+

Rajone bus ir… Graikų gatvė

Bene kas antram rajono tarybos posėdžiui pateikiami sprendimų projektai dėl gatvių pavadinimų suteikimo. Rugpjūčio mėnesio posėdyje keli tarybos nariai sukluso, kai reikėjo balsuoti už kiek netikėtą gatvės vardą – nuo šiol Širvintų rajone bus… Graikų gatvė. Tuomet kilo klausimas, kas nusprendžia, kokį vardą suteikti gatvei?

„Pavadinimai suteikiami pagal gyventojų pasiūlymus. Gali būti vietovių, upių, medžių, nusipelniusių žmonių vardais pavadintos gatvės. Pasiūlytus pavadinimus tikrina kalbininkai,“ – apie tvarką „Širvintų kraštui“ pasakojo Savivaldybės specialistas geodezininkas Algirdas Sargelis.

Tikriausiai nedaug širvintiškių žino, kad rajone yra Milčiupės, Lielupės, Praustuvės, Pegaso gatvės. A. Sargelis paminėjo ir nelabai kam girdėtas Teodoro Balno bei Vlado Skorupskio gatves. Vis dėlto ne visi gyventojų siūlomi pavadinimai atitinka reikalavimus, todėl nutinka ir taip, kad naujus pavadinimus gyventojams tenka galvoti ne vieną kartą.

Suteikti gatvėms vardus būtina tada, kai yra apie dvidešimt objektų. Pasak Algirdo Sargelio, Širvintose situacijų, kai gatvė turi vos vieną namą, nepasitaiko, nes yra detalieji planai: pavyzdžiui, Sasnuvkos vns., Jauniūnų sen., yra vienas gyvenamasis namas, bet greta parengtas detalusis planas su trisdešimčia sklypų. Tokiu atveju gatvės būtinai reikalingos.

Per pastaruosius metus pavadinimai suteikti 30 gatvių, o penkios gatvės pakoreguotos: pailgintos arba sutrumpintos.

Sunku atspėti, kiek naujų gatvių pavadinimų atsiras Širvintose, nes, anot A. Sargelio, daug kur rengiami detalieji planai ir vis atsiranda naujų vietovių, kur gatvėms reikia pavadinimų. Kažin, kokių dar gatvės vardų sukurs širvintiškiai?

Aura Jankūnaitė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  oa mane uzmusa Kapu gatves pavadinimas

 • asilams parašė:

  Man gražesnis pavadinimas būtų Zulusų gatvė. Be to, kaip supratau, gali būti net Davidonio, Jasiukevičiaus ar Pakalnio gatvė, jei tik bus pageidaujančių taip pavadinti?

 • Milda parašė:

  Širvintiškiams fantzijos trūksta, kad nesugeba tinkamų gatvių pavadinimų sugalvoti. Tai gal nors vienas graikas toje gatvėje gyvens?

 • Anonimas parašė:

  Pergalė garantuotų bent sidabro medalį. Tačiau lietuviams bet kokia kaina bando sutrukdyti kovingieji kroatai. Su mūsiškiais jie turi nesuvestų sąskaitų.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+