai padarytum, būtina dalyvauti parodose, ieškoti partnerių ir tapti kuo labiau matomiems. Marketingui, sertifikavimui dažnai stinga lėšų, todėl ES parama buvo labai reikalinga. Rezultatais esame labai patenkinti,“ – pasakojo direktoriaus pavaduotojas Vytas Mazuronis.

Pasak jo, nebuvo nė vienos parodos, kurioje nepavyktų rasti naujų partnerių:2008 metais, kai Lietuvoje buvo pati didžiausia krizė, įmonėje jau prasidėjo augimas.

Įgyvendinant projektus, buvo gautas finansavimas parodoms įvairiose pasaulio šalyse: Vokietijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Italijoje.

„Šiandien apie 40 valstybių iš mūsų perka produkciją. Šiuo metu 35 procentai produkcijos iškeliauja į Rusiją. Ten turim savo atstovą, kuris atlieka didžiulį darbą, plėsdamas pardavimų geografiją šioje rinkoje,“ – tvirtino V. Mazuronis.

Vokietijos ir Prancūzijos parodose, pasak pavaduotojo, visada dirbama labai efektyviai, nes atsiranda partnerių ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš egzotiškųjų Afrikos ar Azijos kraštų.

„Dabar pateikėme paraišką ketvirtajam europinės paramos kvietimui pagal priemonę ,,Naujos galimybės“. Jei laimėtume finansavimą, tuomet įmonės produkcija keliautų prisistatymui į Dubajaus parodą. Dar ketiname plėstis ir Didžiojoje Britanijoje, nes kol kas stabilių užsakymų iš ten neturime,“ – ateities planais dalijosi pavaduotojas.

Į kiekvieną parodą iš pradžių buvo vežama gerokai daugiau eksponatų nei dabar: kai įmonės produkcija tapo patikima ir atpažįstama, užtenka parodyti tik naujienas, nes žmonės jau žino, kokia tai produkcija. Tam nemažą įtaką turėjo ir parama įmonės produkcijos sertifikavimui. Įmonėje įdiegta kokybės vadybos sistema. Vokiečių sertifikavimo įstaiga TUV HESSEN išdavė techninį sertifikatą, pripažįstamą viso pasaulio automobilių gamintojų pramonėje. Parodose, pristatant gaminius, naudojamos ir įvairios vizualinės priemonės; filmai, lankstinukai bei plakatai.

Modernioje įmonėje darbuotojų kaita nedidelė.

Modernioje įmonėje darbuotojų kaita nedidelė.

Darbuotojų kaita nedidelė

Šiuo metu įmonėje dirba apie 120 žmonių, iš kurių didžioji dalis – širvintiškiai.

„Didelės darbuotojų kaitos neturim. Tam tikrose pozicijose tie patys žmonės dirba jau daugelį metų. Visų pirma dėl to, kad darbas reikalauja atsakomybės. Taip pat ir įgudimo. Vasarą priimam darbuotojus ir sezoniniam darbui. Tarp jų, žinoma, būna ir kaita. Ne paslaptis, kad darbuotojų mums netrūksta, negalim priimti žmonių daugiau, negu reikia. Iš tikrųjų ateina daug žmonių, kurie pageidauja dirbti mūsų įmonėje,“ – sakė V. Mazuronis.

Įmonėje gaminami daugiau nei 2000 rūšių filtrai, kurie skiriasi ir dydžiu, ir svoriu, ir pagaminimo subtilybėmis, kurių dažniausiai mokomasi pačioje „Maturėje“.

2011 metais generaliniam direktoriui Eidminui Kasparevičiui buvo įteiktas Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimas „Už pasiekimus finansinio-gamybinio kapitalo stiprinimo srityje“.

Ateities vizija

„Maturė“ vykdo gana vientisą plėtros bei pardavimų politiką. Vis dėlto ateinančius penkerius metus neplanuojama investuoti į gamybinės bazės plėtrą. Daugiau dėmesio bus skiriama gaminamos produkcijos asortimento ir kokybės didinimui.

Pasak direktoriaus pavaduotojo V. Mazuronio, kiekvienas projektas svarbus ir įmonės darbuotojams, nes vis labiau didėja darbo efektyvumas, gerėja darbuotojų darbo ir poilsio sąlygos, o padidintos eksporto apmintys užtikrina stabilias darbo vietas bei atitinkamą atlyginimą.

Žvalgantis po įmonės teritorijoje esančias gamyklines bei administracines patalpas nesunku pastebėti, kad šiuo metu padarytas didelis žingsnis modernios įmonės link.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+